ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:202604172 / 24-08-2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Πανεπιστήμιο Πειραιώς
ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΤΗΡΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-02
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Πειραιάς, Νήσοι
- • Luxembourg › Luxembourg
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-24 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-24)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:202604172 / 24-08-2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Σύντομη περιγραφή: ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΤΗΡΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες καθαρισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1403225.81 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Καθαριότητα των κτηριών του Πανεπιστημίου Πειραιώς
Ποσότητα: 1
Περιγραφή της προμήθειας:
Τόπος εκτέλεσης: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Διάρκεια: 3 έτη
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας- τιμής
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-05 10:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-05 10:00:00 📅
Τόπος: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιο πειραιως
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΚΑΡΑΟΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 80
Ταχυδρομικός κώδικας: 18534
Ταχυδρομική πόλη: Πειραιας
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Μέξη
E-mail: mexi@unipi.gr 📧
Τηλέφωνο: 210 4142239 📞
Φαξ: 210 41422469 📠
URL: www.unipi.gr 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.unipi.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος ΟΡΟΦΟΣ)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-585606 (2026-08-24)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.:202604172 / 24-08-2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Σύντομη περιγραφή: ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΤΗΡΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες καθαρισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1403225.81 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Καθαριότητα των κτηριών του Πανεπιστημίου Πειραιώς
Τίτλος: Καθαριότητα των κτηριών του Πανεπιστημίου Πειραιώς
Ποσότητα: 1
Περιγραφή της προμήθειας:
Καθαριότητα των κτηριών του Πανεπιστημίου Πειραιώς όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Διάρκεια: 3 έτη
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας- τιμής
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-05 10:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-05 10:00:00 📅
Τόπος: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιο πειραιως
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1020.Ε00290.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΚΑΡΑΟΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 80
Ταχυδρομικός κώδικας: 18534
Ταχυδρομική πόλη: Πειραιας
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Μέξη
E-mail: mexi@unipi.gr 📧
Τηλέφωνο: 210 4142239 📞
Φαξ: 210 41422469 📠
URL: www.unipi.gr 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.unipi.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος ΟΡΟΦΟΣ)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-585606 (2026-08-24)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Υπηρεσίες λυμάτων, απορριμμάτων, καθαρισμού και περιβαλλοντικές υπηρεσίες (>20 νέες προμήθειες)
- Υπηρεσίες καθαρισμού και απολύμανσης (19)
- Υπηρεσίες καθαρισμού (19)
- Υπηρεσίες καθαρισμού βυτίων και δεξαμενών
- Υπηρεσίες καθαρισμού γραφείων, σχολείων και εξοπλισμού γραφείων (1)
- Υπηρεσίες καθαρισμού εξοπλισμού μεταφοράς
- Υπηρεσίες καθαρισμού κάδων (1)
- Υπηρεσίες καθαρισμού κατοικιών, κτιρίων και υαλοπινάκων (8)
- Υπηρεσίες καθαρισμού σωλήνων με αμμοβολή
- Υπηρεσίες καθαρισμού χώρων στάθμευσης αυτοκινήτων