ΕΠΙΣΚΕΥΗ & ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΓΙΑ 36 ΜΗΝΕΣ

Δήμος Πολυγύρου

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αποκατάσταση βλαβών του ηλεκτρομηχανολογικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού των αντλιοστασίων ύδρευσης, άρδευσης, λυμάτων καθώς και στις Ε.Ε.Λ. του Δήμου. Βλαβών που προέρχονται είτε λόγω μακροχρόνιας χρήσης και φθοράς του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού, ή λόγω εξωγενών παραγόντων, όπως πτώση της στάθμης του νερού των γεωτρήσεων, πτώση κεραυνών, πλημμυρικά φαινόμενα, κ.λ.π

Προθεσμία

Deadline 2026-10-12

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-31 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΕΠΙΣΚΕΥΗ & ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΓΙΑ 36 ΜΗΝΕΣ
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αποκατάσταση βλαβών του ηλεκτρομηχανολογικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού των αντλιοστασίων ύδρευσης, άρδευσης, λυμάτων καθώς και στις Ε.Ε.Λ. του Δήμου. Βλαβών που προέρχονται είτε λόγω μακροχρόνιας χρήσης και φθοράς του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού, ή λόγω εξωγενών παραγόντων, όπως πτώση της στάθμης του νερού των γεωτρήσεων, πτώση κεραυνών, πλημμυρικά φαινόμενα, κ.λ.π
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ηλεκτρικών μηχανημάτων, συσκευών και συναφούς εξοπλισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1264510.8 EUR 💰
Περιγραφή
Περιγραφή της προμήθειας:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αποκατάσταση βλαβών του ηλεκτρομηχανολογικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού των αντλιοστασίων ύδρευσης, άρδευσης, λυμάτων καθώς και στις Ε.Ε.Λ. του Δήμου.Βλαβών που προέρχονται είτε λόγω μακροχρόνιας χρήσης και φθοράς του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού, ή λόγω εξωγενών παραγόντων, όπως πτώση της στάθμης του νερού των γεωτρήσεων, πτώση κεραυνών, πλημμυρικά φαινόμενα, κ.λ.π.
Εμφάνιση περισσότερων
Πρόσθετες πληροφορίες:
Ο προϋπολογισμός της σύμβασης του δικαιώματος προαίρεσης ανέρχεται στο ποσό των 522.664,46 € συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 421.503,60 € και Φ.Π.Α.: 101.160,86 €). Ο συνολικός προϋπολογισμός της σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης (εφόσον υπάρξει) ανέρχεται στο ποσό των 2.090.657,86 € συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 1.686.014,40 € και Φ.Π.Α.: 404.643,46 €).
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Χαλκιδική 🏙️
Διάρκεια: 36 μήνες
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Η διάρκεια της σύμβασης (μη συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης) ορίζεται σε τριάντα έξι (36) μήνες ή μέχρι εξαντλήσεως της προβλεπόμενης δαπάνης. Η διάρκεια της σύμβασης του δικαιώματος προαίρεσης ορίζεται σε επιπλέον δώδεκα (12) μήνες ή μέχρι εξαντλήσεως της προβλεπόμενης δαπάνης.
Εμφάνιση περισσότερων
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Πολυτεχνείου 50
Ταχυδρομικός κώδικας: 63100
Πόλη: Πολυγυρος

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-12 23:59:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-13 09:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-13 09:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος πολυγυρου
Εθνικός αριθμός μητρώου: 998493345
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 50
Ταχυδρομικός κώδικας: 63100
Ταχυδρομική πόλη: Πολυγυρος
Περιοχή: Χαλκιδική 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Κατερινα κυπαρισση
E-mail: prom3@polygyros.gr 📧
Τηλέφωνο: 2371350740 📞
URL: https://polygyros.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://polygyros.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: http://www.promitheus.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: http://www.promitheus.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
URL: www.eadhsy.gr 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-604389 (2026-08-31)