ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας του Π.Γ.Ν.Α.
Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-02
Ποιος Τι- • Διατάξεις παρακέντησης της φλέβας και εξαρτήματα δειγματοληψίας αίματος › Ιατρικές βελόνες
- • Διατάξεις παρακέντησης της φλέβας και εξαρτήματα δειγματοληψίας αίματος › Σύριγγες
- • Κόφτες συρμάτων και νυστέρια· χειρουργικά γάντια › Χειρουργικά γάντια
- • Συσκευές ακτινοθεραπείας, μηχανοθεραπείας, ηλεκτροθεραπείας και κινησιοθεραπείας › Συσκευές και εξαρτήματα για ακτινοθεραπεία
- • Aνατολική Μακεδονία, Θράκη › Έβρος
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-28 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας του Π.Γ.Ν.Α.
Σύντομη περιγραφή:
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικά αναλώσιμα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 402591.74 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 25
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 25
1️⃣
Τίτλος: ΒΕΛΟΝΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ MINILOC 20G
Ποσότητα: 3000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 16 470 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΒΕΛΟΝΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ MINILOC 20G
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές βελόνες 📦
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Έβρος 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές ✅
Περιγραφή των επιλογών:
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Τίτλος: ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ 16G X 1&1/2 (1.60x40mm)
Ποσότητα: 20000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 3 740 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ 16G X 1&1/2 (1.60x40mm)
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
3️⃣
Τίτλος: Γαντια large χημειοπροστασιας latex μη αποστειρ -κυτταροστατικα
Ποσότητα: 6000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 786 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΓΑΝΤΙΑ LARGE ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ LATEX ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡ -ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Χειρουργικά γάντια 📦
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
4️⃣
Τίτλος: Γαντια medium χημειοπροστασιας latex μη αποστειρ -κυτταροστατικα
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2 620 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΓΑΝΤΙΑ MEDIUM ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ LATEX ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡ -ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
5️⃣
Τίτλος: Πλήρες κλειστό σύστημα ασφαλούς διάλυσης και χορήγησης κυταρροστατικών (ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΣΕΤ ΜΕ 10 ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΤΡΟΚΑΡ ΟΡΟΥ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΤΡΟΚΑΡ ΦΙΑΛΙΔΙΩΝ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΟ ΦΙΛΤΡΟ 0,2μ)
Ποσότητα: 89000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 163 860 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
6️⃣
Τίτλος: ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΦΛΕΒΟΚΕΝΤΗΣΗΣ 22G/25mm (ΦΛΕΒΟΚΑΘΕΤΗΡΑΣ)
Ποσότητα: 16000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 92 480 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΦΛΕΒΟΚΕΝΤΗΣΗΣ 22G/25mm (ΦΛΕΒΟΚΑΘΕΤΗΡΑΣ)
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
7️⃣
Τίτλος: Πεδια τριων στρωματων απορροφησης κυτταροστατικων φαρμακων
Ποσότητα: 1000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 200 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΕΔΙΑ ΤΡΙΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
8️⃣
Τίτλος: ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ 0,22μ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤ. ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Ποσότητα: 22000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 27 940 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ 0,22μ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤ. ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
9️⃣
Τίτλος: Ρυγχος εμπλουτισμου με σωληνα και διακοπτη
Ποσότητα: 4800
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2587.2 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΡΥΓΧΟΣ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΣΩΛΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΗ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣0️⃣
Τίτλος: ΣΥΡΙΓΓΑ 50-60ML ΜΕ ΥΠΟΔΟΧΗ LUER LOCK Μ.X. ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑ 1ML
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 9 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣1️⃣
Τίτλος: ΣΥΡΙΓΓΕΣ 20ml LUER LOCK ΜΕ ΟΜΟΚΕΝΤΡΟ ΑΚΡΟ ΕΞΩΣ.
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2 240 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΡΙΓΓΕΣ 20ml LUER LOCK ΜΕ ΟΜΟΚΕΝΤΡΟ ΑΚΡΟ ΕΞΩΣ.
