ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΚΑΔΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 6.000 LT ΚΑΙ ΔΥΟ ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ PICK-UP 4X4 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΕΚΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΡΥΘΜΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΔΟΜΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Δήμος Αλεξάνδρειας

Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) πλυντηρίου κάδων απορριμμάτων χωρητικότητας 6.000 lt και δύο (2) ημιφορτηγών οχημάτων τύπου PICK-UP 4x4 με λεπίδα εκχιονισμού, για την κάλυψη των αναγκών καθαριότητας, απολύμανσης, εκχιονισμού και εύρυθμης λειτουργίας της Δομής Φιλοξενίας του Δήμου Αλεξάνδρειας

Προθεσμία

Deadline 2026-09-30

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-24 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-24)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΚΑΔΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 6.000 LT ΚΑΙ ΔΥΟ ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ PICK-UP 4X4 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΕΚΧΙΟΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΡΥΘΜΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΔΟΜΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) πλυντηρίου κάδων απορριμμάτων χωρητικότητας 6.000 lt και δύο (2) ημιφορτηγών οχημάτων τύπου PICK-UP 4x4 με λεπίδα εκχιονισμού, για την κάλυψη των αναγκών καθαριότητας, απολύμανσης, εκχιονισμού και εύρυθμης λειτουργίας της Δομής Φιλοξενίας του Δήμου Αλεξάνδρειας
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Αυτοκίνητα οχήματα ειδικής χρήσης 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 350 000 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2

1️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 1: ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΔΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ 6.000 LT
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 190 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Προμήθεια πλυντηρίου κάδων απορριμμάτων για την κάλυψη αναγκών των διαβιούντων στη Δομή φιλοξενίας του Δήμου Αλεξάνδρειας
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ημαθία 🏙️
Διάρκεια: 6 μήνες
Κριτήρια απονομής
Κριτήριο ποιότητας (όνομα): Κριτήριο ανάθεσης της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά, βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 2: ΔΥΟ ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΑ ΟΧΗΜΑΤΑ PICK-UP 4X4 ΜΕ ΛΕΠΙΔΑ ΕΚΧΙΟΝΙΣΜΟΥ
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 160 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Προμήθεια δύο οχημάτων τύπου PICK-UP με λεπίδα εκχιονισμού για την κάλυψη των αναγκών των διαβιούντων στη Δομή φιλοξενίας του Δήμου Αλεξάνδρειας
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ημιφορτηγά 📦
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Εκχιονιστήρες 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Περιγραφή
Ταχυδρομικός κώδικας: 59300
Πόλη: Αλεξανδρεια

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-30 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος αλεξανδρειας
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1007.E80802.0001
Τμήμα: Τμημα προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ 62
Ταχυδρομικός κώδικας: 59300
Ταχυδρομική πόλη: Αλεξανδρεια
Περιοχή: Ημαθία 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Χατζηχρηστιδης γεωργιος
E-mail: chatzi@alexandria.gr 📧
Τηλέφωνο: 2333350115 📞
URL: https://www.alexandria.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://portal.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.promitheus.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 302132141227 📞
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Άρθρο 361 Προθεσμία άσκησης της προσφυγής 1. Σε περίπτωση προσφυγής κατά πράξης της αναθέτουσας αρχής, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι: α) δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή β) δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα, αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, ή, γ) δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερομένου οικονομικού φορέα. 1Α. Η άσκηση προδικαστικής προσφυγής κατά διακήρυξης διαγωνισμού επιτρέπεται μέχρι και δεκαπέντε (15) ημέρες από τη δημοσίευσή της στο ΚΗΜΔΗΣ. Η ως άνω προθεσμία ισχύει και για κάθε τροποποίηση της διακήρυξης διαγωνισμού. 2. Σε περίπτωση παράλειψης, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι δεκαπέντε (15) ημέρες από την επομένη της συντέλεσης της προσβαλλόμενης παράλειψης.
Εμφάνιση περισσότερων
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-586700 (2026-08-24)