προμήθεια «Εξοπλισμού Τμήματος Επειγόντων και Τακτικών Ιατρείων του Νοσοκομείου Κορίνθου»

Γενικό Νοσοκομείο Κορίνθου

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΚΛΙΝΗ

Προθεσμία

Deadline 2026-10-08

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-09-01 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-01)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: προμήθεια «Εξοπλισμού Τμήματος Επειγόντων και Τακτικών Ιατρείων του Νοσοκομείου Κορίνθου»
Αριθμός αναφοράς: ΑΡ.2026
Σύντομη περιγραφή: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΚΛΙΝΗ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικοί εξοπλισμοί 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 872 500 EUR 💰
Η αναθέτουσα αρχή διατηρεί το δικαίωμα να αναθέσει συμβάσεις που συνδυάζουν τα ακόλουθα τμήματα ή ομάδες τμημάτων
Ομάδα παρτίδων:
GLO-0003
GLO-0004
GLO-0005
+ 26 ακόμη
GLO-0006
GLO-0007
GLO-0008
GLO-0009
GLO-0010
GLO-0011
GLO-0012
GLO-0013
GLO-0014
GLO-0015
GLO-0016
GLO-0017
GLO-0018
GLO-0019
GLO-0020
GLO-0021
GLO-0022
GLO-0023
GLO-0024
GLO-0025
GLO-0026
GLO-0027
GLO-0028
GLO-0029
GLO-0030
GLO-0031
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 29

1️⃣
Τίτλος: 375664
Ποσότητα: 14 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 62096.77 EUR 💰
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές κλίνες 📦
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κορινθία 🏙️
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Τίτλος: 375666
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 36290.32 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τράπεζες χειρουργείου 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002

3️⃣
Τίτλος: 375667
Ποσότητα: 13 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 39838.71 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ (ΕΠΙΤΟΙΧΙΟΙ 12 & ΟΡΟΦΗΣ 1)
Προϊόντα/υπηρεσίες: Προβολείς 📦
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λ. ΑΘΗΝΩΝ 53
Ταχυδρομικός κώδικας: 20131
Πόλη: Κορινθος
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0003

4️⃣
Τίτλος: 375670
Ποσότητα: 10 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 8064.52 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΛΑΓΙΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ-ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0004

5️⃣
Τίτλος: 375671
Ποσότητα: 2 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 72580.65 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Εξοπλισμός αίθουσας χειρουργείου εκτός από τράπεζες 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0005

6️⃣
Τίτλος: 375674
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 20967.74 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑΣ ΠΙΕΣΕΩΣ - ΟΓΚΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές αναπνευστικές συσκευές 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0006

7️⃣
Τίτλος: 375665
Ποσότητα: 8 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 35483.87 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ - ΦΟΡΕΙΑ EMERGENCY
Προϊόντα/υπηρεσίες: Φορεία 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0007

8️⃣
Τίτλος: 375677
Ποσότητα: 6 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 14516.13 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0008

9️⃣
Τίτλος: 375678
Ποσότητα: 3 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 8467.74 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΚΑΡΔΙΟΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΗΣΗΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Τίτλος: 375679
Ποσότητα: 7 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 3951.61 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Τίτλος: 375680
Ποσότητα: 5 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 6048.39 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟΔΟΣΙΑΣ, ΤΥΠΟΥ MAYO
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Τίτλος: 375681
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 45 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΙΒΑΖΟΜΕΝΩΝ ΚΑΡΕΚΛΩΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΣΘΕΝΗ (1set 15τμχ)
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καρέκλες 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Τίτλος: 375682
Ποσότητα: 11 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 44354.84 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: MONITOR ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΖΩΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Σύστημα παρακολούθησης της καρδιάς 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Τίτλος: 375675
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΣΚΕΥΗ CPAP
Προϊόντα/υπηρεσίες: Διάφορες ιατρικές συσκευές και προϊόντα 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Τίτλος: 375676
Περιγραφή της προμήθειας: ΑΠΙΝΙΔΩΤΗΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Απινιδωτής 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Τίτλος: 375683
Ποσότητα: 4 τεμάχιο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 12903.23 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΗΚΓ πολυκάναλος
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ηλεκτροκαρδιογράφημα 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Τίτλος: 375684
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 32258.06 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΔΙΑΘΕΡΜΙΑ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0017

1️⃣8️⃣
Τίτλος: 375685
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 24193.55 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΦΟΡΗΤΟΣ ΤΕΠ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπερηχοκαρδιογράφος 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0018

1️⃣9️⃣
Τίτλος: 375694
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 2419.35 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΔΙΑΦΑΝΟΣΚΟΠΙΟ LED MONO
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0019