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣2️⃣
Τίτλος: Ισοθερμικη κουβερτα αλουμινιου διπλης οψης
Ποσότητα: 200
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 56.44 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΗΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣3️⃣
Τίτλος: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 1000ML
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 268 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 1000ML
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣4️⃣
Τίτλος: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 500ML
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 238 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 500ML
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣5️⃣
Τίτλος: Στερεωτικο ενδοφλεβιων καθετηρων με ελασμα αλουμινιου και παραθυρο υποαλλεργικο
Ποσότητα: 8000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 9 280 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΤΕΡΕΩΤΙΚΟ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΩΝ ΚΑΘΕΤΗΡΩΝ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣6️⃣
Τίτλος: ΣΥΝΔΕΤΙΚΑ 3WAY ΜΕ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ 7CM
Ποσότητα: 4000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 7 400 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΝΔΕΤΙΚΑ 3WAY ΜΕ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ 7CM
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣7️⃣
Τίτλος: ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ 25ML ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 5 160 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ 25ML ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣8️⃣
Τίτλος: ΠΙΠΕΤΕΣ ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΝΕΣ 10 ml
Ποσότητα: 30000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 3 942 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΙΠΕΤΕΣ ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΝΕΣ 10 ml
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣9️⃣
Τίτλος: ΡΥΓΧΗ ΚΙΤΡΙΝΑ 5-200μl ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ (Ρ..) ΜΕ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ
Ποσότητα: 12000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 69.6 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣0️⃣
Τίτλος: ΡΥΓΧΗ ΜΠΛΕ (TIPS) ΠΙΠΕΤΩΝ 101-1000ml (Ρ..)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 37.8 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΡΥΓΧΗ ΜΠΛΕ (TIPS) ΠΙΠΕΤΩΝ 101-1000ml (Ρ..)
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣1️⃣
Τίτλος: ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΤΥΠΟΥ FALCON 50ml ΜΕ ΒΙΔΩΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 576 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΤΥΠΟΥ FALCON 50ml ΜΕ ΒΙΔΩΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣2️⃣
Τίτλος: ΦΛΑΣΚΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΚΥΤΤΑΡΩΝ 75 ML ΑΠΟΣΤ ΜΗ ΠΥΡΕΤΟΓ ΜΗ ΚΥΤΤΑΡΟΤΟΞΙΚΕΣ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 960.7 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΦΛΑΣΚΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΚΥΤΤΑΡΩΝ 75 ML ΑΠΟΣΤ ΜΗ ΠΥΡΕΤΟΓ ΜΗ ΚΥΤΤΑΡΟΤΟΞΙΚΕΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣3️⃣
Τίτλος: Πανακια τριων στρωματων αποστειρωμενα για καθαρισμο κυτταροστατικων φαρμακων θαλαμων νηματικης ροης
Ποσότητα: 2000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 8 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣4️⃣
Τίτλος: Ποδια προφυλαξης απο κυτταροστατικα φαρμακα
Ποσότητα: 800
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 680 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΟΔΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΑΠΟ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣5️⃣
Τίτλος: Μασκα ακινητοποιησης κεφαλης για ακτινοθεραπεια (συμβατη με συστημα headstep ibeam)
Ποσότητα: 1200
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 42 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-06 13:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως αναγράφεται στους όρους της Διακήρυξης
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Επιτροπή Διαγωνισμού
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-06 13:00:00 📅
Τόπος: Όπως αναγράφεται στους όρους της Διακήρυξης
Πρόσθετες πληροφορίες: Επιτροπή Διαγωνισμού
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιακο γενικο νοσοκομειο αλεξανδρουπολης
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: 6ο χλμ Αλεξανδρούπολης-Κομοτηνής, Δραγάνα
Ταχυδρομικός κώδικας: 68100
Ταχυδρομική πόλη: Αλεξανδρούπολη
Περιοχή: Έβρος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Ε.γιωτη
E-mail: egioti@pgna.gr 📧
Τηλέφωνο: 2551353420 📞
URL: www.pgna.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Όπως προβλέπεται στους όρους της Διακήρυξης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Στοιχεία της προκήρυξης
Προτιμώμενη ημερομηνία δημοσίευσης: 2026-08-31Z 📅
Πηγή: OJS 2026/S 167-598279 (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας του Π.Γ.Ν.Α.
