Ηλεκτρονικός, άνω των ορίων ανοικτός διαγωνισμός για την υλοποίηση του προγράμματος δράσεων προβολής και προώθησης προϊόντων της Περιφέρειας Αττικής στις εκθέσεις του αγροδιατροφικού τομέα για τα έτη 2027-2028

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ - ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ Π.Ε. ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩ

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η υλοποίηση του προγράμματος δράσεων προβολής και προώθησης προϊόντων της Περιφέρειας Αττικής στις εκθέσεις του αγροδιατροφικού τομέα για τα έτη 2027-2028. Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα: ΤΜΗΜΑ 1: α) «WINE PARIS (15-17 Φεβρουαρίου 2027), Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 76.960,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & «β) WINE PARIS (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028), Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 78.080,00€ πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 155.040,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 2: «FOODEX JAPAN (09-12 Μαρτίου 2027), Τόκιο/ Ιαπωνία», εκτιμώμενης αξίας 52.290,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 3: α) «FOODEXPO-OENOTELIA (20-22 Μαρτίου 2027), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)» εκτιμώμενης αξίας 11.210,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «FOODEXPO-OENOTELIA (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)», εκτιμώμενης αξίας 11.480,00€ πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 22.690,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 4: α) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (25-26 Μαΐου 2027), Άμστερνταμ/ Ολλανδία,», εκτιμώμενης αξίας 33.410,00 € πλέον ΦΠΑ 24% & β) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (ΜΑΪΟΣ ή ΙΟΥΝΙΟΣ 2028), Άμστερνταμ / Ολλανδία», εκτιμώμενης αξίας 35.365,00 € πλέον Φ.Π.Α. 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 68.775,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 5: α) «WARSAW FOOD EXPO (9-11 Ιουνίου 2027) Βαρσοβία / Πολωνία», εκτιμώμενης αξίας 50.125,00 € πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «WARSAW FOOD EXPO (Μάιος ή Ιούνιος 2028) Βαρσοβία / Πολωνία», εκτιμώμενης αξίας 49.850 € πλέον Φ.Π.Α 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 99.975,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 6: α) «ISM MIDDLE EAST (Σεπτέμβριος 2027) Ντουμπάϊ/ Ηνωμένα Εμιράτα» εκτιμώμενης αξίας 54.720,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «ISM MIDDLE EAST (ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 57.560,00 πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 112.280,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 7: «Εκπαιδευτική αποστολή στη Διεθνή Έκθεση Sommet de l’ Elevage (Οκτώβριος 2027) Κλερμόν – Φεράν Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 88.300,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 8: «ANUGA (9-13 Οκτωβρίου 2027) Κολωνία / Γερμανία», εκτιμώμενης αξίας 70.520,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 9: «GULFOOD (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 78.540,00 € πλέον Φ.Π.Α 24% ΤΜΗΜΑ 10: «ALIMENTARIA (20-23 Μαρτίου 2028) Βαρκελώνη / Ισπανία», εκτιμώμενης αξίας 55.745,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% ΤΜΗΜΑ 11: «Επιχειρηματική αποστολή από Ηνωμένο Βασίλειο (ΙΟΥΝΙΟΣ 2028) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 35.000,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% ΤΜΗΜΑ 12: «SIAL PARIS (ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2028) Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 79.740,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% Προσφορές υποβάλλονται για ένα, περισσότερα ή για όλα τα τμήματα από τον ίδιο προσφέροντα, όπως αυτά αναλύονται στο Παράρτημα Ι της παρούσας διακήρυξης. Με την υπ’αρ.105/2026 (ΑΔΑ: ΡΛΑΕ7Λ7-ΣΔΟ) Απόφαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής, έχουν εγκριθεί άλλες δράσεις προώθησης και προβολής στην περίπτωση ακύρωσης των κύριων ως δικαίωμα προαίρεσης το οποίο όμως θα εφαρμοστεί μόνο στα ΤΜΗΜΑΤΑ 2, 9 & 11 καθότι σε αυτά παρέχονται ίδιες ή όμοιες υπηρεσίες. Συγκεκριμένα προβλέπεται το δικαίωμα προαίρεσης ως εξής: ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 2: «FOODEX JAPAN (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Τόκυο/ Ιαπωνία», εκτιμώμενης αξίας 55.450,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 9: «GULFOOD (15-19 Μαρτίου 2027) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 74.915,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 11: α) «Επιχειρηματική αποστολή από ΗΠΑ και Καναδά (β΄ εξάμηνο 2027) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 48.360,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «Επιχειρηματική αποστολή από ΗΠΑ και Καναδά (β’ εξάμηνο 2028) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 51.740,00€ πλέον ΦΠΑ 24% Το δικαίωμα προαίρεσης ενεργοποιείται μονομερώς από την Αναθέτουσα Αρχή πριν τη λήξη της διάρκειας της σύμβασης και εφόσον αυτό κριθεί σκόπιμο και επωφελές για την Περιφέρεια Αττικής, ύστερα από την έκδοση απόφασης της Περιφερειακής Επιτροπής. Ο ανάδοχος έχει την υποχρέωση να ανταποκριθεί, χωρίς να απαιτηθεί η σύμφωνη γνώμη του και υποχρεούται να υλοποιήσει το αντικείμενο της προαίρεσης με βάση τα στοιχεία της οικονομικής του προσφοράς και τους όρους της παρούσας διακήρυξης. Σε περίπτωση ενεργοποίησης της προαίρεσης και για την υλοποίηση των δράσεων της νέας έκθεσης θα εφαρμόζεται η αντίστοιχη έκπτωση που παρείχε ο ανάδοχος στην οικονομική του προσφορά για το αντίστοιχο τμήμα. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 918.895,00€ προ ΦΠΑ. Υφίσταται δικαίωμα προαίρεσης για τα Τμήματα 2, 9 & 11 (230.465,00€ σε σύνολο προ ΦΠΑ). Συνολικός προϋπολισμός 1.149.360€). Τελικός προϋπολογισμός συμπ. Δικαιώματος Προαίρεσης και ΦΠΑ 24%: 1.425.206,40€. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται έως το τέλος του επόμενου μήνα έπειτα από την ολοκλήρωση των εκθέσεων. Σε περίπτωση μετάθεσης του χρονοδιαγράμματος υλοποίησης μιας εκδήλωσης – έκθεσης από την αρμόδια Υπηρεσία, ο συμβατικός χρόνος παρατείνεται αυτοδικαίως έως το τέλος του επόμενου μήνα από την ολοκλήρωση της έκθεσης.

