Προμηθεια:1. Άδεια λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR ,2. Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) και 3. Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ)»

Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού

Ανοικτός, Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός, άνω των ορίων για τη σύναψη σύμβασης για την προμήθεια: 1. Προμήθεια Άδειας λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR (Security Information and Event Management – SIEM, Security Orchestration, Automation, and Response -SOAR), 2. Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) των Αδειών Λογισμικού Microsoft του Υπουργείου 3. Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ), συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας140.300,00€ πλέον (χωρίς) Φ.Π.Α. 24% ή 173.972,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%.

Προθεσμία

Deadline 2026-10-02

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-09-02 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-02)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια:1. Άδεια λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR ,2. Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) και 3. Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ)»
Αριθμός αναφοράς: Αρ.Πρωτ.:113648/Β4/02-09-2026(ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ),Αρ.Πρωτ.:113652/Β4/02-09-2026 (ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ /ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ)
Σύντομη περιγραφή:
Ανοικτός, Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός, άνω των ορίων για τη σύναψη σύμβασης για την προμήθεια: 1. Προμήθεια Άδειας λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR (Security Information and Event Management – SIEM, Security Orchestration, Automation, and Response -SOAR), 2. Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) των Αδειών Λογισμικού Microsoft του Υπουργείου 3. Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ), συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας140.300,00€ πλέον (χωρίς) Φ.Π.Α. 24% ή 173.972,00€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%.
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Πακέτα λογισμικού ασφαλείας 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 140 300 EUR 💰
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 3
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 3

1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Τμήμα 1(Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 517111)
Τίτλος: Άδεια λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR (Security Information and Event Management – SIEM, Security Orchestration, Automation, and Response -SOAR)
Περιγραφή της προμήθειας:
Τμήμα 1 : Προμήθεια Άδειας λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR (Security Information and Event Management – SIEM, Security Orchestration, Automation, and Response -SOAR), Η ζητούμενη προμήθεια αφορά στην ανάγκη υιοθέτησης σύγχρονων λύσεων ασφάλειας του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.. Στο πλαίσιο αυτό απαιτείται η προμήθεια άδειας λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR (Security Information and Event Management – SIEM, Security Orchestration, Automation, and Response -SOAR), το οποίο θα εντοπίζει απειλές και θα αυτοματοποιεί την απόκριση σε αυτές, συμπληρώνοντας τα τεχνικά μέτρα που ήδη τηρούνται στον Φορέα. Αναλυτικά, ένα σύστημα SIEM/SOAR επιτρέπει την κεντρική συλλογή και ανάλυση καταγραφών από πολλαπλές πηγές, διευκολύνοντας τον έγκαιρο εντοπισμό και την άμεση ανταπόκριση σε περιστατικά ασφάλειας. Παράλληλα ενισχύει τη συμμόρφωση με κανονιστικά πλαίσια και υποστηρίζει την αποτελεσματική διαχείριση κινδύνων. Η εγκατάσταση ενός τέτοιου συστήματος στον οργανισμό μας θα προσφέρει καλύτερη εποπτεία του συνόλου των κρίσιμων συστημάτων, αποτελεσματικότερη διαχείριση περιστατικών ασφάλειας και μεγαλύτερη συμμόρφωση με τις νομικές απαιτήσεις.
Εμφάνιση περισσότερων
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2026-11-01 📅
Ημερομηνία λήξης: 2026-12-31 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Tμήμα 2 (Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 517112)
Τίτλος: Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) των Αδειών Λογισμικού Microsoft του Υπουργείου
Περιγραφή της προμήθειας:
Τμήμα 2 : Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) των Αδειών Λογισμικού Microsoft του Υπουργείου Η ζητούμενη παροχή υπηρεσιών αφορά στην ανανέωση του προγράμματος συντήρησης και υποστήριξης (Software Assurance - SA) των αδειών λογισμικού της εταιρείας Microsoft που διαθέτει η Υπηρεσία. Επισημαίνεται ότι, κατόπιν διαγωνιστικής διαδικασίας σύναψης σύμβασης από τις αρμόδιες οικονομικές υπηρεσίες, πραγματοποιήθηκε η προμήθειά του, με ισχύ έως τον Οκτώβριο του 2026 (31-10-2026). Ωστόσο, καθώς το εν λόγω πρόγραμμα θεωρείται απαραίτητο για την απρόσκοπτη λειτουργία, την ασφάλεια και τη συνεχή υποστήριξη των πληροφοριακών συστημάτων του Υπουργείου, κρίνεται απαραίτητη η ανανέωση του για τρία (3) έτη.
Εμφάνιση περισσότερων
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης 📦
Πόλη: Μαρούσι Αττικής
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002

