Παροχή υπηρεσιών προστασίας της διανοητικής ιδιοκτησίας και εμπορικής αξιοποίησης των τεχνολογιών του ΔΠΘ
ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚ
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών Προστασίας της Διανοητικής Ιδιοκτησίας και Εμπορικής Αξιοποίησης των Τεχνολογιών του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης (Δ.Π.Θ.).
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-02
Ποιος Τι- • Νομικές υπηρεσίες › Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας και δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας
- • Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών › Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας και ανάπτυξης
- • Υπηρεσίες διοργάνωσης εκθέσεων και συνεδρίων › Υπηρεσίες εκδηλώσεων
- • Aνατολική Μακεδονία, Θράκη › Ξάνθη
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-27 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Παροχή υπηρεσιών προστασίας της διανοητικής ιδιοκτησίας και εμπορικής αξιοποίησης των τεχνολογιών του ΔΠΘ
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας και ανάπτυξης 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 274193.56 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ξάνθη 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-01-05 📅
Ημερομηνία λήξης: 2029-05-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 14:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 360 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ειδικος λογαριασμος κονδυλιων ερευνας δημοκριτειο πανεπιστημιο θρακης (ελκε δ.π.θ.)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: Τμημα προμηθειων αγαθων και υπηρεσιων ελκε δ.π.θ.
Ταχυδρομική διεύθυνση: Βασιλίσσης Σοφίας 12, Ξάνθη, αίθουσα Τμ. Προμηθειών ΕΛΚΕ ΔΠΘ, Κτίριο 2, Όροφος 2, Γραφείο 208
Ταχυδρομικός κώδικας: 67132
Ταχυδρομική πόλη: Ξανθη
Περιοχή: Ξάνθη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Αδαμιδου χρυση
E-mail: supplies@rescom.duth.gr 📧
Τηλέφωνο: 2541079410 📞
Φαξ: 2541079410 📠
URL: https://rescom.duth.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/508021 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/508021 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 104 32
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-595839 (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Παροχή υπηρεσιών προστασίας της διανοητικής ιδιοκτησίας και εμπορικής αξιοποίησης των τεχνολογιών του ΔΠΘ
Αριθμός αναφοράς:
48756/2026
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών Προστασίας της Διανοητικής Ιδιοκτησίας και Εμπορικής Αξιοποίησης των Τεχνολογιών του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης (Δ.Π.Θ.).
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας και ανάπτυξης 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 274193.56 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
48756/2026
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Τόπος εκτέλεσης: Ξάνθη 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2027-01-05 📅
Ημερομηνία λήξης: 2029-05-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 14:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 360 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ειδικος λογαριασμος κονδυλιων ερευνας δημοκριτειο πανεπιστημιο θρακης (ελκε δ.π.θ.)
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1020.E00671.0001
Τμήμα: Τμημα προμηθειων αγαθων και υπηρεσιων ελκε δ.π.θ.
Ταχυδρομική διεύθυνση: Βασιλίσσης Σοφίας 12, Ξάνθη, αίθουσα Τμ. Προμηθειών ΕΛΚΕ ΔΠΘ, Κτίριο 2, Όροφος 2, Γραφείο 208
Ταχυδρομικός κώδικας: 67132
Ταχυδρομική πόλη: Ξανθη
Περιοχή: Ξάνθη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Αδαμιδου χρυση
E-mail: supplies@rescom.duth.gr 📧
Τηλέφωνο: 2541079410 📞
Φαξ: 2541079410 📠
URL: https://rescom.duth.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/508021 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/508021 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 104 32
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-595839 (2026-08-27)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