Προθεσμία

Deadline 2026-09-23

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-06 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-06)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Ηλεκτρονικός, άνω των ορίων ανοικτός διαγωνισμός για την υλοποίηση του προγράμματος δράσεων προβολής και προώθησης προϊόντων της Περιφέρειας Αττικής στις εκθέσεις του αγροδιατροφικού τομέα για τα έτη 2027-2028
Αριθμός αναφοράς: 16/2026
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η υλοποίηση του προγράμματος δράσεων προβολής και προώθησης προϊόντων της Περιφέρειας Αττικής στις εκθέσεις του αγροδιατροφικού τομέα για τα έτη 2027-2028. Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα: ΤΜΗΜΑ 1: α) «WINE PARIS (15-17 Φεβρουαρίου 2027), Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 76.960,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & «β) WINE PARIS (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028), Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 78.080,00€ πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 155.040,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 2: «FOODEX JAPAN (09-12 Μαρτίου 2027), Τόκιο/ Ιαπωνία», εκτιμώμενης αξίας 52.290,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 3: α) «FOODEXPO-OENOTELIA (20-22 Μαρτίου 2027), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)» εκτιμώμενης αξίας 11.210,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «FOODEXPO-OENOTELIA (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)», εκτιμώμενης αξίας 11.480,00€ πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 22.690,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 4: α) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (25-26 Μαΐου 2027), Άμστερνταμ/ Ολλανδία,», εκτιμώμενης αξίας 33.410,00 € πλέον ΦΠΑ 24% & β) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (ΜΑΪΟΣ ή ΙΟΥΝΙΟΣ 2028), Άμστερνταμ / Ολλανδία», εκτιμώμενης αξίας 35.365,00 € πλέον Φ.Π.Α. 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 68.775,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 5: α) «WARSAW FOOD EXPO (9-11 Ιουνίου 2027) Βαρσοβία / Πολωνία», εκτιμώμενης αξίας 50.125,00 € πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «WARSAW FOOD EXPO (Μάιος ή Ιούνιος 2028) Βαρσοβία / Πολωνία», εκτιμώμενης αξίας 49.850 € πλέον Φ.Π.Α 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 99.975,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 6: α) «ISM MIDDLE EAST (Σεπτέμβριος 2027) Ντουμπάϊ/ Ηνωμένα Εμιράτα» εκτιμώμενης αξίας 54.720,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «ISM MIDDLE EAST (ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 57.560,00 πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 112.280,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 7: «Εκπαιδευτική αποστολή στη Διεθνή Έκθεση Sommet de l’ Elevage (Οκτώβριος 2027) Κλερμόν – Φεράν Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 88.300,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 8: «ANUGA (9-13 Οκτωβρίου 2027) Κολωνία / Γερμανία», εκτιμώμενης αξίας 70.520,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ 9: «GULFOOD (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 78.540,00 € πλέον Φ.Π.