Προμήθεια εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου

ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Α΄ΒΑΘΜΟΥ

Αντικείμενο της σύμβασης είναι Προμήθεια εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου, καθώς και την τοποθέτηση και απεγκατάσταση του στο Δήμο Ηρακλείου . Τα προς προμήθεια διακοσμητικά είδη προορίζονται για τον εορταστικό φωτισμό της πόλης κατά την περίοδο των γιορτών ( Χριστουγέννων – Πρωτοχρονιάς ) και θα διακοσμούν κεντρικούς δρόμους και πλατείες. Στο προϋπολογισμό της Προμήθειας εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου συμπεριλαμβάνονται: Τοποθέτηση του νέου εορταστικού φωτισμού και διακόσμου με χρήση γερανοφόρου οχήματος (καλάθι), όλα τα υλικά και μικροϋλικά για την πλήρη εγκατάσταση του με παράδοση σε πλήρη λειτουργία. Η τοποθέτηση του νέου εορταστικού φωτισμού και διακόσμου είναι υποχρέωση του προμηθευτή και θα γίνεται με την υπόδειξη της Υπηρεσίας Ηλεκτροφωτισμού του Δήμου. Μετά το πέρας τις εορταστικής περιόδου θα απεγκατασταθούν - εκτοποθετηθούν και θα μεταφερθούν από τον ανάδοχο στις αποθήκες του Δήμου Ηρακλείου σύμφωνα με την υπόδειξη της υπηρεσίας Ηλεκτροφωτισμού.

Προθεσμία

Deadline 2026-10-01

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-31 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου
Αριθμός αναφοράς: 85696_2026_Τεύχος_Προμήθειας Εορταστικού Φωτισμού
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι Προμήθεια εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου, καθώς και την τοποθέτηση και απεγκατάσταση του στο Δήμο Ηρακλείου . Τα προς προμήθεια διακοσμητικά είδη προορίζονται για τον εορταστικό φωτισμό της πόλης κατά την περίοδο των γιορτών ( Χριστουγέννων – Πρωτοχρονιάς ) και θα διακοσμούν κεντρικούς δρόμους και πλατείες. Στο προϋπολογισμό της Προμήθειας εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου συμπεριλαμβάνονται: Τοποθέτηση του νέου εορταστικού φωτισμού και διακόσμου με χρήση γερανοφόρου οχήματος (καλάθι), όλα τα υλικά και μικροϋλικά για την πλήρη εγκατάσταση του με παράδοση σε πλήρη λειτουργία. Η τοποθέτηση του νέου εορταστικού φωτισμού και διακόσμου είναι υποχρέωση του προμηθευτή και θα γίνεται με την υπόδειξη της Υπηρεσίας Ηλεκτροφωτισμού του Δήμου. Μετά το πέρας τις εορταστικής περιόδου θα απεγκατασταθούν - εκτοποθετηθούν και θα μεταφερθούν από τον ανάδοχο στις αποθήκες του Δήμου Ηρακλείου σύμφωνα με την υπόδειξη της υπηρεσίας Ηλεκτροφωτισμού.
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Λαμπτήρες και φωτιστικά εξαρτήματα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 403225.81 EUR 💰
Περιγραφή
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ)
Προϊόντα/υπηρεσίες: Φωτιστικός εξοπλισμός και ηλεκτρικοί λαμπτήρες 📦
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΑΓΙΟΥ ΤΙΤΟΥ 1
Ταχυδρομικός κώδικας: 71202
Πόλη: Ηρακλειο
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ηράκλειο 🏙️
Διάρκεια: 8 μήνες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Περιγραφή
Πόλη: Ηρακλειο κρητης

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-01 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-05 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-05 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος ηρακλειου κρητης οργανισμος τοπικης αυτοδιοικησης α΄βαθμου
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1007.E87101.0001
Τμήμα: Προμηθειων - δημοπρασιων δ/νση οικονομικων υπηρεσιων δημου ηρακλειου κρητης
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΑΓΙΟΥ ΤΙΤΟΥ 1
Ταχυδρομικός κώδικας: 71202
Ταχυδρομική πόλη: Ηρακλειο κρητης
Περιοχή: Ηράκλειο 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Βασιλης τζανιδακης
E-mail: prom@heraklon.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2813409185 📞
URL: www.heraklion.gr 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): www.heraklion.gr 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.heraklion.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://www.heraklion.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: http://www.eadhsy.gr 🌏
Τελικό σημείο ανταλλαγής πληροφοριών (URL): www.heraklion.gr 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Σε περίπτωση προσφυγής κατά πράξης της αναθέτουσας αρχής, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι: (α) δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή (β) δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης σε αυτόν αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, ή (γ) δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα. Η άσκηση προδικαστικής προσφυγής κατά διακήρυξης διαγωνισμού επιτρέπεται μέχρι και δεκαπέντε (15) ημέρες από τη δημοσίευσή της στο ΚΗΜΔΗΣ. Η ως άνω προθεσμία ισχύει και για κάθε τροποποίηση της διακήρυξης διαγωνισμού. Σε περίπτωση παράλειψης, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι δεκαπέντε (15) ημέρες από την επομένη της συντέλεσης της προσβαλλόμενης παράλειψης .
Εμφάνιση περισσότερων
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-600586 (2026-08-31)