Διακήρυξη 26/2026 παροχής υπηρεσιών βαφής κτιρίων, αποκατάστασης δώματος και ανακαίνισης χώρων υγιεινής
Υπουργείο Υγείας
Διακήρυξη παροχής υπηρεσιών βαφής κτιρίων, αποκατάστασης δώματος και ανακαίνισης χώρων υγιεινής για την κάλυψη των αναγκών των Κέντρων Υγείας Τούμπας και 25ης Μαρτίου αρμοδιότητας της 4ης Υγειονομικής Περιφέρειας Μακεδονίας και Θράκης
ΠροθεσμίαΗ προθεσμία παραλαβής των προσφορών ήταν 2026-06-10. Η προμήθεια δημοσιεύθηκε στις 2026-05-11.
ΠρομηθευτέςΟι ακόλουθοι προμηθευτές αναφέρονται στις αποφάσεις ανάθεσης ή σε άλλα έγγραφα προμηθειών:
Ποιος Τι- • Εργασίες αναδόμησης › Εργασίες ανακαίνισης
- • Εργασίες βαφής › Εργασίες βαφής κτιρίων
- • Εργασίες γενικής επισκευής και ανακαίνισης › Εργασίες αποκατάστασης
- • Aττική › Πειραιάς, Νήσοι
- • Luxembourg › Luxembourg
- • ΕΛΛΑΔΑ / ELLADA
- • Κεντρική Μακεδονία › Θεσσαλονίκη
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-05-11 | Προκήρυξη σύμβασης |
| 2026-08-27 | Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-05-11)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Διακήρυξη 26/2026 παροχής υπηρεσιών βαφής κτιρίων, αποκατάστασης δώματος και ανακαίνισης χώρων υγιεινής
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Εργασίες βαφής κτιρίων 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 224 000 EUR 💰
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: 26/2026 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ, ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΧΩΡΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Περιγραφή της προμήθειας:
Τόπος εκτέλεσης: Θεσσαλονίκη 🏙️
Διάρκεια: 4 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-06-10 14:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-06-16 11:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Επιτροπή Διαγωνισμού
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-06-16 11:00:00 📅
Τόπος: Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: Επιτροπή Διαγωνισμού
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη.
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Υπουργειο υγειας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: 4Η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΙΟΥΣΤΙΝΙΑΝΟΥ 1 & ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 11, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταχυδρομικός κώδικας: 55134
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονικη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: promithies@4ype.gr 📧
Τηλέφωνο: 2313327867 📞
URL: https://www.4ype.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Υπουργείο ή άλλη εθνική ή ομοσπονδιακή αρχή
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιεων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος ΟΡΟΦΟΣ)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης- νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Εαδησυ
E-mail: grafeioproedrou@aerr-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 091-325350 (2026-05-11)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Διακήρυξη 26/2026 παροχής υπηρεσιών βαφής κτιρίων, αποκατάστασης δώματος και ανακαίνισης χώρων υγιεινής
Σύντομη περιγραφή:
Διακήρυξη παροχής υπηρεσιών βαφής κτιρίων, αποκατάστασης δώματος και ανακαίνισης χώρων υγιεινής για την κάλυψη των αναγκών των Κέντρων Υγείας Τούμπας και 25ης Μαρτίου αρμοδιότητας της 4ης Υγειονομικής Περιφέρειας Μακεδονίας και Θράκης
Τύπος σύμβασης: Έργα
Προϊόντα/υπηρεσίες: Εργασίες βαφής κτιρίων 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 224 000 EUR 💰
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
26/2026 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ, ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΧΩΡΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Τίτλος: 26/2026 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ, ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΧΩΡΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Περιγραφή της προμήθειας:
ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ, ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗΣ ΧΩΡΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Θεσσαλονίκη 🏙️
Διάρκεια: 4 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-06-10 14:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-06-16 11:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Επιτροπή Διαγωνισμού
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-06-16 11:00:00 📅
Τόπος: Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: Επιτροπή Διαγωνισμού
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη.
