«Ηχητική και φωτιστική κάλυψη εκδηλώσεων Δήμου Δράμας από 4 Δεκεμβρίου 2026 έως 31 Δεκεμβρίου 2027»

Δήμος Δράμας

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Ηχητική και φωτιστική κάλυψη εκδηλώσεων Δήμου Δράμας από 4 Δεκεμβρίου 2026 έως 31 Δεκεμβρίου 2027»

Προθεσμία

Deadline 2026-10-01

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-27 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: «Ηχητική και φωτιστική κάλυψη εκδηλώσεων Δήμου Δράμας από 4 Δεκεμβρίου 2026 έως 31 Δεκεμβρίου 2027»
Αριθμός αναφοράς: 1
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Ηχητική και φωτιστική κάλυψη εκδηλώσεων Δήμου Δράμας από 4 Δεκεμβρίου 2026 έως 31 Δεκεμβρίου 2027»
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες τεχνικών ήχου 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 243 900 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Προσφορές μπορούν να υποβληθούν για όλα τα τμήματα

1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Τμήμα 1
Τίτλος: Τμήμα 1
Ποσότητα: 1
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 66 400 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Τμήμα πολιτιστικών εκδηλώσεων από 4η Δεκεμβρίου 2026 έως 31η Δεκεμβρίου 2026
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΚΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Δράμα 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2026-12-04 📅
Ημερομηνία λήξης: 2026-12-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Τμήμα 2
Τίτλος: Τμήμα 2
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 177 500 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Τμήμα Πολιτιστικών Εκδηλώσεων από την 1η Ιανουαρίου 2027 έως την 31η Δεκεμβρίου 2027
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-01-01 📅
Ημερομηνία λήξης: 2027-12-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-01 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Απαιτείται εγγύηση
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος δραμας
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1007.E80201.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΒΕΡΜΙΟΥ 2 & 1Ης ΙΟΥΛΙΟΥ
Ταχυδρομικός κώδικας: 66133
Ταχυδρομική πόλη: Δραμα
Περιοχή: Δράμα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Μουμτσακης βασιλειος
E-mail: bmoum@dimosdramas.gr 📧
Τηλέφωνο: 2521350743 📞
URL: www.dimosdramas.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Οργανισμός προσφυγής: Αρχή Εξέτασης Προδικαστικών Προσφυγών Πληροφορίες σχετικά με τις προθεσμίες επανεξέτασης: Κάθε ενδιαφερόμενος, ο οποίος έχει ή είχε συμφέρον να του ανατεθεί η συγκεκριμένη δημόσια σύμβαση και έχει υποστεί ή ενδέχεται να υποστεί ζημία από εκτελεστή πράξη ή παράλειψη της αναθέτουσας αρχής κατά παράβαση της ευρωπαϊκής ενωσιακής ή εσωτερικής νομοθεσίας στον τομέα των δημοσίων συμβάσεων, έχει δικαίωμα να προσφύγει στην ανεξάρτητη Αρχή Εξέτασης Προδικαστικών Προσφυγών (ΑΕΠΠ), σύμφωνα με τα ειδικότερα οριζόμενα στα άρθρα 345 επ. ν. 4412/2016 και 1 επ. π.δ. 39/2017, στρεφόμενος με προδικαστική προσφυγή, κατά πράξης ή παράλειψης της αναθέτουσας αρχής, προσδιορίζοντας ειδικώς τις νομικές και πραγματικές αιτιάσεις που δικαιολογούν το αίτημά του130 . Σε περίπτωση προσφυγής κατά πράξης της αναθέτουσας αρχής, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι: (α) δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή τηλεομοιοτυπία ή (β) δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης σε αυτόν αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, άλλως (γ) δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα. Ειδικά για την άσκηση προσφυγής κατά προκήρυξης, η πλήρης γνώση αυτής τεκμαίρεται μετά την πάροδο δεκαπέντε (15) ημερών από τη δημοσίευση στο ΚΗΜΔΗ Οργανισμός παροχής πρόσθετων πληροφοριών σχετικά με τη διαδικασία δημοσίων συμβάσεων: ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ Οργανισμός παροχής περισσότερων πληροφοριών των διαδικασιών προσφυγής: ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ Οργανισμός παραλαβής αιτήσεων συμμετοχής: ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
Εμφάνιση περισσότερων
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-594397 (2026-08-27)