«Παροχή υπηρεσιών εξειδικευμένης νομικής υποστήριξης για την κάλυψη των αναγκών Διευθύνσεων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Οργανισμού»
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ (ΕΟΠΥΥ)
Το αντικείμενο της σύμβασης συνίσταται στην παροχή ειδικών υπηρεσιών συμβουλευτικής νομικής υποστήριξης, κατά την έννοια του άρθρου 107 και του Παραρτήματος XIV του Ν. 4412/2016, προς τον Ε.Ο.Π.Υ.Υ. και, ειδικότερα, προς επτά (7) Διευθύνσεις του Οργανισμού.
ΠροθεσμίαDeadline 2026-09-28
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Βόρειος Τομέας Αθηνών
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-27 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: «Παροχή υπηρεσιών εξειδικευμένης νομικής υποστήριξης για την κάλυψη των αναγκών Διευθύνσεων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Οργανισμού»
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες παροχής νομικών συμβουλών και πληροφοριών 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 230 000 EUR 💰
Περιγραφή
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια: 1 έτη
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Η Πλέον Συμφέρουσα από Οικονομική Άποψη Προσφορά Βάσει Βέλτιστης Σχέσης Ποιότητας - Τιμής
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 100
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-28 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 9 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Εθνικος οργανισμος παροχης υπηρεσιων υγειας (εοπυυ)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Αποστόλου Παύλου 12
Ταχυδρομικός κώδικας: 15123
Ταχυδρομική πόλη: Μαρούσι
Περιοχή: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Λαμπρινή Κουτσομπόγερα, Κωνσταντίνα Μπόσινα
E-mail: d3.t2@eopyy.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2108110972 📞
URL: https://eopyy.gov.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/519122 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/519122 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων (εαδησυ)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2132141227 📞
Φαξ: +30 2132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Όσα ορίζονται στο άρθρο 3.4 της Διακήρυξης.
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-595097 (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: «Παροχή υπηρεσιών εξειδικευμένης νομικής υποστήριξης για την κάλυψη των αναγκών Διευθύνσεων της Κεντρικής Υπηρεσίας του Οργανισμού»
Αριθμός αναφοράς:
19/2026
Σύντομη περιγραφή:
Το αντικείμενο της σύμβασης συνίσταται στην παροχή ειδικών υπηρεσιών συμβουλευτικής νομικής υποστήριξης, κατά την έννοια του άρθρου 107 και του Παραρτήματος XIV του Ν. 4412/2016, προς τον Ε.Ο.Π.Υ.Υ. και, ειδικότερα, προς επτά (7) Διευθύνσεις του Οργανισμού.
Εμφάνιση περισσότερων
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες παροχής νομικών συμβουλών και πληροφοριών 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 230 000 EUR 💰
Περιγραφή
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια: 1 έτη
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Η Πλέον Συμφέρουσα από Οικονομική Άποψη Προσφορά Βάσει Βέλτιστης Σχέσης Ποιότητας - Τιμής
Κριτήριο ποιότητας (στάθμιση): 100
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-28 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 9 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Εθνικος οργανισμος παροχης υπηρεσιων υγειας (εοπυυ)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.Ε00460.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Αποστόλου Παύλου 12
Ταχυδρομικός κώδικας: 15123
Ταχυδρομική πόλη: Μαρούσι
Περιοχή: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Λαμπρινή Κουτσομπόγερα, Κωνσταντίνα Μπόσινα
E-mail: d3.t2@eopyy.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2108110972 📞
URL: https://eopyy.gov.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/519122 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/519122 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων (εαδησυ)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2132141227 📞
Φαξ: +30 2132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Όσα ορίζονται στο άρθρο 3.4 της Διακήρυξης.
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-595097 (2026-08-27)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