2️⃣0️⃣
Τίτλος: 375701
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 5645.16 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Αναρροφητήρες κενού ή σωλήνες συλλογής υγρών για αυτοψίες 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0020

2️⃣1️⃣
Τίτλος: 375702
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΕΤ ΛΑΡΥΓΓΟΣΚΟΠΙΟ LED ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0021

2️⃣2️⃣
Τίτλος: 375703
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 3225.81 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΕΤ ΕΠΙΤΟΙΧΙΟ ΩΤΟΣΚΟΠΙΟ-ΟΦΘΑΛΜΟΣΚΟΠΙΟ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0022

2️⃣3️⃣
Τίτλος: 375704
Περιγραφή της προμήθειας:
ΣΥΣΤΗΜΑ ΒΙΝΤΕΟ ΛΑΡΥΓΓΟΣΚΟΠΙΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ (ΒΙΝΤΕΟ ΛΑΡΥΓΓΟΣΚΟΠΙΟ ΜΕ ΜΟΝΙΤΟΡ & 2 ΛΑΜΕΣ, ΕΥΚΑΜΠΤΟ ΙΝΟΠΤΙΚΟ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΟ ΜΕ ΦΟΡΗΤΗ ΠΗΓΗ,ΤΡΟΧΗΛΑΤΟ)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0023

2️⃣4️⃣
Τίτλος: 375709
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 80645.16 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ UV
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0024

2️⃣5️⃣
Τίτλος: 375712
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 58870.97 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΣΧΙΣΜΟΕΙΔΗΣ ΛΥΧΝΙΑ (η μία με απεικονιστικό σύστημα)
Προϊόντα/υπηρεσίες: Οφθαλμολογικός εξοπλισμός 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0025

2️⃣6️⃣
Τίτλος: 375714
Περιγραφή της προμήθειας: ARGON LASER
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0026

2️⃣7️⃣
Τίτλος: 375716
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 66774.19 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: Ψηφιακή κάμερα βυθού (Ψηφιακή Φλουοροαγγειογραφία)
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0027

2️⃣8️⃣
Τίτλος: 375719
Περιγραφή της προμήθειας: ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΟΣ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΟΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Εξοπλισμός ηχογραφίας, υπερηχογραφίας και doppler 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0028

2️⃣9️⃣
Τίτλος: 375720
Περιγραφή της προμήθειας: ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Οδοντιατρικά και παραοδοντιατρικά όργανα και συσκευές 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0029

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Περιλαμβανόμενες παρτίδες:
LOT-0001
LOT-0002
LOT-0003
+ 26 ακόμη
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
LOT-0010
LOT-0011
LOT-0012
LOT-0013
LOT-0014
LOT-0015
LOT-0016
LOT-0017
LOT-0018
LOT-0019
LOT-0020
LOT-0021
LOT-0022
LOT-0023
LOT-0024
LOT-0025
LOT-0026
LOT-0027
LOT-0028
LOT-0029
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-08 17:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-13 11:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Επιτροπή Διαγωνισμού
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 1 έτη
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-13 11:00:00 📅
Τόπος: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: Επιτροπή Διαγωνισμού
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές
Η σύμβαση περιέχει όρους εκτέλεσης

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι σχετικά με τη σύμβαση
Όροι εκτέλεσης της σύμβασης: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο κορινθου
Εθνικός αριθμός μητρώου: Ε00238
Τμήμα: 999049011
Ταχυδρομική διεύθυνση: Λ. ΑΘΗΝΩΝ 53
Ταχυδρομικός κώδικας: 20131
Ταχυδρομική πόλη: Κορινθος
Περιοχή: Κορινθία 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Γραφειο προμηθειων
E-mail: prom@hospkorinthos.gr 📧
Τηλέφωνο: 2741361818 📞
Φαξ: 2741020529 📠
URL: www.hospkorinthos.gr 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: www.hospkorinthos.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Πληροφορίες σχετικά με τις κοινές προμήθειες
Η σύμβαση ανατίθεται από κεντρικό φορέα αγορών
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr/webcenter/portal/TestPortal 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Φορέας υπεύθυνος για τις διαδικασίες διαμεσολάβησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΘΗΒΩΝ 196-198 (5ος όροφος)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: www.aepp-procurement.gr 🌏
Σώμα αναθεώρησης
Όπως: Φορέας υπεύθυνος για τις διαδικασίες διαμεσολάβησης
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Στοιχεία της προκήρυξης
Προτιμώμενη ημερομηνία δημοσίευσης: 2026-09-03Z 📅
Πηγή: OJS 2026/S 170-608751 (2026-09-01)