ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥ POWER TOOL
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ-ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕ
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός Ορθοπεδικού Power Tool για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Σητείας για τις άμεσες ανάγκες του Ορθοπεδικού τμήματος. Πρόκειται για εξοπλισμό, στις τεχνικές προδιαγραφές του οποίου έχουν περιληφθεί μόνο υποχρεωτικές προδιαγραφές, οπότε δεν απαιτείται η χρήση βαθμολογούμενων κριτηρίων. Αφορά αγορά (με υποχρέωση του προμηθευτή για τοποθέτηση και εγκατάσταση). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) 33100000-1 (ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ)
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-16
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Κρήτη › Λασίθι
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-31 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια ενος ορθοπεδικου power tool
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές συσκευές 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 17741.93 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Τίτλος: 396057
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥ POWER TOOL
Πόλη: Σητεια
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Λασίθι 🏙️
Διάρκεια: 120 ημέρες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: Βλέπε διακήρυξη.
Ταχυδρομικός κώδικας: 72300
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-16 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-22 10:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-22 10:30:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο λασιθιου-γενικο νοσοκομειο - κεντρο υγειας νεαπολεως "διαλυνακειο"
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: Tmhma oikonomikoy-γραφειο προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΚΝΩΣΟΥ 2
Ταχυδρομικός κώδικας: 72100
Ταχυδρομική πόλη: Αγιος νικολαος
Περιοχή: Λασίθι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Αικατερινη κυπραιου
E-mail: akipraiou@agnhosp.gr 📧
Τηλέφωνο: +302841343174 📞
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.agnhosp.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Περιφερειακή ή τοπική Υπηρεσία /Γραφείο
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454071 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454071 🌏
Αναγνωριστικό των ταμείων ΕΕ: Υποέργο Νο 9 της Πράξης : "Προμήθεια Ορθοπεδικού Power Tool για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Σητείας, συνολικού προϋπολογισμού 22.000,00 συμ/νου ΦΠΑ με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής", κωδικός MIS 6003297.
Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα ταμεία ΕΕ:
Πρόγραμμα ταμείων ΕΕ: Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) (2021/2027)
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Βλέπε διακήρυξη.
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-601992 (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια ενος ορθοπεδικου power tool
Αριθμός αναφοράς:
1
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός Ορθοπεδικού Power Tool για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Σητείας για τις άμεσες ανάγκες του Ορθοπεδικού τμήματος. Πρόκειται για εξοπλισμό, στις τεχνικές προδιαγραφές του οποίου έχουν περιληφθεί μόνο υποχρεωτικές προδιαγραφές, οπότε δεν απαιτείται η χρήση βαθμολογούμενων κριτηρίων. Αφορά αγορά (με υποχρέωση του προμηθευτή για τοποθέτηση και εγκατάσταση).
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) 33100000-1 (ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ)
Εμφάνιση περισσότερων
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές συσκευές 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 17741.93 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
1
Τίτλος: 396057
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥ POWER TOOL
Πόλη: Σητεια
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Λασίθι 🏙️
Διάρκεια: 120 ημέρες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: Βλέπε διακήρυξη.
Ταχυδρομικός κώδικας: 72300
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-16 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-22 10:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-22 10:30:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο λασιθιου-γενικο νοσοκομειο - κεντρο υγειας νεαπολεως "διαλυνακειο"
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.E00956.0001, 1015.E00244.0001, 1015.E00246.0001
Τμήμα: Tmhma oikonomikoy-γραφειο προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΚΝΩΣΟΥ 2
Ταχυδρομικός κώδικας: 72100
Ταχυδρομική πόλη: Αγιος νικολαος
Περιοχή: Λασίθι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Αικατερινη κυπραιου
E-mail: akipraiou@agnhosp.gr 📧
Τηλέφωνο: +302841343174 📞
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.agnhosp.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Περιφερειακή ή τοπική Υπηρεσία /Γραφείο
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454071 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454071 🌏
Αναγνωριστικό των ταμείων ΕΕ: Υποέργο Νο 9 της Πράξης : "Προμήθεια Ορθοπεδικού Power Tool για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Σητείας, συνολικού προϋπολογισμού 22.000,00 συμ/νου ΦΠΑ με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής", κωδικός MIS 6003297.
Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα ταμεία ΕΕ:
Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης - Ε.Τ.Π.Α.) και από εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ (αριθ. ενάριθ. έργου 2023ΕΠ00270047) στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος "Κρήτη 2021-2027"Δράση 4.5.1.1 - Αναβάθμιση / συμπλήρωση βιοϊατρικού εξοπλισμού (ΒΙΤ) (μεταφερόμενες πράξεις» Κωδικός ΣΑ: ΕΠ0027.
Εμφάνιση περισσότερων
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Βλέπε διακήρυξη.
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-601992 (2026-08-31)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Ιατρικές συσκευές, φαρμακευτικά προϊόντα και προϊόντα ατομικής περιποίησης (>20 νέες προμήθειες)
- Ιατρικές συσκευές (>20)
- Αναισθησία και ανάνηψη (3)
- Διάφορες ιατρικές συσκευές και προϊόντα (7)
- Εγχειριτική τεχνική (8)
- Εξοπλισμός απεικόνισης ιατρικής, οδοντιατρικής και κτηνιατρικής χρήσης (9)
- Ιατρικά αναλώσιμα (10)
- Λειτουργικιή υποστήριξη (11)
- Οδοντιατρικά και παραοδοντιατρικά όργανα και συσκευές (2)
- Συσκευές ακτινοθεραπείας, μηχανοθεραπείας, ηλεκτροθεραπείας και κινησιοθεραπείας (7)
- Συστήματα καταγραφής και ερευνητικές συσκευές (7)