Α 24% ΤΜΗΜΑ 10: «ALIMENTARIA (20-23 Μαρτίου 2028) Βαρκελώνη / Ισπανία», εκτιμώμενης αξίας 55.745,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% ΤΜΗΜΑ 11: «Επιχειρηματική αποστολή από Ηνωμένο Βασίλειο (ΙΟΥΝΙΟΣ 2028) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 35.000,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% ΤΜΗΜΑ 12: «SIAL PARIS (ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2028) Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 79.740,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% Προσφορές υποβάλλονται για ένα, περισσότερα ή για όλα τα τμήματα από τον ίδιο προσφέροντα, όπως αυτά αναλύονται στο Παράρτημα Ι της παρούσας διακήρυξης. Με την υπ’αρ.105/2026 (ΑΔΑ: ΡΛΑΕ7Λ7-ΣΔΟ) Απόφαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής, έχουν εγκριθεί άλλες δράσεις προώθησης και προβολής στην περίπτωση ακύρωσης των κύριων ως δικαίωμα προαίρεσης το οποίο όμως θα εφαρμοστεί μόνο στα ΤΜΗΜΑΤΑ 2, 9 & 11 καθότι σε αυτά παρέχονται ίδιες ή όμοιες υπηρεσίες. Συγκεκριμένα προβλέπεται το δικαίωμα προαίρεσης ως εξής: ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 2: «FOODEX JAPAN (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Τόκυο/ Ιαπωνία», εκτιμώμενης αξίας 55.450,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 9: «GULFOOD (15-19 Μαρτίου 2027) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 74.915,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 11: α) «Επιχειρηματική αποστολή από ΗΠΑ και Καναδά (β΄ εξάμηνο 2027) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 48.360,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «Επιχειρηματική αποστολή από ΗΠΑ και Καναδά (β’ εξάμηνο 2028) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 51.740,00€ πλέον ΦΠΑ 24% Το δικαίωμα προαίρεσης ενεργοποιείται μονομερώς από την Αναθέτουσα Αρχή πριν τη λήξη της διάρκειας της σύμβασης και εφόσον αυτό κριθεί σκόπιμο και επωφελές για την Περιφέρεια Αττικής, ύστερα από την έκδοση απόφασης της Περιφερειακής Επιτροπής. Ο ανάδοχος έχει την υποχρέωση να ανταποκριθεί, χωρίς να απαιτηθεί η σύμφωνη γνώμη του και υποχρεούται να υλοποιήσει το αντικείμενο της προαίρεσης με βάση τα στοιχεία της οικονομικής του προσφοράς και τους όρους της παρούσας διακήρυξης. Σε περίπτωση ενεργοποίησης της προαίρεσης και για την υλοποίηση των δράσεων της νέας έκθεσης θα εφαρμόζεται η αντίστοιχη έκπτωση που παρείχε ο ανάδοχος στην οικονομική του προσφορά για το αντίστοιχο τμήμα. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 918.895,00€ προ ΦΠΑ. Υφίσταται δικαίωμα προαίρεσης για τα Τμήματα 2, 9 & 11 (230.465,00€ σε σύνολο προ ΦΠΑ). Συνολικός προϋπολισμός 1.149.360€). Τελικός προϋπολογισμός συμπ. Δικαιώματος Προαίρεσης και ΦΠΑ 24%: 1.425.206,40€. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται έως το τέλος του επόμενου μήνα έπειτα από την ολοκλήρωση των εκθέσεων. Σε περίπτωση μετάθεσης του χρονοδιαγράμματος υλοποίησης μιας εκδήλωσης – έκθεσης από την αρμόδια Υπηρεσία, ο συμβατικός χρόνος παρατείνεται αυτοδικαίως έως το τέλος του επόμενου μήνα από την ολοκλήρωση της έκθεσης.
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες διοργάνωσης εκθέσεων και συνεδρίων 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 149 360 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 12

