ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΟΠΡΟΣΘΕΤΙΚΩΝ ΑΟΡΤΙΚΩΝ ΒΑΛΒΙΔΩΝ
Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών "Παναγία η Βοήθεια"
ΒΙΟΠΡΟΣΘΕΤΙΚΕΣ ΑΟΡΤΙΚΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-12
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Δυτική Ελλάδα › Αχαΐα
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-27 | Προκήρυξη σύμβασης |
| 2026-09-02 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια βιοπροσθετικων αορτικων βαλβιδων
Σύντομη περιγραφή: ΒΙΟΠΡΟΣΘΕΤΙΚΕΣ ΑΟΡΤΙΚΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καρδιακές βαλβίδες 📦
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 5
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 5
1️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα.
Περιγραφή της προμήθειας:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Αχαΐα 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές ✅
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΑ(1) ΕΤΟΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα να είναι κατασκευασμένη από ακτινοσκιερό σκελετό
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
3️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα η οποία (1) να περιέχει γλωχίνες από βόειο περικάρδιο
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
4️⃣
Τίτλος: Σύστημα διακαθετηριακής αορτικής βαλβίδας δεύτερης γενιάς.
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
5️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα από ενιαίο βόειο περικάρδιο
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Πόλη: Πατρα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-12 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-15 13:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-15 13:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιακο γενικο νοσοκομειο πατρων "παναγια η βοηθεια"
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Ταχυδρομική πόλη: Πατρα
Περιοχή: Αχαΐα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: s.alexandri@pgnp.gr 📧
Τηλέφωνο: 2613603417 📞
URL: www.pgnp.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 104 32
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-594697 (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια βιοπροσθετικων αορτικων βαλβιδων
Σύντομη περιγραφή: ΒΙΟΠΡΟΣΘΕΤΙΚΕΣ ΑΟΡΤΙΚΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καρδιακές βαλβίδες 📦
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 5
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 5
1️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα.
Περιγραφή της προμήθειας:
Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα η οποία (1) να είναι κατασκευασμένη από ακτινοσκιερό σκελετό εκπτυσσόμενο με μπαλόνι, από κράμα κοβαλτίου νικελίου χρωμίου (MP35N), με τρίπτυχη βαλβίδα από βόειο περικαρδιακό ιστό και ο δακτύλιος εσωτερικά και εξωτερικά να είναι κατασκευασμένος από τερεφθαλικό πολυαιθυλένιο (PET), και (2) να μπορεί να καλύπτει μεγάλο εύρος αορτικών δακτυλίων με διάμετρο 18.5-32.7 mm, και να είναι δυνατή η προσπέλαση όλων των μεγεθών της βαλβίδας με θηκάρι 14 Fr.
Εμφάνιση περισσότερων
Τόπος εκτέλεσης: Αχαΐα 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές ✅
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΑ(1) ΕΤΟΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα να είναι κατασκευασμένη από ακτινοσκιερό σκελετό
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
3️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα η οποία (1) να περιέχει γλωχίνες από βόειο περικάρδιο
Περιγραφή της προμήθειας:
Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα η οποία (1) να περιέχει γλωχίνες από βόειο περικάρδιο για τοποθέτηση εντός του δακτυλίου που παρέχουν έγκαιρη λειτουργία και αιμοδυναμική σταθερότητα πριν από την τελική έκπτυξη της βαλβίδας, (2) να εκπτύσσεται με το άκρο του δακτυλίου πρώτα, από το περιφερικό άκρο του συστήματος τοποθέτησης, (3) εάν χρειάζεται, να μπορεί να επανεισαχθεί στο θηκάρι και να επανατοποθετηθεί, με την προϋπόθεση η βαλβίδα να μην έχει εκπτυχθεί πλήρως, και (4) να μπορεί να καλύπτει μεγάλο εύρος αορτικών δακτυλίων με διάμετρο 19-30 mm.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0003
4️⃣
Τίτλος: Σύστημα διακαθετηριακής αορτικής βαλβίδας δεύτερης γενιάς.
