Επιλογή Συμβούλου στο πλαίσιο του Έργου “Ενεργοποίηση προκαταβολής/επιχορήγησης και επιτάχυνσης πληρωμών δικαιούχων από την Κακοκαιρία Daniel σε Αγροτικές/Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις και Πληγείσες Επιχειρήσεις της Περιφέρειας Θεσσαλίας”

Ελληνική Εταιρεία Συμμετοχών και Περιουσίας Α.Ε. (ΕΕΣΥΠ Α.Ε.)

Παροχή Υπηρεσιών Εξειδικευμένης Διοικητικής Ωρίμανσης Έργου στο πλαίσιο του Έργου “Ενεργοποίηση προκαταβολής/επιχορήγησης και επιτάχυνσης πληρωμών δικαιούχων από την Κακοκαιρία Daniel σε Αγροτικές/Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις και Πληγείσες Επιχειρήσεις της Περιφέρειας Θεσσαλίας”

Προθεσμία

Deadline 2026-10-07

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-31 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Επιλογή Συμβούλου στο πλαίσιο του Έργου “Ενεργοποίηση προκαταβολής/επιχορήγησης και επιτάχυνσης πληρωμών δικαιούχων από την Κακοκαιρία Daniel σε Αγροτικές/Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις και Πληγείσες Επιχειρήσεις της Περιφέρειας Θεσσαλίας”
Αριθμός αναφοράς: Επιλογή Συμβούλου
Σύντομη περιγραφή:
Παροχή Υπηρεσιών Εξειδικευμένης Διοικητικής Ωρίμανσης Έργου στο πλαίσιο του Έργου “Ενεργοποίηση προκαταβολής/επιχορήγησης και επιτάχυνσης πληρωμών δικαιούχων από την Κακοκαιρία Daniel σε Αγροτικές/Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις και Πληγείσες Επιχειρήσεις της Περιφέρειας Θεσσαλίας”
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα διαχείρισης έργων 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1683269.95 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Επιλογή Συμβούλου
Πρόσθετες πληροφορίες:
Το αντικείμενο της Σύμβασης αφορά στην παροχή υπηρεσιών εξειδικευμένης διοικητικής υποστήριξης στο πλαίσιο του Έργου “Ενεργοποίηση προκαταβολής/επιχορήγησης και επιτάχυνσης πληρωμών δικαιούχων από την Κακοκαιρία Daniel σε Αγροτικές/Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις και Πληγείσες Επιχειρήσεις της Περιφέρειας Θεσσαλίας”. Η διάρκεια της Σύμβασης ορίζεται σε δέκα τέσσερις (14) μήνες από την ημερομηνία υπογραφής της. Σε κάθε περίπτωση η Ε.Ε.ΣΥ.Π. διατηρεί το δικαίωμα παράτασης της σύμβασης, κατόπιν έγκρισης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, έως την ολοκλήρωση των αιτούμενων υπηρεσιών προς το σκοπό της υλοποίησης του φυσικού αντικειμένου της Σύμβασης. Ο Σύμβουλος θα παράσχει τις Υπηρεσίες προς το Δικαιούχο, σύμφωνα με τους όρους και τις ειδικότερες απαιτήσεις της Σύμβασης
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια: 14 μήνες
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας ‐ τιμής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-07 13:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-07 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-07 15:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ελληνική Εταιρεία Συμμετοχών και Περιουσίας Α.Ε. (ΕΕΣΥΠ Α.Ε.)
Εθνικός αριθμός μητρώου: 997104555
Ταχυδρομικός κώδικας: 10561
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Χρύσα Στασινοπούλου
E-mail: tender@hraf.gr 📧
Τηλέφωνο: 2109774433 📞
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://growthfund.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://hradf.com 🌏
URL συμμετοχής: https://ppf.growthfund.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαία Αρχή Δημοσίων Συμβάσεων (Ε.Α.ΔΗ.ΣΥ.) (πρώην Αρχή Εξέτασης Προδικαστικών Προσφυγών (Α.Ε.Π.Π) )
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: aepp@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 2132141216 📞
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-605300 (2026-08-31)