1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 1
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 1: α) «WINE PARIS (15-17 Φεβρουαρίου 2027), Παρίσι/ Γαλλία» & «β) WINE PARIS (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028), Παρίσι/ Γαλλία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 155 040 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 1: α) «WINE PARIS (15-17 Φεβρουαρίου 2027), Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 76.960,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & «β) WINE PARIS (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028), Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 78.080,00€ πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 155.040,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Γαλλία 🇫🇷
Τόπος εκτέλεσης: Paris 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-02-15 📅
Ημερομηνία λήξης: 2028-02-29 📅
Πληροφορίες σχετικά με τους ηλεκτρονικούς καταλόγους
Οι προσφορές πρέπει να υποβάλλονται με τη μορφή ηλεκτρονικών καταλόγων ή να περιλαμβάνουν ηλεκτρονικό κατάλογο
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 2
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 2: «FOODEX JAPAN (09-12 Μαρτίου 2027), Τόκιο/ Ιαπωνία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 52 290 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 2: «FOODEX JAPAN (09-12 Μαρτίου 2027), Τόκιο/ Ιαπωνία», εκτιμώμενης αξίας 52.290,00€ πλέον ΦΠΑ 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 2: «FOODEX JAPAN (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Τόκυο/ Ιαπωνία», εκτιμώμενης αξίας 55.450,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: ΤΟΚΥΟ
Χώρα: Ιαπωνία 🇯🇵
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-03-09 📅
Ημερομηνία λήξης: 2027-03-12 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002

3️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 3
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 3: α) «FOODEXPO-OENOTELIA (20-22 Μαρτίου 2027), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)» & β) «FOODEXPO-OENOTELIA (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 22 690 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 3: α) «FOODEXPO-OENOTELIA (20-22 Μαρτίου 2027), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)» εκτιμώμενης αξίας 11.210,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «FOODEXPO-OENOTELIA (ΜΑΡΤΙΟΣ 2028), Metropolitan Expo (αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)», εκτιμώμενης αξίας 11.480,00€ πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 22.690,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ανατολική Αττική 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-03-20 📅
Ημερομηνία λήξης: 2028-03-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0003

4️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 4
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 4: α) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (25-26 Μαΐου 2027), Άμστερνταμ/ Ολλανδία» & β) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (ΜΑΪΟΣ ή ΙΟΥΝΙΟΣ 2028), Άμστερνταμ / Ολλανδία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 68 775 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 4: α) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (25-26 Μαΐου 2027), Άμστερνταμ/ Ολλανδία,», εκτιμώμενης αξίας 33.410,00 € πλέον ΦΠΑ 24% & β) «PLMA’s “World of Private Label” International Trade Show (ΜΑΪΟΣ ή ΙΟΥΝΙΟΣ 2028), Άμστερνταμ / Ολλανδία», εκτιμώμενης αξίας 35.365,00 € πλέον Φ.Π.Α. 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 68.775,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Κάτω Χώρες 🇳🇱
Τόπος εκτέλεσης: Groot-Amsterdam 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-05-25 📅
Ημερομηνία λήξης: 2028-06-30 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0004

5️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 5
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 5: α) «WARSAW FOOD EXPO (9-11 Ιουνίου 2027) Βαρσοβία / Πολωνία» & β) «WARSAW FOOD EXPO (Μάιος ή Ιούνιος 2028) Βαρσοβία / Πολωνία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 99 975 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 5: α) «WARSAW FOOD EXPO (9-11 Ιουνίου 2027) Βαρσοβία / Πολωνία», εκτιμώμενης αξίας 50.125,00 € πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «WARSAW FOOD EXPO (Μάιος ή Ιούνιος 2028) Βαρσοβία / Πολωνία», εκτιμώμενης αξίας 49.850 € πλέον Φ.Π.Α 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 99.975,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Πολωνία 🇵🇱
Τόπος εκτέλεσης: Miasto Warszawa 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-06-09 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0005

