Παροχή Υπηρεσιών Καθαριότητας

Διεύθυνση Αστυνομίας Αθηνών

Παροχή υπηρεσιών καθαριότητας στις κτιριακές εγκαταστάσεις που στεγάζονται οι Υπηρεσίες της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αθηνών.

Προθεσμία

Η προθεσμία παραλαβής των προσφορών ήταν 2023-03-27. Η προμήθεια δημοσιεύθηκε στις 2023-02-17.

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2023-02-17 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2023-02-17)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Υπηρεσίες καθαρισμού
Σύντομη περιγραφή:
Παροχή υπηρεσιών καθαριότητας στις κτιριακές εγκαταστάσεις που στεγάζονται οι Υπηρεσίες της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αθηνών.
Μεταδεδομένα προκήρυξης
Πρωτότυπη γλώσσα: Ελληνικά 🗣️
Τύπος εγγράφου: Προκήρυξη σύμβασης
Φύση της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κανονισμός: Ευρωπαϊκή Ένωση, με συμμετοχή χωρών της GPA
Κοινό λεξιλόγιο για δημόσιες συμβάσεις (CPV)
Κωδικός: Υπηρεσίες καθαρισμού 📦
Τόπος εκτέλεσης
Περιφέρεια NUTS: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας: Ανοικτή διαδικασία
Τύπος προσφοράς: Υποβολή για όλα τα τμήματα
Κριτήρια απονομής
Η χαμηλότερη τιμή

Αναθέτουσα αρχή
Ταυτότητα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τύπος αναθέτουσας αρχής: Υπουργείο ή άλλη εθνική ή ομοσπονδιακή αρχή
Όνομα αναθέτουσας αρχής: Διευθυνση αστυνομιας αθηνων
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 173
Ταχυδρομικός κώδικας: 11522
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Επικοινωνία
Διεύθυνση διαδικτύου: http://www.astynomia.gr 🌏
E-mail: daa.diax@astynomia.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2106476264 📞
URL εγγράφων: http://www.eprocurement.gov.gr 🌏

Αναφορά
Ημερομηνίες
Ημερομηνία αποστολής: 2023-02-17 📅
Προθεσμία υποβολής: 2023-03-27 📅
Ημερομηνία δημοσίευσης: 2023-02-22 📅
Αναγνωριστικά
Αριθμός προκήρυξης: 2023/S 038-111215
Τεύχος ΕΕ-S: 38

Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Εκτιμώμενη συνολική αξία: 653225.81 EUR 💰
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 653225.81 EUR 💰
Διάρκεια: 12 μήνες
Περιγραφή των επιλογών:
Η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί το δικαίωμα να παρατείνει τη διάρκεια της σύμβασης (άσκηση δικαιώματος προαίρεσης), με μονομερή της δήλωση (απόφαση) που ασκείται πριν από τη λήξη αυτής, έως δώδεκα (12) επιπλέον μήνες (παράταση), με έναρξη την επόμενη της ημερομηνίας λήξης της, με τους ίδιους όρους της αρχικής σύμβασης (τροποποίηση της αρχικής σύμβασης κατά τη διάρκειά της σύμφωνα με την περ. α) της παρ. 1 του άρθρου 132 του ν. 4412/2016. Η ενεργοποίηση του διακιαώματος προαίρεσης εναπόκειται αποκλειστικά στη βούληση της Αρχής. Σε καμία περίπτωση δεν ιδρύεται αξίωση του αναδόχου της σύμβασης για παράταση της αρχικής ετήσιας διάρκειάς της.
Εμφάνιση περισσότερων

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Καταλληλότητα για άσκηση της επαγγελματικής δραστηριότητας: όπως ορίζεται στα έγγραφα της σύμβασης.

Διαδικασία
Νομική βάση: 32014L0024
Ώρα παραλαβής προσφορών: 15:00
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Διάρκεια ισχύος της προσφοράς: 8 μήνες
Ημερομηνία αποσφράγισης προσφορών: 2023-03-31 📅
Ώρα αποσφράγισης προσφορών: 10:00

Αναθέτουσα αρχή
Επικοινωνία
Πρόσωπο επικοινωνίας: Αθανάσιος Κατσαγάνης, Αστυφύλακας
Διεύθυνση διαδικτύου: www.astynomia.gr 🌏
URL εγγράφων: www.eprocurement.gov.gr 🌏
URL εγγράφων: www.eprocurement.gov.gr 🌏

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ε.α.δη.συ.
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πηγή: OJS 2023/S 038-111215 (2023-02-17)