3️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Τμήμα 3(Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 517113)
Τίτλος: Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ)»
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 7 300 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Τμήμα 3 : Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ)».Η ζητούμενη παροχή υπηρεσιών αφορά την υποστήριξη των αδειών αναβάθμισης υλικολογισμικού (firmware και general updates), της διευρυμένης τεχνικής υποστήριξης (enhanced support), καθώς και της τηλεφωνικής υποστήριξης (phone support) του συστήματος Forti Authenticator της υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ), η οποία αναμένεται να λήξει στις 23-10-2026. Λαμβάνοντας υπόψη την κρισιμότητα του εν λόγω συστήματος για την απρόσκοπτη λειτουργία του ΣΑΜ, κρίνεται απαραίτητη η ανανέωση και επέκταση των ανωτέρω αδειών υποστήριξης έως και την 23-02-2030.
Εμφάνιση περισσότερων
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Γραμμή άμεσης βοήθειας και υπηρεσίες υποστήριξης 📦
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2026-10-24 📅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0003
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης:
Ο Ανάδοχος του παρόντος διαγωνισμού υποχρεούται να προμηθεύσει τα προϊόντα σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές του παραρτήματος Ε΄ της παρούσας διακήρυξης, τα ζητούμενα είδη των τμημάτων 1, 2, 3,του Πίνακα Α.1 του Παραρτήματος Α΄./ Ο συμβατικός χρόνος παράδοσης των ειδών της σύμβασης κάθε τμήματος ορίζεται αναλυτικά στην υποπαράγραφο Δ.2.5 της διακήρυξης του διαγωνισμού.
Εμφάνιση περισσότερων
Ταχυδρομικός κώδικας: 15180