6️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 6
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 6: α) «ISM MIDDLE EAST (Σεπτέμβριος 2027) Ντουμπάϊ/ Ηνωμένα Εμιράτα» & β) «ISM MIDDLE EAST (ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 112 280 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 6: α) «ISM MIDDLE EAST (Σεπτέμβριος 2027) Ντουμπάϊ/ Ηνωμένα Εμιράτα» εκτιμώμενης αξίας 54.720,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «ISM MIDDLE EAST (ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 57.560,00 πλέον ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία 112.280,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Εμφάνιση περισσότερων
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: ΝΤΟΥΜΠΑΙ
Χώρα: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα 🇦🇪
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-09-01 📅
Ημερομηνία λήξης: 2028-09-30 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0006

7️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 7
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 7: «Εκπαιδευτική αποστολή στη Διεθνή Έκθεση Sommet de l’ Elevage (Οκτώβριος 2027) Κλερμόν – Φεράν Γαλλία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 88 300 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 7: «Εκπαιδευτική αποστολή στη Διεθνή Έκθεση Sommet de l’ Elevage (Οκτώβριος 2027) Κλερμόν – Φεράν Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 88.300,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: Κλερμόν – Φεράν Γαλλία
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-10-01 📅
Ημερομηνία λήξης: 2028-10-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0007

8️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 8
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 8: «ANUGA (9-13 Οκτωβρίου 2027) Κολωνία / Γερμανία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 70 520 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 8: «ANUGA (9-13 Οκτωβρίου 2027) Κολωνία / Γερμανία», εκτιμώμενης αξίας 70.520,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: Κολωνία
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0008

9️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 9
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 9: «GULFOOD (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 78 540 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 9: «GULFOOD (ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2028) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 78.540,00 € πλέον Φ.Π.Α 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 9: «GULFOOD (15-19 Μαρτίου 2027) Ντουμπάι / Ηνωμένα Εμιράτα», εκτιμώμενης αξίας 74.915,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2028-02-01 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 10
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 10: «ALIMENTARIA (20-23 Μαρτίου 2028) Βαρκελώνη / Ισπανία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 55 745 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 10: «ALIMENTARIA (20-23 Μαρτίου 2028) Βαρκελώνη / Ισπανία», εκτιμώμενης αξίας 55.745,00€ πλέον Φ.Π.Α 24%
Χώρα: Ισπανία 🇪🇸
Τόπος εκτέλεσης: Barcelona 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2028-03-20 📅
Ημερομηνία λήξης: 2028-03-23 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 11
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 11: «Επιχειρηματική αποστολή από Ηνωμένο Βασίλειο (ΙΟΥΝΙΟΣ 2028) Αττική / Ελλάδα»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 35 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 11: «Επιχειρηματική αποστολή από Ηνωμένο Βασίλειο (ΙΟΥΝΙΟΣ 2028) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 35.000,00€ πλέον Φ.Π.Α 24% ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 11: α) «Επιχειρηματική αποστολή από ΗΠΑ και Καναδά (β΄ εξάμηνο 2027) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 48.360,00€ πλέον ΦΠΑ 24%, & β) «Επιχειρηματική αποστολή από ΗΠΑ και Καναδά (β’ εξάμηνο 2028) Αττική / Ελλάδα», εκτιμώμενης αξίας 51.740,00€ πλέον ΦΠΑ 24%
Εμφάνιση περισσότερων
Τόπος εκτέλεσης: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2028-06-01 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 12
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 12: «SIAL PARIS (ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2028) Παρίσι/ Γαλλία»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 79 740 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
ΤΜΗΜΑ 12: «SIAL PARIS (ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2028) Παρίσι/ Γαλλία», εκτιμώμενης αξίας 79.740,00€ πλέον Φ.Π.Α 24%
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2028-10-01 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0012
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Ταχυδρομικός κώδικας: 11741
Πόλη: Αθηνα

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-23 23:59:59 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονικός κατάλογος: Επιτρέπεται
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Περιφερεια αττικης - διευθυνση οικονομικων π.ε. κεντρικου τομεα αθηνων - τμημα ανοικτων διαδικασιων προμηθειων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1007.909.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λ. ΣΥΓΓΡΟΥ 80-88
Ταχυδρομικός κώδικας: 11741
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: promna@patt.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132065137 📞
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Στοιχεία της προκήρυξης
Προτιμώμενη ημερομηνία δημοσίευσης: 2026-08-24Z 📅
Πηγή: OJS 2026/S 162-583798 (2026-08-06)