ΑΝΑΠΥΤΞΗ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΣΗΣ, ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΑΠΟΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΗΜΑΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΕΝΟΥ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΑΠΟΘΕΜΑΤΟΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Το έργο η «Ανάπτυξη Οικοσυστήματος ψηφιοποίησης, τεκμηρίωσης και προβολής μουσικού αποθέματος και
δημιουργία σημασιολογικά εμπλουτισμένου ψηφιακού αποθέματος» αποτελείτε από τα κάτωθι πακέτα εργασίας
Πακέτο Εργασίας 1: Ψηφιοποίηση Συλλογών
Πακέτο Εργασίας 2: Τεκμηρίωση Συλλογών
Πακέτο Εργασίας 3: Εμπλουτισμός ιστοτόπου με σύστημα ψηφιακής διατήρησης και προβολής τεκμηρίων
Πακέτο Εργασίας 4 Διαδραστικές εφαρμογές
Πακέτο Εργασίας 5 Δράσεις Δημοσιότητας
Πακέτο Εργασίας 6: Υπηρεσίες Εκπαίδευσης
Πακέτο Εργασίας 7: Εξοπλισμός

Προθεσμία

Η προθεσμία παραλαβής των προσφορών ήταν 2023-06-23. Η προμήθεια δημοσιεύθηκε στις 2023-05-23.

Προμηθευτές

Οι ακόλουθοι προμηθευτές αναφέρονται στις αποφάσεις ανάθεσης ή σε άλλα έγγραφα προμηθειών:

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2023-05-23 Προκήρυξη σύμβασης
2023-09-04 Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2023-05-23)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Υπηρεσίες πληροφορικής
Σύντομη περιγραφή:
Το έργο η «Ανάπτυξη Οικοσυστήματος ψηφιοποίησης, τεκμηρίωσης και προβολής μουσικού αποθέματος και δημιουργία σημασιολογικά εμπλουτισμένου ψηφιακού αποθέματος» αποτελείτε από τα κάτωθι πακέτα εργασίας Πακέτο Εργασίας 1: Ψηφιοποίηση Συλλογών Πακέτο Εργασίας 2: Τεκμηρίωση Συλλογών Πακέτο Εργασίας 3: Εμπλουτισμός ιστοτόπου με σύστημα ψηφιακής διατήρησης και προβολής τεκμηρίων Πακέτο Εργασίας 4 Διαδραστικές εφαρμογές Πακέτο Εργασίας 5 Δράσεις Δημοσιότητας Πακέτο Εργασίας 6: Υπηρεσίες Εκπαίδευσης Πακέτο Εργασίας 7: Εξοπλισμός
Εμφάνιση περισσότερων
Μεταδεδομένα προκήρυξης
Πρωτότυπη γλώσσα: Ελληνικά 🗣️
Τύπος εγγράφου: Προκήρυξη σύμβασης
Φύση της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κανονισμός: Ευρωπαϊκή Ένωση
Κοινό λεξιλόγιο για δημόσιες συμβάσεις (CPV)
Κωδικός: Υπηρεσίες πληροφορικής 📦
Τόπος εκτέλεσης
Περιφέρεια NUTS: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας: Ανοικτή διαδικασία
Τύπος προσφοράς: Υποβολή για όλα τα τμήματα
Κριτήρια απονομής
Η πλέον συμφέρουσα οικονομικώς προσφορά

Αναθέτουσα αρχή
Ταυτότητα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τύπος αναθέτουσας αρχής: Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Όνομα αναθέτουσας αρχής: Συλλογος οι φιλοι της μουσικης
Ταχυδρομική διεύθυνση: Βασιλίσσης Σοφίας και Κόκκαλη 1
Ταχυδρομικός κώδικας: 11521
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Επικοινωνία
Διεύθυνση διαδικτύου: https://sfm.gr 🌏
E-mail: v.kriezi@megaron.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2107282772 📞
URL εγγράφων: http://www.promiteus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: http://pwgopendata.eprocurement.gov.gr 🌏

