ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΑΟΜ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ-ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕ

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός πλυντηρίου χειρουργικών εργαλείων για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Ιεράπετρας για τις άμεσες ανάγκες του άσηπτου χειρουργείου. Πρόκειται για εξοπλισμό, στις τεχνικές προδιαγραφές του οποίου έχουν περιληφθεί μόνο υποχρεωτικές προδιαγραφές, οπότε δεν απαιτείται η χρήση βαθμολογούμενων κριτηρίων. Αφορά αγορά (με υποχρέωση του προμηθευτή για εκπαίδευση και τεχνική υποστήριξη όπως αυτή αναφέρεται στις τεχνικές προδιαγραφές της παρούσας διακήρυξης). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) 39713210-8 (ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ/ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΑ)

Προθεσμία

Deadline 2026-10-12

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-31 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια ενος πλυντηριου χειρουργικων εργαλειων αομ ιεραπετρας
Αριθμός αναφοράς: 1
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός πλυντηρίου χειρουργικών εργαλείων για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Ιεράπετρας για τις άμεσες ανάγκες του άσηπτου χειρουργείου. Πρόκειται για εξοπλισμό, στις τεχνικές προδιαγραφές του οποίου έχουν περιληφθεί μόνο υποχρεωτικές προδιαγραφές, οπότε δεν απαιτείται η χρήση βαθμολογούμενων κριτηρίων. Αφορά αγορά (με υποχρέωση του προμηθευτή για εκπαίδευση και τεχνική υποστήριξη όπως αυτή αναφέρεται στις τεχνικές προδιαγραφές της παρούσας διακήρυξης). Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) 39713210-8 (ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ/ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΑ)
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Πλυντήρια/στεγνωτήρια 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 16129.03 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Τίτλος: 242781
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ
Πόλη: Ιεραπετρα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Λασίθι 🏙️
Διάρκεια: 120 ημέρες
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Περιγραφή
Κύρια τοποθεσία ή τόπος εκτέλεσης: Βλέπε διακήρυξη.
Ταχυδρομικός κώδικας: 72200

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-12 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-16 10:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-16 10:30:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο λασιθιου-γενικο νοσοκομειο - κεντρο υγειας νεαπολεως "διαλυνακειο"
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1015.E00956.0001, 1015.E00244.0001, 1015.E00246.0001
Τμήμα: Tmhma oikonomikoy-γραφειο προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΚΝΩΣΟΥ 2
Ταχυδρομικός κώδικας: 72100
Ταχυδρομική πόλη: Αγιος νικολαος
Περιοχή: Λασίθι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Αικατερινη κυπραιου
E-mail: akipraiou@agnhosp.gr 📧
Τηλέφωνο: +302841343174 📞
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.agnhosp.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Περιφερειακή ή τοπική Υπηρεσία /Γραφείο
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/450054 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/450054 🌏
Αναγνωριστικό των ταμείων ΕΕ: Υποέργο Νο 8 της Πράξης : "Προμήθεια ενός πλυντηρίου χειρουργικών εργαλείων για τις ανάγκες της Α.Ο.Μ. Ιεράπετρας, συνολικού προϋπολογισμού 20.000,00 συμ/νου ΦΠΑ με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής", κωδικός MIS 6003297.
Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα ταμεία ΕΕ:
Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης - Ε.Τ.Π.Α.) και από εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ (αριθ. ενάριθ. έργου 2023ΕΠ00270047) στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος "Κρήτη 2021-2027"Δράση 4.5.1.1 - Αναβάθμιση / συμπλήρωση βιοϊατρικού εξοπλισμού (ΒΙΤ) (μεταφερόμενες πράξεις» Κωδικός ΣΑ: ΕΠ0027
Εμφάνιση περισσότερων
Πρόγραμμα ταμείων ΕΕ: Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) (2021/2027)
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Βλέπε διακήρυξη.
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-600185 (2026-08-31)