Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης ­ θέρμανσης και λιπαντικών για τις ανάγκες των Υπηρεσιών της ΠΕ Λέσβου καθώς και των εθελοντικών υπηρεσιών Πυρόσβεσης Νήσου Λέσβου για τα έτη 2026 και 2027.

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης ­ θέρμανσης και λιπαντικών για τις ανάγκες των Υπηρεσιών της ΠΕ Λέσβου καθώς και των εθελοντικών υπηρεσιών Πυρόσβεσης Νήσου Λέσβου για τα έτη 2026 και 2027.

Προθεσμία

Η προθεσμία παραλαβής των προσφορών ήταν 2025-11-17. Η προμήθεια δημοσιεύθηκε στις 2025-10-13.

Προμηθευτές

Οι ακόλουθοι προμηθευτές αναφέρονται στις αποφάσεις ανάθεσης ή σε άλλα έγγραφα προμηθειών:

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2025-10-13 Προκήρυξη σύμβασης
2026-08-13 Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2025-10-13)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης ­ θέρμανσης και λιπαντικών για τις ανάγκες των Υπηρεσιών της ΠΕ Λέσβου καθώς και των εθελοντικών υπηρεσιών Πυρόσβεσης Νήσου Λέσβου για τα έτη 2026 και 2027.
Σύντομη περιγραφή:
Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης ­ θέρμανσης και λιπαντικών για τις ανάγκες των Υπηρεσιών της ΠΕ Λέσβου καθώς και των εθελοντικών υπηρεσιών Πυρόσβεσης Νήσου Λέσβου για τα έτη 2026 και 2027.
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καύσιμα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 436264.99 EUR 💰
Περιγραφή
Ποσότητα: 309361.18 λίτρο
Προϊόντα/υπηρεσίες: Πετρέλαιο και αποστάγματα 📦
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Λιπαντικά έλαια και λιπαντικά μέσα 📦
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Πόλη: Μυτιλήνη
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Λέσβος, Λήμνος 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Κουντουριώτη 1
Ταχυδρομικός κώδικας: 81131

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών (προσαρμογή στις Οδηγίες 2014/24/ΕΕ και 2014/25/ΕΕ)
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2025-11-17 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 2 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις:
Κάθε προσφορά συνοδεύεται υποχρεωτικά από κατάθεση εγγύησης (εγγυητικής επιστολής) συμμετοχής, ποσού ίσου με το 2% του προϋπολογισμού του συνόλου ή κάθε Τμήματος του έργου προ ΦΠΑ. Το ύψος της εγγυητικής επιστολής συμμετοχής είναι: Για το σύνολο τμημάτων: ποσό εγγυητικής: 8.725 ,30€ Ποσό εγγυητικής ανά Τμήμα: ΤΜΗΜΑ 1 : «Υγρά καύσιμα κίνησης», ποσό εγγυητικής: 6.623,22€ ΤΜΗΜΑ 2 : «Υγρά καύσιμα θέρμανσης», ποσό εγγυητικής: 1.025,64€ ΤΜΗΜΑ 3 : «Λιπαντικά», ποσό εγγυητικής: 1.076,44€ Ο χρόνος ισχύος της εγγύησης συμμετοχής πρέπει να είναι μεγαλύτερος τουλάχιστον κατά τριάντα (30) ημέρες από τον χρόνο λήξης ισχύος των προσφορών.
Εμφάνιση περισσότερων

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Περιφερεια βορειου αιγαιου
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1007.911.0001
Τμήμα: Τμημα προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: Κουντουριώτη 1
Ταχυδρομικός κώδικας: 81131
Ταχυδρομική πόλη: Μυτιλήνη
Περιοχή: Λέσβος, Λήμνος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Πελαγία Θάλασσα
E-mail: pv@pvaigaiou.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +302251353607 📞
URL: http://www.pvaigaiou.gov.gr 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): http://www.pvaigaiou.gov.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://www.promitheus.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Φορέας υπεύθυνος για τις διαδικασίες διαμεσολάβησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαία Αρχή Δημοσίων Συμβάσεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2025/S 197-673705 (2025-10-13)
Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης (2026-08-13)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 436264.99 EUR 💰
Συνολική αξία της προμήθειας (χωρίς ΦΠΑ): 50769.24 EUR 💰

Ανάθεση σύμβασης
Κατακυρώνεται σύμβαση/παρτίδα
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Αριθμός σύμβασης: 26SYMV019442669
Ημερομηνία σύναψης της σύμβασης: 2026-07-14 📅
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν: 1
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν με ηλεκτρονικά μέσα: 1
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από ΜΜΕ: 1
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από προσφέροντες από κράτη μέλη εκτός ΕΕ: 0
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από προσφέροντες από άλλα κράτη μέλη της ΕΕ: 0
Πληροφορίες σχετικά με την αξία της σύμβασης/παρτίδας (χωρίς ΦΠΑ)
Συνολική αξία της σύμβασης/παρτίδας: 50769.24 EUR 💰
Η προσφορά κατατάχθηκε
Κατάταξη στον κατάλογο των νικητών: 1
Αναγνωριστικό προσφοράς: ΤΜΗΜΑ 2
Αναγνωριστικό παρτίδας ή ομάδας παρτίδων: LOT-0001
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Όνομα του μέρους που προσφέρει: Μαλαμας ευσταθιος ε.ε.
Όνομα και διεύθυνση του αναδόχου
Όνομα: Μαλαμας ευσταθιος ε.ε.
Εθνικός αριθμός μητρώου: ΑΦΜ 801607669
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΗΛΙΑ ΒΕΝΕΖΗ 11
Ταχυδρομικός κώδικας: 81132
Ταχυδρομική πόλη: Μυτιληνη
Περιοχή: Λέσβος, Λήμνος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Μαλαμας ευσταθιος
E-mail: expressoil.malamas1@gmail.com 📧
Τηλέφωνο: 2251020129 📞
URL: www.expressoil.malamas1@gmail.com 📧
Μέγεθος του οικονομικού φορέα: Πολύ μικρός, μικρός ή μεσαίος

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Διαδικασία αναθεώρησης
Περιγραφή προσφυγής: Προσφυγή για το τμήμα 3 'Προμήθεια Λιπαντικών"
Αναγνωριστικό προσφυγής: Gandoil λιπαντικα μονοπροσωπη εταιρεια περιορισμενης ευθυνης
Τίτλος προσφυγής: Προσφυγή κατά της αριθμ. 49/2026 (ΑΔΑ: ΡΚ0Ο7ΛΩ-Β44) Απόφασης της Περιφερειακής Επιτροπής Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου
Ημερομηνία προσφυγής: 2026-02-16 📅
Είδος απόφασης επί της προσφυγής: Έγινε αποδεκτή
Είδος παρατυπίας που αφορά η προσφυγή: Μη συμμόρφωση με τη διαδικασία ηλεκτρονικών και συγκεντρωτικών δημόσιων συμβάσεων
Είδος επανορθωτικού μέτρου προσφυγής: Aκύρωση
Πηγή: OJS 2026/S 156-564545 (2026-08-13)