«Παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας των κτιρίων όπου στεγάζονται υπηρεσίες του Υπουργείου Δικαιοσύνης στην Αθήνα»
ΤΑΜΕΙΟ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΩΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ (ΤΑ.Χ.ΔΙ.Κ.)
Ανοιχτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού για την επιλογή αναδόχου για την «Παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας των κτιρίων όπου στεγάζονται υπηρεσίες του Υπουργείου Δικαιοσύνης στην Αθήνα» Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας σε καθημερινή βάση, δικαστικών κτιρίων που βρίσκονται στην Αθήνα.Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης θα ανέλθει μέχρι του ποσού των 863.194,20 € προ Φ.Π.Α. (1.070.360,81€ με Φ.Π.Α. ) με δικαίωμα προαίρεσης για επαύξηση της συμβατικής αξίας κατά 50% της αρχικής αξίας, ήτοι 431.597,10€ προ Φ.Π.Α. (535.180,40 € με Φ.Π.Α.). Συνολική αξία 1.294.791,30€ προ Φ.Π.Α (1.605.541,21€ με Φ.Π.Α.). Η κατανομή ανά έτος συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%, καθώς και του δικαιώματος προαίρεσης της ανωτέρω συνολικής δαπάνης, ορίζεται ως εξής : Για το έτος 2026: 133.795,11€ Για το έτος 2027: 535.180,40€ Για το έτος 2028: 535.180,40€ Για το έτος 2029: 401.385,30€ Η χρονική διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για δύο (2) έτη, από την υπογραφή της σύμβασης, με δικαίωμα επέκτασης για ακόμα ένα έτος.
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-09
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-09-03 | Προκήρυξη σύμβασης |
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: «Παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας των κτιρίων όπου στεγάζονται υπηρεσίες του Υπουργείου Δικαιοσύνης στην Αθήνα»
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες φύλαξης 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 1294791.3 EUR 💰
Περιγραφή
Τίτλος: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας σε καθημερινή βάση, δικαστικών κτιρίων που βρίσκονται στην Αθήνα.
Περιγραφή της προμήθειας:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια: 3 έτη
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής.
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-09 14:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-12 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-12 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ταμειο χρηματοδοτησεως δικαστικων κτιριων (τα.χ.δι.κ.)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1017.E00275.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 96
Ταχυδρομικός κώδικας: 11527
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Τσιγαρίδας Αλέξανδρος
E-mail: atsigaridas@taxdik.gr 📧
Τηλέφωνο: 2107546783 📞
URL: www.taxdik.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Εαδησυ
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 2132141227 📞
URL: www.eadhsy.gr 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 171-611994 (2026-09-03)