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας:
Ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί με χρήση της πλατφόρμας του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού συστήματος «Εθνικό Σύστημα Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων» (για συντομία, Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ. ή ΕΣΗΔΗΣ) μέσω της διαδικτυακής πύλης https://www.promitheus.gov.gr (με σύνδεσμο πλέον https://portal.eprocurement.gov.gr και συγκεκριμένα https://nepps.eprocurement.gov.gr). Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι οικονομικοί φορείς απαιτείται να διαθέτουν εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή τουλάχιστον προηγμένη ηλεκτρονική υπογραφή που υποστηρίζεται από αναγνωρισμένο (εγκεκριμένο) πιστοποιητικό (στο εξής ονομαζόμενη, για λόγους συντομίας, στην παρούσα διακήρυξη ως «ψηφιακή υπογραφή»), το οποίο χορηγήθηκε από έναν εγκεκριμένο πάροχο υπηρεσιών πιστοποίησης, ο οποίος περιλαμβάνεται στον κατάλογο εμπίστευσης που προβλέπεται στην απόφαση 2009/767/ΕΚ (όπως τροποποιήθηκε και ισχύει) και σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Κανονισμό (ΕΕ) 910/2014 και τις διατάξεις της Κ.Υ.Α. 78072/08-10-2025 (ΦΕΚ 5645 Β΄). Ο διαγωνισμός υποδιαιρείται σε τρία (3) τμήματα, με Α/Α συστήματος 517111 (τμήμα 1: Άδεια λογισμικού συστήματος SIEM/SOAR (Security Information and Event Management – SIEM, Security Orchestration, Automation, and Response -SOAR),CPV: 48730000-4, 48781000-6), 517112(τμήμα 2: Ανανέωση του Προγράμματος Συντήρησης και Υποστήριξης (Software Assurance - SA) των Αδειών Λογισμικού Microsoft του Υπουργείου CPV: 71356300-1, 72253000-3), 517113 (τμήμα 3: Ανανέωση και Επέκταση των Αδειών Υποστήριξης (Firmware Updates, Enhanced Support και Phone Support) του Συστήματος FortiAuthenticator της Υποδομής του Συστήματος Ασφαλούς Μετάδοσης (ΣΑΜ)»CPV: 72253200-5, 72511000-0), με προϋπολογισμούς, συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%, 124.000,00€, 40.920,00€, και 9.052,00€ αντίστοιχα (παράγραφος Α.3.2 της διακήρυξης του Διαγωνισμού). Ο συνολικός προϋπολογισμός όλων των τμημάτων του διαγωνισμού ανέρχεται σε 420.103,70€ πλέον (χωρίς) Φ.Π.Α. 24% ή 520.928,59€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί με τη διαδικασία του άρθρου 27, του Ν. 4412/2016 (ΦΕΚ 147 Α΄). Φορέας χρηματοδότησης της παρούσας διαδικασίας σύναψης σύμβασης είναι το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.), με τη δαπάνη να βαρύνει τις πιστώσεις του Τακτικού Προϋπολογισμού του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., οικονομικού έτους 2026 και συγκεκριμένα τους Λογαριασμό 6ου βαθμού (Α.Λ.Ε.) 3140301001 και 2420389001, του Φορέα με Κωδ. Ταξινόμησης 1020-501-0000000. Για την έγκυρη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση από τους συμμετέχοντες οικονομικούς φορείς εγγύηση (εγγυητική επιστολή) συμμετοχής, κατά τους όρους της παρ. 1, του άρθρου 72, του Ν. 4412/2016 (ΦΕΚ 147 Α΄), καθώς και της υποπαραγράφου Β.1.5.1 της διακήρυξης του διαγωνισμού, που ανέρχεται σε ποσοστό 2% της εκτιμώμενης αξίας της σύμβασης του/των προσφερόμενου/-ων τμήματος/-ων, εκτός Φ.Π.Α., με στρογγυλοποίηση στο δεύτερο δεκαδικό ψηφίο. Κριτήριο για την κατακύρωση του διαγωνισμού - ανάθεση της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή). Η χαμηλότερη τιμή υπολογίζεται σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο Β.4.4 της διακήρυξης του διαγωνισμού. Η προσφορά για το διαγωνισμό στο Σύστημα (ΕΣΗΔΗΣ) θα αφορά στο σύνολο των ζητούμενων ειδών/ υπηρεσιών ανά τμήμα. Προσφορά που δεν καλύπτει το σύνολο των ζητούμενων ειδών/ υπηρεσιών, θα απορρίπτεται ως απαράδεκτη. Δεν επιτρέπονται εναλλακτικές προσφορές. Οι υποβαλλόμενες προσφορές ισχύουν και δεσμεύουν τους οικονομικούς φορείς για διάστημα δώδεκα (12) μηνών, από την επόμενη της καταληκτικής ημερομηνίας υποβολής των προσφορών. Οι συμμετέχοντες οικονομικοί φορείς υποχρεούνται να μην υπάγονται στους λόγους αποκλεισμού της παραγράφου Β.2.3 και να τηρούν τα κριτήρια επιλογής των παραγράφων Β.2.4, Β.2.5. και Β.2.6 της διακήρυξης του διαγωνισμού. Τα έγγραφα της σύμβασης συντάσσονται υποχρεωτικά στην ελληνική γλώσσα. Τυχόν προδικαστικές προσφυγές υποβάλλονται στην ελληνική γλώσσα, σύμφωνα με το άρθρο Γ.4 της διακήρυξης του διαγωνισμού. Οι προσφορές και τα περιλαμβανόμενα σε αυτές στοιχεία συντάσσονται στην ελληνική γλώσσα ή συνοδεύονται από επίσημη μετάφρασή τους στην ελληνική γλώσσα. Η οικονομική προσφορά του Αναδόχου κάθε τμήματος του παρόντος διαγωνισμού αποτελεί και τη συμβατική του αμοιβή και περιλαμβάνει το φόρο προστιθέμενης αξίας (Φ.