Σύντομη περιγραφή:
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Εμφάνιση περισσότερων
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικά αναλώσιμα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 402591.74 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 25
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 25
1️⃣
Τίτλος: ΒΕΛΟΝΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ MINILOC 20G
Ποσότητα: 3000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 16 470 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΒΕΛΟΝΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ MINILOC 20G
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές βελόνες 📦
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Έβρος 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές ✅
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 1500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 8.235,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 1500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 8.235,00
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Τίτλος: ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ 16G X 1&1/2 (1.60x40mm)
Ποσότητα: 20000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 3 740 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ 16G X 1&1/2 (1.60x40mm)
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.870€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.870
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
3️⃣
Τίτλος: Γαντια large χημειοπροστασιας latex μη αποστειρ -κυτταροστατικα
Ποσότητα: 6000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 786 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΓΑΝΤΙΑ LARGE ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ LATEX ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡ -ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Χειρουργικά γάντια 📦
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 3000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 393,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 3000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 393,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0003
4️⃣
Τίτλος: Γαντια medium χημειοπροστασιας latex μη αποστειρ -κυτταροστατικα
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2 620 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΓΑΝΤΙΑ MEDIUM ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ LATEX ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡ -ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.310€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.310
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0004
5️⃣
Τίτλος: Πλήρες κλειστό σύστημα ασφαλούς διάλυσης και χορήγησης κυταρροστατικών (ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΣΕΤ ΜΕ 10 ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΤΡΟΚΑΡ ΟΡΟΥ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΤΡΟΚΑΡ ΦΙΑΛΙΔΙΩΝ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΟ ΦΙΛΤΡΟ 0,2μ)
Ποσότητα: 89000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 163 860 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Πλήρες κλειστό σύστημα ασφαλούς διάλυσης και χορήγησης κυταρροστατικών (ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΣΕΤ ΜΕ 10 ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΤΡΟΚΑΡ ΟΡΟΥ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΤΡΟΚΑΡ ΦΙΑΛΙΔΙΩΝ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΟ ΦΙΛΤΡΟ 0,2μ)
Εμφάνιση περισσότερων
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 44.500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 81.930€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 44.500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 81.930
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0005
6️⃣
Τίτλος: ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΦΛΕΒΟΚΕΝΤΗΣΗΣ 22G/25mm (ΦΛΕΒΟΚΑΘΕΤΗΡΑΣ)
Ποσότητα: 16000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 92 480 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΦΛΕΒΟΚΕΝΤΗΣΗΣ 22G/25mm (ΦΛΕΒΟΚΑΘΕΤΗΡΑΣ)
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 8.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 46.240,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 8.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 46.240,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0006
7️⃣
Τίτλος: Πεδια τριων στρωματων απορροφησης κυτταροστατικων φαρμακων
Ποσότητα: 1000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 200 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΕΔΙΑ ΤΡΙΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 600€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 600
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0007
8️⃣
Τίτλος: ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ 0,22μ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤ. ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Ποσότητα: 22000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 27 940 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ 0,22μ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤ. ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 11.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 13.970€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 11.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 13.970
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0008
9️⃣
Τίτλος: Ρυγχος εμπλουτισμου με σωληνα και διακοπτη
Ποσότητα: 4800
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2587.2 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΡΥΓΧΟΣ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΣΩΛΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΗ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 2.400 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.293,60€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 2.400 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.293,60
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Τίτλος: ΣΥΡΙΓΓΑ 50-60ML ΜΕ ΥΠΟΔΟΧΗ LUER LOCK Μ.X. ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑ 1ML
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 9 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΣΥΡΙΓΓΑ 50-60ML ΜΕ ΥΠΟΔΟΧΗ LUER LOCK Μ.X. ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑ 1ML
Προϊόντα/υπηρεσίες: Σύριγγες
📦
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 4.500,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 4.500,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Τίτλος: ΣΥΡΙΓΓΕΣ 20ml LUER LOCK ΜΕ ΟΜΟΚΕΝΤΡΟ ΑΚΡΟ ΕΞΩΣ.
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2 240 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΡΙΓΓΕΣ 20ml LUER LOCK ΜΕ ΟΜΟΚΕΝΤΡΟ ΑΚΡΟ ΕΞΩΣ.
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 8.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.120,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 8.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α.1.120,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Τίτλος: Ισοθερμικη κουβερτα αλουμινιου διπλης οψης
Ποσότητα: 200
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 56.44 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΗΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 100 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 28,22€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 100 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 28,22
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Τίτλος: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 1000ML
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 268 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 1000ML
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 134,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 134,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Τίτλος: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 500ML
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 238 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 500ML
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 119,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 119,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0014
1️⃣5️⃣
Τίτλος: Στερεωτικο ενδοφλεβιων καθετηρων με ελασμα αλουμινιου και παραθυρο υποαλλεργικο
Ποσότητα: 8000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 9 280 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΤΕΡΕΩΤΙΚΟ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΩΝ ΚΑΘΕΤΗΡΩΝ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 4.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 4.640,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 4.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α.4.640,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0016
1️⃣6️⃣
Τίτλος: ΣΥΝΔΕΤΙΚΑ 3WAY ΜΕ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ 7CM
Ποσότητα: 4000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 7 400 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΝΔΕΤΙΚΑ 3WAY ΜΕ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ 7CM
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 2.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 3.700,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 2.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α.3.700,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0017
1️⃣7️⃣
Τίτλος: ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ 25ML ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 5 160 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ 25ML ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 2.580,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 10.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 2.580,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0018
1️⃣8️⃣
Τίτλος: ΠΙΠΕΤΕΣ ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΝΕΣ 10 ml
Ποσότητα: 30000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 3 942 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΙΠΕΤΕΣ ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΝΕΣ 10 ml
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 15.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 1.971,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 15.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α.1.971,00€.