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Υπουργειο υγειας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.Ε00811.0001
Τμήμα: 4Η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΙΟΥΣΤΙΝΙΑΝΟΥ 1 & ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 11, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταχυδρομικός κώδικας: 55134
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονικη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: promithies@4ype.gr 📧
Τηλέφωνο: 2313327867 📞
URL: https://www.4ype.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Υπουργείο ή άλλη εθνική ή ομοσπονδιακή αρχή
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιεων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος ΟΡΟΦΟΣ)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης- νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Εαδησυ
E-mail: grafeioproedrou@aerr-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
15 μέρες από την δημοσίευση της προκήρυξης στο ΚΗΜΔΗΣ και 10 μέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 091-325350 (2026-05-11)
Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 224 000 EUR 💰
Συνολική αξία της προμήθειας (χωρίς ΦΠΑ): 119 100 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: 118/2026 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 123 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Εργασίες αποκατάστασης 📦
Διάρκεια: 120 ημέρες
Κριτήρια απονομής
Τιμή (στάθμιση): 1
Διαδικασία
Τύπος βάρους: Σειρά σπουδαιότητας
Ανάθεση σύμβασης
Κατακυρώνεται σύμβαση/παρτίδα ✅
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Αριθμός σύμβασης:
Ημερομηνία σύναψης της σύμβασης: 2026-08-26 📅
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν: 2
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν με ηλεκτρονικά μέσα: 2
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από ΜΜΕ: 2
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από προσφέροντες από κράτη μέλη εκτός ΕΕ: 0
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από προσφέροντες από άλλα κράτη μέλη της ΕΕ: 0
Πληροφορίες σχετικά με την αξία της σύμβασης/παρτίδας (χωρίς ΦΠΑ)
Συνολική αξία της σύμβασης/παρτίδας: 119 100 EUR 💰
Αναγνωριστικό προσφοράς:
Αναγνωριστικό παρτίδας ή ομάδας παρτίδων:
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Όνομα του μέρους που προσφέρει: Πραξις τεχνικη εε
Όνομα και διεύθυνση του αναδόχου
Όνομα: Πραξις τεχνικη εε
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Κρώμνης 49
Ταχυδρομικός κώδικας: 55131
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονίκη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: praxisoe@gmail.com 📧
Μέγεθος του οικονομικού φορέα: Μεσαίος
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 224 000 EUR 💰
Συνολική αξία της προμήθειας (χωρίς ΦΠΑ): 119 100 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
118/2026 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ
Τίτλος: 118/2026 ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 123 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΒΑΦΗΣ ΚΤΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΩΜΑΤΟΣ
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Εργασίες αποκατάστασης 📦
Διάρκεια: 120 ημέρες
Κριτήρια απονομής
Τιμή (στάθμιση): 1
Διαδικασία
Τύπος βάρους: Σειρά σπουδαιότητας
Ανάθεση σύμβασης
Κατακυρώνεται σύμβαση/παρτίδα ✅
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Αριθμός σύμβασης:
118/2026
Ημερομηνία σύναψης της σύμβασης: 2026-08-26 📅
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν: 2
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν με ηλεκτρονικά μέσα: 2
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από ΜΜΕ: 2
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από προσφέροντες από κράτη μέλη εκτός ΕΕ: 0
Αριθμός προσφορών που ελήφθησαν από προσφέροντες από άλλα κράτη μέλη της ΕΕ: 0
Πληροφορίες σχετικά με την αξία της σύμβασης/παρτίδας (χωρίς ΦΠΑ)
Συνολική αξία της σύμβασης/παρτίδας: 119 100 EUR 💰
Αναγνωριστικό προσφοράς:
ΠΡΑΞΙΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΕ
Αναγνωριστικό παρτίδας ή ομάδας παρτίδων:
LOT-0001
Πληροφορίες σχετικά με τους διαγωνισμούς
Όνομα του μέρους που προσφέρει: Πραξις τεχνικη εε
Όνομα και διεύθυνση του αναδόχου
Όνομα: Πραξις τεχνικη εε
Εθνικός αριθμός μητρώου:
999735729
Ταχυδρομική διεύθυνση: Κρώμνης 49
Ταχυδρομικός κώδικας: 55131
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονίκη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: praxisoe@gmail.com 📧
Μέγεθος του οικονομικού φορέα: Μεσαίος
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
10 μέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα
Πηγή: OJS 2026/S 166-594440 (2026-08-27)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