ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΔΗΜΟΥ ΠΑΤΜΟΥ»

Δήμος Πάτμου

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΔΗΜΟΥ ΠΑΤΜΟΥ»

Προθεσμία

Deadline 2026-10-09

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-09-03 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-03)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια & εγκατασταση συνθετικου χλοοταπητα, αθλητικου και λοιπου εξοπλισμου γηπεδου ποδοσφαιρου «δημου πατμου»
Σύντομη περιγραφή:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ, ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΔΗΜΟΥ ΠΑΤΜΟΥ»
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τεχνητός χορτοτάπητας 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 598290.6 EUR 💰
Περιγραφή
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ)
Προσέγγιση για τη μείωση των περιβαλλοντικών επιπτώσεων: Άλλη
Η χρήση στις τεχνικές προδιαγραφές κριτηρίων προσβασιμότητας για τα άτομα με αναπηρία: Συμπεριλαμβάνονται κριτήρια προσβασιμότητας για τα άτομα με αναπηρίες
Κριτήρια πράσινων δημόσιων συμβάσεων: Άλλα κριτήρια για πράσινες δημόσιες συμβάσεις
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κάλυμνος, Κάρπαθος – Ηρωική Νήσος Κάσος, Κως, Ρόδος 🏙️
Διάρκεια: 12 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Χωρα πατμου , δημαρχειο
Πατμος
Ταχυδρομικός κώδικας: 85500
Πόλη: Πατμος

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-09 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές
Προθεσμία αιτήματος για παροχή πρόσθετων πληροφοριών: 2026-09-30 15:00:00 📅
Απαιτείται συμφωνία εμπιστευτικότητας

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος πατμου
Εθνικός αριθμός μητρώου: 090001110
Τμήμα: Δημαρχος
Ταχυδρομική διεύθυνση: Πλατεια δημαρχειου, χωρα
Ταχυδρομικός κώδικας: 85500
Ταχυδρομική πόλη: Πατμος
Περιοχή: Κάλυμνος, Κάρπαθος – Ηρωική Νήσος Κάσος, Κως, Ρόδος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Μαργαρίτα Ασωνίτη
E-mail: info@patmos.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: 2247360303 📞
URL: www.patmos.gr 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.patmos.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://patmos.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Φορέας υπεύθυνος για τις διαδικασίες διαμεσολάβησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Εαδησυ
Εθνικός αριθμός μητρώου: 997036228
Τμήμα: Προδικαστικων
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9, Αθήνα
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Πατμος
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
URL: https://eadhsy.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 171-609816 (2026-09-03)