Π.Α.) και τις λοιπές κρατήσεις υπέρ τρίτων. Η αμοιβή αυτή αναθεωρείται μόνο σύμφωνα με την παράγραφο Δ.2.9 της παρούσας διακήρυξης. Πέραν της συμβατικής αξίας, ο Ανάδοχος δεν θα έχει καμία απαίτηση από την Αναθέτουσα Αρχή για δαπάνες τις οποίες πραγματοποίησε κατά την εκτέλεση του αντικειμένου της σύμβασης ή εξ αφορμής αυτού. Η τιμολόγηση του αντικειμένου της σύμβασης των τμημάτων θα πραγματοποιηθεί άπαξ, μετά την οριστική παραλαβή του αντικειμένου κάθε τμήματος και θα βαρύνει τις πιστώσεις του τακτικού προϋπολογισμού του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., οικονομικού έτους 2026. Κάθε Ανάδοχος υποχρεούται στην έκδοση ηλεκτρονικού/-ων τιμολογίου/-ων, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην υπ΄αριθ. 52445/ΕΞ2023/04-04-2023 (ΦΕΚ 2385 Β΄). Η διάρκεια της σύμβασης κάθε τμήματος ορίζεται από την υπογραφή της μέχρι (ενδεικτικά) και τις 31-12-2026). Ο συμβατικός χρόνος παράδοσης των ειδών της σύμβασης κάθε τμήματος ορίζεται αναλυτικά στην υποπαράγραφο Δ.2.5 της διακήρυξης του διαγωνισμού.
Εμφάνιση περισσότερων
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 23:59:59 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-05 10:00:00 📅
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης):
Η ηλεκτρονική διαδικασία αποσφράγισης και αξιολόγησης των προσφορών περιγράφεται στα άρθρα Γ.1 και Γ.2, του Παραρτήματος Γ΄ της διακήρυξης του Διαγωνισμού.
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-05 10:00:00 📅
Πρόσθετες πληροφορίες:
Η ηλεκτρονική διαδικασία αποσφράγισης και αξιολόγησης των προσφορών περιγράφεται στα άρθρα Γ.1 και Γ.2, του Παραρτήματος Γ΄ της διακήρυξης του Διαγωνισμού.
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού
Εθνικός αριθμός μητρώου: Α.Φ.Μ.: 090055799, Δ.Ο.Υ.: ΚΕ.ΦΟ.Δ.Ε. ΑΤΤΙΚΗΣ (ΠΡΩΗΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), Κωδικός ηλεκτρονικής τιμολόγησης: 1020.0000000000.0001
Ταχυδρομικός κώδικας: 15180
Ταχυδρομική πόλη: Μαρούσι Αττικής
Περιοχή: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: dpdy.tma@minedu.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2103442370 📞
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Υπουργείο ή άλλη εθνική ή ομοσπονδιακή αρχή
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://www.minedu.gov.gr/diafaneia-dedomena/diagonismoi-symvaseis 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Πρόσθετες πληροφορίες
Πληροφορίες παρέχονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες (πληροφορίες: κα Παρασκευή Σιαφλιάκη, τηλ.: 2103442370, email:psiafliaki@minedu.gov.gr/ κα Ελένη Χηνοπούλου, τηλ.: 2103442692, email: echinopoulou@minedu.gov.gr, Διεύθυνση Προμηθειών και Διαχείρισης Υλικού/ Τμήμα Α΄, κτίριο του Υ.ΠΑΙ.Θ.A., οδός Ανδρέα Παπανδρέου 37, Τ.Κ. 151 80, Μαρούσι, email Τμήματος: dpdy.tma@minedu.gov.gr)./ Εφόσον έχουν ζητηθεί εγκαίρως, η Αναθέτουσα Αρχή παρέχει σε όλους τους προσφέροντες που συμμετέχουν στη διαδικασία σύναψης σύμβασης συμπληρωματικές πληροφορίες σχετικά με τις προδιαγραφές και οποιαδήποτε σχετικά δικαιολογητικά.
Εμφάνιση περισσότερων
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων (ε.α.δη.συ.)
Εθνικός αριθμός μητρώου: Κωδικός Ηλεκτρονικής Τιμολόγησης Ε.Α.ΔΗ.ΣΥ.: 1000.E00961.0001
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: dpdy.tma@minedu.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2103442370 📞
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Σύμφωνα με το άρθρο 3.4 της διακήρυξης του διαγωνισμού
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 170-608089 (2026-09-02)