Αναφορά
Ημερομηνίες
Ημερομηνία αποστολής: 2023-05-23 📅
Προθεσμία υποβολής: 2023-06-23 📅
Ημερομηνία δημοσίευσης: 2023-05-26 📅
Αναγνωριστικά
Αριθμός προκήρυξης: 2023/S 101-319138
Τεύχος ΕΕ-S: 101
Πρόσθετες πληροφορίες
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΟΠΣ (MIS) 5093605

Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Σύντομη περιγραφή:
Το έργο η «Ανάπτυξη Οικοσυστήματος ψηφιοποίησης, τεκμηρίωσης και προβολής μουσικού αποθέματος και
δημιουργία σημασιολογικά εμπλουτισμένου ψηφιακού αποθέματος» αποτελείτε από τα κάτωθι πακέτα εργασίας
Πακέτο Εργασίας 1: Ψηφιοποίηση Συλλογών
Πακέτο Εργασίας 2: Τεκμηρίωση Συλλογών
Πακέτο Εργασίας 3: Εμπλουτισμός ιστοτόπου με σύστημα ψηφιακής διατήρησης και προβολής τεκμηρίων
Πακέτο Εργασίας 4 Διαδραστικές εφαρμογές
Πακέτο Εργασίας 5 Δράσεις Δημοσιότητας
Πακέτο Εργασίας 6: Υπηρεσίες Εκπαίδευσης
Πακέτο Εργασίας 7: Εξοπλισμός
Εκτιμώμενη συνολική αξία: 392056.46 EUR 💰
Σύντομη περιγραφή:
Στο πλαίσιο του έργου, ο Σύλλογος-κάτοχος συλλογών και αρχείων τεράστιας σημασίας σε ευρωπαϊκό επίπεδο,
και διαχειριστής μουσικού και μουσικολογικού αποθέματος ιστορικής, καλλιτεχνικής και επιστημονικής σημασίας,
θα :
• ψηφιοποιήσει συλλογές ή/και αντικείμενα που έχει στην κατοχή του με υψηλές προδιαγραφές,
• τεκμηριώσει τις ψηφιοποιούμενες συλλογές με αυστηρές προδιαγραφές επιστημονικής επάρκειας,
• δημιουργήσει δομή ευρετηρίασης, απόθεσης και διάθεσης της ψηφιοποιημένης συλλογής,
• δημιουργήσει σύνολο εφαρμογών, μέσω του οποίου θα είναι δυνατή η επίσκεψη του συνόλου του
ψηφιοποιηθέντος υλικού, μαζί με την τεκμηρίωσή του, με σαφή χωρική, χρονική και σημασιολογική σήμανση και
αντίστοιχη δυνατότητα πλοήγησης, ενώ στο πλαίσιο αυτό θα μπορεί να υλοποιήσει πρόσθετες υπηρεσίες και
εμπειρίες προστιθέμενης αξίας
• διαθέσει τα μεταδεδομένα και τα αρχεία προεπισκόπησης των ψηφιοποιημένων συλλογών στον Εθνικό
Συσσωρευτή Ψηφιακών Πολιτιστικών Πόρων του Εθνικού Κέντρου Τεκμηρίωσης και Ηλεκτρονικού
Περιεχομένου.
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 392056.46 EUR 💰
Διάρκεια: 4 μήνες
Ονομασία του χρηματοδοτούμενου από την ΕΕ έργου ή προγράμματος: Η σύμβαση περιλαμβάνεται στο υποέργο 2 της Πράξης « Δημιουργία, ανάδειξη και αξιοποίηση ΨηφιακούΠολιτιστικού Αποθέματος Συλλόγου Οι Φίλοι της Μουσικής» η οποία έχει ενταχθεί στο ΕπιχειρησιακόΠρόγραμμα «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» με βάση την απόφαση ένταξης με αρ.πρωτ. 3134 02/06/2022 και έχει λάβει κωδικό MIS 5093605
Πρόσθετες πληροφορίες: ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΟΠΣ (MIS) 5093605
Τόπος εκτέλεσης
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης:
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
Ταχυδρομική διεύθυνση:ΛΕΩΦ. ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΚΚΑΛΗ
Πόλη:ΑΘΗΝΑ,
Ταχυδρομικός Κωδικός:11521
Χώρα: Ελλάδα

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Εκτέλεση της σύμβασης
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως αναφέρονται στην Διακήρυξη

