Προμήθεια ειδών καθαριότητας για τις ανάγκες των Σχολικών δομών του Δήμου Κατερίνης
Δήμος Κατερίνης
Προμήθεια ειδών καθαριότητας (χαρτικά, απορρυπαντικά, σάκοι απορριμμάτων, εργαλεία και υλικά καθαριότητας) για τις ανάγκες των Σχολικών δομών του Δήμου Κατερίνης
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-05
Ποιος Τι- • Είδη καθαρισμού και στίλβωσης › Προϊόντα καθαρισμού
- • Σκούπες και βούρτσες και άλλα είδη διαφόρων τύπων › Σκούπες και βούρτσες και άλλα είδη για την οικιακή καθαριότητα
- • Υπολείμματα δέρματος, υφαντικών υλών, καουτσούκ και πλαστικού › Σάκοι και τσάντες αποβλήτων και απορριμμάτων από πολυαιθυλένιο
- • Φάρμακα παθήσεων δέρματος › Αντισηπτικά και απολυμαντικά
- • Χαρτί υγιεινής › Προϊόντα υγιεινής από χαρτί
- • Aττική › Πειραιάς, Νήσοι
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Κεντρική Μακεδονία › Πιερία
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-09-03 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-03)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια ειδών καθαριότητας για τις ανάγκες των Σχολικών δομών του Δήμου Κατερίνης
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Προϊόντα καθαρισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 168755.15 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2
1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Ειδη καθαριοτητας και ευπρεπισμου σχολικων δομων α'θμιας εκπ/σης
Ποσότητα: 27749 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 97700.35 EUR 💰
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Περιγραφή της προμήθειας: ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ Α'ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Πιερία 🏙️
Διάρκεια: 12 μήνες
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο: βάσει τιμής
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: Ειδη καθαριοτητας και ευπρεπισμου σχολικων δομων β'θμιας εκπ/σης
Ποσότητα: 19286 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 71054.8 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ Β'ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Σχολικες δομες δημου κατερινης
Ταχυδρομικός κώδικας: 60100
Πόλη: Κατερινη
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-05 23:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-07 09:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-07 09:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος κατερινης
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ 2
Ταχυδρομικός κώδικας: 60133
Ταχυδρομική πόλη: Κατερινη
Περιοχή: Πιερία 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Ιωαννιδου ανατολη
E-mail: anatoli.ioannidou@katerini.gr 📧
Τηλέφωνο: 2351350435 📞
Φαξ: 2351350435 📠
URL: https://katerini.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://katerini.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: WWW.KATERINI.GR 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Φορέας υπεύθυνος για τις διαδικασίες διαμεσολάβησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος ΟΡΟΦΟΣ)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 171-612355 (2026-09-03)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια ειδών καθαριότητας για τις ανάγκες των Σχολικών δομών του Δήμου Κατερίνης
Αριθμός αναφοράς:
Προμήθεια ειδών καθαριότητας Αριθμ.πρωτ.οικ. 29750/03.09.2026 Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 517096
Σύντομη περιγραφή:
Προμήθεια ειδών καθαριότητας (χαρτικά, απορρυπαντικά, σάκοι απορριμμάτων, εργαλεία και υλικά καθαριότητας) για τις ανάγκες των Σχολικών δομών του Δήμου Κατερίνης
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Προϊόντα καθαρισμού 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 168755.15 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2
1️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 1
Τίτλος: Ειδη καθαριοτητας και ευπρεπισμου σχολικων δομων α'θμιας εκπ/σης
Ποσότητα: 27749 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 97700.35 EUR 💰
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Περιγραφή της προμήθειας: ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ Α'ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Τόπος εκτέλεσης: Πιερία 🏙️
Διάρκεια: 12 μήνες
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο: βάσει τιμής
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0003
2️⃣
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τμήμα 2
Τίτλος: Ειδη καθαριοτητας και ευπρεπισμου σχολικων δομων β'θμιας εκπ/σης
Ποσότητα: 19286 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 71054.8 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ Β'ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0007
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Σχολικες δομες δημου κατερινης
Ταχυδρομικός κώδικας: 60100
Πόλη: Κατερινη
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-05 23:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-07 09:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-07 09:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος κατερινης
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1007.E81101.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ 2
Ταχυδρομικός κώδικας: 60133
Ταχυδρομική πόλη: Κατερινη
Περιοχή: Πιερία 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Ιωαννιδου ανατολη
E-mail: anatoli.ioannidou@katerini.gr 📧
Τηλέφωνο: 2351350435 📞
Φαξ: 2351350435 📠
URL: https://katerini.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://katerini.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: WWW.KATERINI.GR 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Φορέας υπεύθυνος για τις διαδικασίες διαμεσολάβησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος ΟΡΟΦΟΣ)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 171-612355 (2026-09-03)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