ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «Προμήθεια αναλωσίμων υλικών για Εκτυπωτές, Φωτοτυπικά Μηχανήματα κλπ.»
Περιφέρεια Κρήτης
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια αναλώσιμων υλικών για εκτυπωτές, φωτοτυπικά μηχανήματα κλπ. για την κάλυψη των αναγκών των υπηρεσιών της Περιφέρειας Κρήτης με έδρα το Ηράκλειο και των υπηρεσιών της Π.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ για δύο (2) έτη, προϋπολογισμού 189.516,13 € χωρίς ΦΠΑ 24%. Επιπλέον του ανωτέρου ποσού προβλέπεται δικαίωμα προαίρεσης ποσού 83.417,34 € χωρίς ΦΠΑ 24%. Συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης 272.933,47 € χωρίς ΦΠΑ 24% ( 338.437,50€ με ΦΠΑ 24% συμπεριλαμβανομένου δικαιώματος προαίρεσης). Οι συμμετέχοντες στο διαγωνισμό έχουν δικαίωμα υποβολής προσφοράς για μια ομάδα ή για το σύνολο των ομάδων Α΄ και Β΄ (συμπεριλαμβανομένων των υποομάδων Β1,Β2 και Β3). Οι υποβαλλόμενες προσφορές θα καλύπτουν ολόκληρη την ποσότητα ανά είδος σε κάθε ομάδα. Ο μέγιστος αριθμός των ομάδων μπορεί να ανατεθεί σε ένα προσφέροντα ορίζονται σε 2. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει τιμής ανά ομάδα.
ΠροθεσμίαDeadline 2026-09-23
Ποιος Τι- • Γομολάστιχες › Μελάνια › Μελανωτήρες για εκτυπωτικά μηχανήματα
- • Γομολάστιχες › Μελάνια › Φυσίγγες μελάνης
- • Μελανοταινίες › Μελανοταινίες εκτυπωτών
- • Φυσίγγες σκόνης τόνερ › Τόνερ για εκτυπωτές λέιζερ/συσκευές τηλεομοιοτυπίας
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Κρήτη › Ηράκλειο
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-24 | Προκήρυξη σύμβασης |
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: «Προμήθεια αναλωσίμων υλικών για Εκτυπωτές, Φωτοτυπικά Μηχανήματα κλπ.»
Αριθμός αναφοράς:
Συστημικός α/α Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού (ΕΣΗΔΗΣ)
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τόνερ για εκτυπωτές λέιζερ/συσκευές τηλεομοιοτυπίας 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 272933.47 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2
1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
ΟΜΑΔΑ A ΜΕΛΑΝΙΑ LASER ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ
Τίτλος: Ομαδα α μελανια laser εκτυπωτων
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 139472.45 EUR 💰
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Περιγραφή της προμήθειας: Προμήθεια μελανιών Εκτυπωτών Laser
Ταχυδρομικός κώδικας: 71201
Πόλη: Ηρακλειο-κρητης
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ηράκλειο 🏙️
Διάρκεια: 24 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
ΟΜΑΔΑ Β ΜΕΛΑΝΙΑ INKJET, DOTMATRIX & TONER, ΦΩΤΟΤΥΠΙΚΩΝ
Τίτλος: Ομαδα β μελανια inkjet, dotmatrix & toner, φωτοτυπικων
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 50043.68 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Πλατεια ελευθεριας
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-23 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-09-28 10:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Επιτροπή Διαγωνισμού
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 6 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-09-28 10:00:00 📅
Τόπος: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: Επιτροπή Διαγωνισμού
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις:
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Περιφερεια κρητης
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1007.913.0001
Τμήμα: παροχή γενικών δημοσίων υπηρεσιών
Ταχυδρομική διεύθυνση: Πλατεια ελευθεριας
Ταχυδρομικός κώδικας: 71201
Ταχυδρομική πόλη: Ηρακλειο-κρητης
Περιοχή: Ηράκλειο 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Μιχαλης μυλωνακης
E-mail: mylos@crete.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +302813400335 📞
URL: http://www.crete.gov.gr 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): www.promitheus.gov.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/517062 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/517062 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-584348 (2026-08-24)