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0019
1️⃣9️⃣
Τίτλος: ΡΥΓΧΗ ΚΙΤΡΙΝΑ 5-200μl ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ (Ρ..) ΜΕ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ
Ποσότητα: 12000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 69.6 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΡΥΓΧΗ ΚΙΤΡΙΝΑ 5-200μl ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ (Ρ..) ΜΕ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 6.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 34,80€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 6.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 34,80
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0020
2️⃣0️⃣
Τίτλος: ΡΥΓΧΗ ΜΠΛΕ (TIPS) ΠΙΠΕΤΩΝ 101-1000ml (Ρ..)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 37.8 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΡΥΓΧΗ ΜΠΛΕ (TIPS) ΠΙΠΕΤΩΝ 101-1000ml (Ρ..)
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 3.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 18,90€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 3.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α.18,90
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0021
2️⃣1️⃣
Τίτλος: ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΤΥΠΟΥ FALCON 50ml ΜΕ ΒΙΔΩΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 576 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΤΥΠΟΥ FALCON 50ml ΜΕ ΒΙΔΩΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 2.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 288,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 2.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 288,00
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0022
2️⃣2️⃣
Τίτλος: ΦΛΑΣΚΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΚΥΤΤΑΡΩΝ 75 ML ΑΠΟΣΤ ΜΗ ΠΥΡΕΤΟΓ ΜΗ ΚΥΤΤΑΡΟΤΟΞΙΚΕΣ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 960.7 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΦΛΑΣΚΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΚΥΤΤΑΡΩΝ 75 ML ΑΠΟΣΤ ΜΗ ΠΥΡΕΤΟΓ ΜΗ ΚΥΤΤΑΡΟΤΟΞΙΚΕΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 480,35€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 500 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α.480,35
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0023
2️⃣3️⃣
Τίτλος: Πανακια τριων στρωματων αποστειρωμενα για καθαρισμο κυτταροστατικων φαρμακων θαλαμων νηματικης ροης
Ποσότητα: 2000
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 8 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΠΑΝΑΚΙΑ ΤΡΙΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΘΑΛΑΜΩΝ ΝΗΜΑΤΙΚΗΣ ΡΟΗΣ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 1000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 4000€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 1.000 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 4000
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0024
2️⃣4️⃣
Τίτλος: Ποδια προφυλαξης απο κυτταροστατικα φαρμακα
Ποσότητα: 800
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 680 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΟΔΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΑΠΟ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 400 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 840,00€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 400 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 840
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0025
2️⃣5️⃣
Τίτλος: Μασκα ακινητοποιησης κεφαλης για ακτινοθεραπεια (συμβατη με συστημα headstep ibeam)
Ποσότητα: 1200
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 42 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΜΑΣΚΑ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ (ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ HEADSTEP IBEAM)
Προϊόντα/υπηρεσίες: Συσκευές και εξαρτήματα για ακτινοθεραπεία
📦
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
1 έτος ποσότητα 600 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 21.000€. Προαίρεση 1 έτους ποσότητα 600 τεμάχια ετήσια προϋπολογισθείσα δαπάνη χωρίς Φ.Π.Α. 21.000
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0026
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-06 13:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως αναγράφεται στους όρους της Διακήρυξης
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Επιτροπή Διαγωνισμού
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-06 13:00:00 📅
Τόπος: Όπως αναγράφεται στους όρους της Διακήρυξης
Πρόσθετες πληροφορίες: Επιτροπή Διαγωνισμού
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιακο γενικο νοσοκομειο αλεξανδρουπολης
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.E00200.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: 6ο χλμ Αλεξανδρούπολης-Κομοτηνής, Δραγάνα
Ταχυδρομικός κώδικας: 68100
Ταχυδρομική πόλη: Αλεξανδρούπολη
Περιοχή: Έβρος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Ε.γιωτη
E-mail: egioti@pgna.gr 📧
Τηλέφωνο: 2551353420 📞
URL: www.pgna.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Όπως προβλέπεται στους όρους της Διακήρυξης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Στοιχεία της προκήρυξης
Προτιμώμενη ημερομηνία δημοσίευσης: 2026-08-31Z 📅
Πηγή: OJS 2026/S 167-598279 (2026-08-28)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