Διαδικασία
Νομική βάση: 32014L0024
Πληροφορίες σχετικά με την ηλεκτρονική δημοπρασία:
Όλες οι επικοινωνίες σε σχέση με τα βασικά στοιχεία της διαδικασίας σύναψης της σύμβασης, καθώς και όλες οι
ανταλλαγές πληροφοριών, ιδίως η ηλεκτρονική υποβολή, εκτελούνται με τη χρήση της πλατφόρμας του Εθνικού
4 / 4
Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ), η οποία είναι προσβάσιμη μέσω της Διαδικτυακής
πύλης www.promitheus.gov.gr.
Ώρα παραλαβής προσφορών: 11:00
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Διάρκεια ισχύος της προσφοράς: 5 μήνες
Ημερομηνία αποσφράγισης προσφορών: 2023-06-23 📅
Ώρα αποσφράγισης προσφορών: 13:00
Τόπος: Αθηνα

Αναθέτουσα αρχή
Επικοινωνία
Πρόσωπο επικοινωνίας: Βασιλικη ειρηνη κριεζη
URL εγγράφων: http://www.promiteus.gov.gr 🌏

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Εαδησυ
Ταχυδρομική διεύθυνση: Κεφαλληνίας 45
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Ταχυδρομικός κώδικας: 11257
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τηλέφωνο: +30 2132124700 📞
Πληροφορίες για τις προθεσμίες προσφυγής:
(α) δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή τηλεομοιοτυπία ή
(β) δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης σε αυτόν αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, άλλως
(γ) δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα. Ειδικά για την άσκηση προσφυγής κατά προκήρυξης, η πλήρης γνώση αυτής τεκμαίρεται μετά την πάροδο δεκαπέντε (15) ημερών από τη δημοσίευση στο ΚΗΜΔΗΣ.
Εμφάνιση περισσότερων
Σε περίπτωση παράλειψης που αποδίδεται στην αναθέτουσα αρχή, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι δεκαπέντε (15) ημέρες από την επομένη της συντέλεσης της προσβαλλόμενης παράλειψης.
Πηγή: OJS 2023/S 101-319138 (2023-05-23)
Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης (2023-09-04)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Συνολική αξία της σύμβασης: 384843.94 EUR 💰
Μεταδεδομένα προκήρυξης
Τύπος εγγράφου: Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης

Διαδικασία
Τύπος προσφοράς: Άνευ αντικειμένου

Αναφορά
Ημερομηνίες
Ημερομηνία αποστολής: 2023-09-04 📅
Ημερομηνία δημοσίευσης: 2023-09-08 📅
Αναγνωριστικά
Αριθμός προκήρυξης: 2023/S 173-540738
Αναφέρεται στην προκήρυξη: 2023/S 101-319138
Τεύχος ΕΕ-S: 173

Διαδικασία
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Μεθοδολογία ψηφιοποίησης και ψηφιακής επεξεργασίας υλικού
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 35
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Ασφάλεια πληροφοριακών συστημάτων, ανοιχτά πρότυπα, ανοιχτά δεδομένα
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 10
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Ευχρηστία, φιλικότητα, πολυκαναλικότητα της λύσης
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 20
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Επεκτασιμότητα, παραμετρικότητα, διαλειτουργικότητα, βιωσιμότητα
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 15
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Ετοιμότητα, τεκμηρίωση και επάρκεια της συνολικής λύσης
Υπηρεσίες εκπαίδευσης και πιλοτικής λειτουργίας
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 5
Τιμή (στάθμιση): 20

Ανάθεση σύμβασης
Ημερομηνία σύναψης της σύμβασης: 2023-08-07 📅
Όνομα: Uni Systems M.A.E
Ταχυδρομική διεύθυνση: Αλεξάνδρου Πάντου 19-23
Ταχυδρομική πόλη: Καλλιθέα
Ταχυδρομικός κώδικας: 17671
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Νότιος Τομέας Αθηνών 🏙️
Διεύθυνση διαδικτύου: https://www.unisystems.com/ 🌏
Συνολική αξία της σύμβασης: 358843.94 EUR 💰
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν: 1

Αναθέτουσα αρχή
Ταυτότητα
Χώρα: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Πηγή: OJS 2023/S 173-540738 (2023-09-04)