ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2026-2030
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ / ΠΕ ΠΕΛΛΑΣ
ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2026-2030
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-09
Ποιος Τι- • Υπηρεσίες καθαριότητας και εξυγίανσης σε αστικές ή αγροτικές ζώνες, καθώς και συναφείς υπηρεσίες › Υπηρεσίες εκχιονισμού
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Κεντρική Μακεδονία › Πέλλα
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-31 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2026-2030
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες εκχιονισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1153225.81 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Διοικητηριο εδεσσα
Ταχυδρομικός κώδικας: 58200
Πόλη: Εδεσσα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Πέλλα 🏙️
Διάρκεια: 54 μήνες
Διάρκεια
Ημερομηνία λήξης: 2031-04-30 📅
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-09 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-15 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 15 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-15 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Προθεσμία αιτήματος για παροχή πρόσθετων πληροφοριών: 2026-10-01 15:00:00 📅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: 23.060,00 euro
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Περιφερεια κεντρικης μακεδονιας / πε πελλας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: 18ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 25
Διοικητηριο
Ταχυδρομικός κώδικας: 58200
Ταχυδρομική πόλη: Εδεσσα
Περιοχή: Πέλλα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: yte@pella.gr 📧
Τηλέφωνο: 2381351302 📞
URL: https://www.pkm.gov.gr/p-e-pellas/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://www.pkm.gov.gr/p-e-pellas/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.pkm.gov.gr/p-e-pellas/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: http://www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: http://www.promitheus.gov.gr 🌏
URL του εργαλείου προμηθειών: http://www.promitheus.gov.gr 🌏
Όνομα: Εσηδης
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Εαδησυ
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://eadhsy.gr/ilektronika-entypa-dimosiefsis/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-601818 (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2026-2030
Αριθμός αναφοράς:
13/2026
Σύντομη περιγραφή:
ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2026-2030
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες εκχιονισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1153225.81 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
13/2026
Ταχυδρομική διεύθυνση: Διοικητηριο εδεσσα
Ταχυδρομικός κώδικας: 58200
Πόλη: Εδεσσα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Πέλλα 🏙️
Διάρκεια: 54 μήνες
Διάρκεια
Ημερομηνία λήξης: 2031-04-30 📅
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-09 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-15 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 15 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-15 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Προθεσμία αιτήματος για παροχή πρόσθετων πληροφοριών: 2026-10-01 15:00:00 📅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: 23.060,00 euro
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Περιφερεια κεντρικης μακεδονιας / πε πελλας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1007.902.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: 18ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 25
Διοικητηριο
Ταχυδρομικός κώδικας: 58200
Ταχυδρομική πόλη: Εδεσσα
Περιοχή: Πέλλα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: yte@pella.gr 📧
Τηλέφωνο: 2381351302 📞
URL: https://www.pkm.gov.gr/p-e-pellas/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://www.pkm.gov.gr/p-e-pellas/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.pkm.gov.gr/p-e-pellas/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: http://www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: http://www.promitheus.gov.gr 🌏
URL του εργαλείου προμηθειών: http://www.promitheus.gov.gr 🌏
Όνομα: Εσηδης
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Εαδησυ
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://eadhsy.gr/ilektronika-entypa-dimosiefsis/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-601818 (2026-08-31)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Υπηρεσίες λυμάτων, απορριμμάτων, καθαρισμού και περιβαλλοντικές υπηρεσίες (>20 νέες προμήθειες)
- Υπηρεσίες καθαριότητας και εξυγίανσης σε αστικές ή αγροτικές ζώνες, καθώς και συναφείς υπηρεσίες (14)
- Υπηρεσίες απολύμανσης και εξολόθρευσης σε αστικές ή αγροτικές ζώνες
- Υπηρεσίες απομάκρυνσης αμιάντου
- Υπηρεσίες απομάκρυνσης επιτοίχιων παραστάσεων (γκράφιτι)
- Υπηρεσίες εκχιονισμού (10)
- Υπηρεσίες καθαρισμού από τον πάγο
- Υπηρεσίες καθαρισμού και εκκένωσης φρεατίων υπονόμων
- Υπηρεσίες καθαρισμού και σάρωσης οδών (2)
- Υπηρεσίες καθαρισμού παραλίας (1)