Περιγραφή της προμήθειας:
Σύστημα διακαθετηριακής αορτικής βαλβίδας δεύτερης γενιάς, το οποίο (1) συνδυάζει αυτοεκπτυσσόμενη βαλβίδα με βιοπροσθετικές γλωχίνες βόειου περικαρδίου και ενισχυμένο διπλό PET-skirt για αποτελεσματική μείωση της παραβαλβιδικής διαφυγής, (2) περιλαμβάνει σχεδίαση της βαλβίδας ώστε να προσφέρει υψηλή εγκάρσια στήριξη, ενώ εξασφαλίζει σταθερή αιμοδυναμική απόδοση σε ασθενείς με σοβαρή στένωση ή δυσλειτουργία της αορτικής βαλβίδας, (3) συνοδεύεται από ηλεκτροκίνητο, ανακτήσιμο delivery system, που επιτρέπει ελεγχόμενη, σταδιακή απελευθέρωση και δυνατότητα πλήρους επανατοποθέτησης πριν την οριστική έκπτυξη, (4) περιλαμβάνει διπλή ενισχυμένη σπειροειδή δομή του καθετήρα για να προσφέρει αυξημένη ευκαμψία και ακρίβεια πλοήγησης σε απαιτητική ή πολύπλοκη ανατομία, και (5) να μπορεί να καλύπτει μεγάλο εύρος αορτικών δακτυλίων με διάμετρο τουλάχιστον 19-28 mm.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0004
5️⃣
Τίτλος: Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα από ενιαίο βόειο περικάρδιο
Περιγραφή της προμήθειας:
Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα η οποία (1) να είναι κατασκευασμένη από ενιαίο βόειο περικάρδιο, (2) να είναι επικαθήμενη άνωθεν του φυσιολογικού αορτικού δακτυλίου (supra-annular), (3) να διαθέτει ακτινοσκιερούς δείκτες στον σκελετό της βαλβίδας με δυνατότητα επανασύλληψης (recapture) και μεγάλα κελιά (≥15F) για άνετη μελλοντική πρόσβαση στα στεφανιαία, (4) να έχει σύστημα προώθησης συμβατό με οδηγό σύρμα 0,035’’, με ενσωματωμένο θηκάρι 14Fr και ειδικά σχεδιασμένο για την προσπέλαση ελικοειδούς ανατομίας, και (5) να καλύπτει αορτικό δακτύλιο 17-27 mm.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0005
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Πόλη: Πατρα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-12 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-15 13:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-15 13:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιακο γενικο νοσοκομειο πατρων "παναγια η βοηθεια"
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.Ε00187.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Ταχυδρομική πόλη: Πατρα
Περιοχή: Αχαΐα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: s.alexandri@pgnp.gr 📧
Τηλέφωνο: 2613603417 📞
URL: www.pgnp.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 104 32
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ(15 )ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ
ΣΤΟ ΚΗΜΔΗΣ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΜΕΝΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΣΤΟΝ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΦΟΡΕΑ
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-594697 (2026-08-27)
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-02)
Αντικείμενο
Περιγραφή
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος: Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα να είναι κατασκευασμένη από ακτινοσκιερό σκελετό
Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα η οποία να περιέχει γλωχίνες από βόειο περικάρδιο
Αναθέτουσα αρχή
Επικοινωνία
Αναγνωριστικό της προηγούμενης προκήρυξης: ac405154-c7b2-4637-8153-d25faf9bf227-01
Αλλαγές
Άλλες πρόσθετες πληροφορίες
Κύριος λόγος της αλλαγής: Διόρθωση λαθών αγοραστή
Πληροφορίες σχετικά με τις τροποποιήσεις
Η έκδοση της προηγούμενης προκήρυξης πρέπει να τροποποιηθεί: 594697-2026
Πηγή: OJS 2026/S 170-607531 (2026-09-02)
Αντικείμενο
Περιγραφή
Περιγραφή της προμήθειας:
Διακαθετηριακή αυτοεκπτυσσόμενη αορτική βαλβίδα η οποία (1) να
προσφέρει λειτουργία άνωθεν του γηγενούς αορτικού δακτυλίου και με
δυνατότητα πλήρους επαναθηλακοποίησης και επανατοποθέτησης, (2) να
διαθέτει ικανό αριθμό μεγεθών που καλύπτουν το μεγαλύτερο δυνατό εύρος
διαμέτρων αορτικού δακτυλίου (τουλάχιστον 18mm ως 30mm), (3) να
αποτελείται από γλωχίνες κατασκευασμένες από χοίρειο περικάρδιο,
προσαρμοσμένες σε πλαίσιο νιτινόλης, (4)να διαθέτει ένδειξη για δυνατότητα τοποθέτησης από διαφορετικές αγγειακές
προσπελάσεις (μηριαίες αρτηρίες, υποκλείδιες αρτηρίες, άμεση διαορτική), (5)
να έχει ένδειξη για χρήση σε ασθενείς υψηλού, ενδιάμεσου και χαμηλού
χειρουργικού κινδύνου, καθώς και ένδειξη χρήσης σε ασθενείς με ειδικά
ανατομικά χαρακτηριστικά (δίπτυχες αορτικές βαλβίδες, ασθενείς με αστοχία
χειρουργικής και διακαθετηριακής βιοπροσθετικής βαλβίδας)
Εμφάνιση περισσότερων
Διακαθετηριακή αορτική βαλβίδα η οποία να περιέχει γλωχίνες από βόειο περικάρδιο
Αναθέτουσα αρχή
Επικοινωνία
Αναγνωριστικό της προηγούμενης προκήρυξης: ac405154-c7b2-4637-8153-d25faf9bf227-01
Αλλαγές
Άλλες πρόσθετες πληροφορίες
Κύριος λόγος της αλλαγής: Διόρθωση λαθών αγοραστή
Πληροφορίες σχετικά με τις τροποποιήσεις
Η έκδοση της προηγούμενης προκήρυξης πρέπει να τροποποιηθεί: 594697-2026
Πηγή: OJS 2026/S 170-607531 (2026-09-02)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