ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Γενικό Νοσοκομείο Άρτας
ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-02
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Ήπειρος › Άρτα, Πρέβεζα
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-24 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-24)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Χημικα αντιδραστηρια μικροβιολογικων εξετασεων (με και χωρις παραχωρηση συνοδου εξοπλισμου
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Χημικά αντιδραστήρια 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 471156.4 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 8
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 8
1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Οροαντιδράσεις (Latex)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 658 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Οροαντιδράσεις (Latex)
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Άρτα, Πρέβεζα 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Μικροβιολογικά Υλικά & Τεστ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 66052.4 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Μικροβιολογικά Υλικά & Τεστ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
3️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Δίσκοι & MIC Strips
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 8 198 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Δίσκοι & MIC Strips
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
4️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Ανοσοχρωματογραφία (Rapid)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 14 068 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Ανοσοχρωματογραφία (Rapid)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
5️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Αυτόματη Ταυτοποίηση & MIC
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 140 800 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Αυτόματη Ταυτοποίηση & MIC
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
6️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Αιμοκαλλιέργειες (Αυτόματο)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 34 800 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Αιμοκαλλιέργειες (Αυτόματο)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
7️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Ουρανάλυση (Αυτόματη)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 50 220 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Ουρανάλυση (Αυτόματη)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
8️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Πολυπλεκτική PCR (Multiplex)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 156 360 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Πολυπλεκτική PCR (Multiplex)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: ΑΡΤΑ
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λοφος περανθης
Ταχυδρομικός κώδικας: 47100
Πόλη: Αρτα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 17:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-08 10:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 360 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-08 10:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως στην διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο αρτας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λοφος περανθης
Ταχυδρομικός κώδικας: 47100
Ταχυδρομική πόλη: Αρτα
Περιοχή: Άρτα, Πρέβεζα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Γραφειο προμηθειων
E-mail: promithies@gnartas.gr 📧
Τηλέφωνο: 2681361128 📞
Φαξ: 2681361407 📠
URL: https://gnartas.gov.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.gnartas.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Περιφερειακή ή τοπική Υπηρεσία /Γραφείο
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασσεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-585158 (2026-08-24)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Χημικα αντιδραστηρια μικροβιολογικων εξετασεων (με και χωρις παραχωρηση συνοδου εξοπλισμου
Αριθμός αναφοράς:
A.A.510014 Δ.Σ.47/2026
Σύντομη περιγραφή:
ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Χημικά αντιδραστήρια 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 471156.4 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 8
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 8
1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 1
Τίτλος: Οροαντιδράσεις (Latex)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 658 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Οροαντιδράσεις (Latex)
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Άρτα, Πρέβεζα 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 2
Τίτλος: Μικροβιολογικά Υλικά & Τεστ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 66052.4 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Μικροβιολογικά Υλικά & Τεστ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
3️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 3
Τίτλος: Δίσκοι & MIC Strips
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 8 198 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Δίσκοι & MIC Strips
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0003
4️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 4
Τίτλος: Ανοσοχρωματογραφία (Rapid)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 14 068 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Ανοσοχρωματογραφία (Rapid)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0004
5️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 5
Τίτλος: Αυτόματη Ταυτοποίηση & MIC
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 140 800 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Αυτόματη Ταυτοποίηση & MIC
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0005
6️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 6
Τίτλος: Αιμοκαλλιέργειες (Αυτόματο)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 34 800 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Αιμοκαλλιέργειες (Αυτόματο)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0006
7️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 7
Τίτλος: Ουρανάλυση (Αυτόματη)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 50 220 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Ουρανάλυση (Αυτόματη)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0007
8️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 8
Τίτλος: Πολυπλεκτική PCR (Multiplex)
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 156 360 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Πολυπλεκτική PCR (Multiplex)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0008
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: ΑΡΤΑ
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λοφος περανθης
Ταχυδρομικός κώδικας: 47100
Πόλη: Αρτα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 17:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-08 10:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 360 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-08 10:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως στην διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο αρτας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.Ε00150.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λοφος περανθης
Ταχυδρομικός κώδικας: 47100
Ταχυδρομική πόλη: Αρτα
Περιοχή: Άρτα, Πρέβεζα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Γραφειο προμηθειων
E-mail: promithies@gnartas.gr 📧
Τηλέφωνο: 2681361128 📞
Φαξ: 2681361407 📠
URL: https://gnartas.gov.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.gnartas.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Περιφερειακή ή τοπική Υπηρεσία /Γραφείο
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασσεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-585158 (2026-08-24)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Ιατρικές συσκευές, φαρμακευτικά προϊόντα και προϊόντα ατομικής περιποίησης (>20 νέες προμήθειες)
- Φαρμακευτικά προϊόντα (14)
- Διάφορα φάρμακα (12)