ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
Γενικό Νοσοκομείο Νάουσας
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-16
Ποιος Τι- • Έπιπλα αυτοψίας › Τράπεζες ή εξαρτήματα νεκροψίας
- • Ακτινολογικά μηχανήματα › Ακτινογραφία δοντιών
- • Διατάξεις ηλεκτροκαρδιογραφήματος › Καρδιογράφοι
- • Εξοπλισμός εργαστηριακός, οπτικός και ακριβείας (εκτός από γυαλιά) › Οπτικά όργανα
- • Εξοπλισμός και προμήθειες μεταφοράς και αποθήκευσης πτωμάτων › Θάλαμοι ψύξης ή κατάψυξης για νεκροτομεία
- • Ιατρικές κλίνες › Ηλεκτρικώς κινούμενα κρεβάτια νοσοκομείων
- • Ιατρικές κλίνες › Φορεία
- • Ιατρικές τράπεζες › Τράπεζες χειρουργείου
- • Συλλέκτες και σάκοι συλλογής, παροχέτευσης και εξοπλισμοί τους › Ιατρικοί εξοπλισμοί
- • Συσκευές ακτινοθεραπείας, μηχανοθεραπείας, ηλεκτροθεραπείας και κινησιοθεραπείας › Κλίβανος
- • Συσκευές οξυγονοθεραπείας και υποβοήθησης της αναπνοής › Ιατρικές αναπνευστικές συσκευές
- • Συστήματα καταγραφής και ερευνητικές συσκευές › Οφθαλμολογικός εξοπλισμός
- • Ψυγεία και καταψύκτες › Ψυγεία-καταψύκτες
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Κεντρική Μακεδονία › Ημαθία
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-09-01 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-01)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
Σύντομη περιγραφή: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικοί εξοπλισμοί 📦
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 1
1️⃣
Τίτλος: Προμηθεια χειρουργικης τραπεζας
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τράπεζες χειρουργείου 📦
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ημαθία 🏙️
Διάρκεια: 4 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Τίτλος: Προμηθεια κλιβανου πλασματος
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΛΙΒΑΝΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Κλίβανος 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
3️⃣
Τίτλος: Προμηθεια κλινων νοσηλειας
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΛΙΝΩΝ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ηλεκτρικώς κινούμενα κρεβάτια νοσοκομείων 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
4️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ψυγειο νεκρων
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΨΥΓΕΙΟ ΝΕΚΡΩΝ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Θάλαμοι ψύξης ή κατάψυξης για νεκροτομεία 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
5️⃣
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΥ 12ΚΑΝΑΛΟΥ
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΥ 12ΚΑΝΑΛΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καρδιογράφοι 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
6️⃣
Τίτλος: Προμηθεια τραπεζας νεκροτομης
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΝΕΚΡΟΤΟΜΗΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τράπεζες ή εξαρτήματα νεκροψίας 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
7️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ορθοπαντογραφου
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΡΘΟΠΑΝΤΟΓΡΑΦΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ακτινογραφία δοντιών 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
8️⃣
Τίτλος: Προμηθεια μηχανηματος τομογραφιας οπτικης συνοχης oct
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑΣ ΟΠΤΙΚΗΣ ΣΥΝΟΧΗΣ OCT
Προϊόντα/υπηρεσίες: Οφθαλμολογικός εξοπλισμός 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
9️⃣
Τίτλος: Προμηθεια οπτικου περιμετρου
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΠΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Οπτικά όργανα 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣0️⃣
Τίτλος: Προμηθεια φορειου μεταφορας ασθενων
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΟΡΕΙΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΣΘΕΝΩΝ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Φορεία 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣1️⃣
Τίτλος: Προμηθεια φορητου αναπνευστηρα
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΟΡΗΤΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές αναπνευστικές συσκευές 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣2️⃣
Τίτλος: Προμηθεια συστημα τοποθετησης ασθενων
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΣΘΕΝΩΝ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣3️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ψυγειου βαθιας καταψυξης
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΨΥΓΕΙΟΥ ΒΑΘΙΑΣ ΚΑΤΑΨΥΞΗΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ψυγεία-καταψύκτες 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣4️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ψηφιακου ακτινογραφικου μηχανηματος
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ακτινολογικά μηχανήματα 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-16 14:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 360 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο ναουσας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομικός κώδικας: 59200
Ταχυδρομική πόλη: Ναουσα
Περιοχή: Ημαθία 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: director@gnnaousas.gr 📧
Τηλέφωνο: 2332350104 📞
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: greafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 2132141227 📞
Φαξ: 2132141227 📠
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-604960 (2026-09-01)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
Σύντομη περιγραφή: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικοί εξοπλισμοί 📦
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 1
1️⃣
Τίτλος: Προμηθεια χειρουργικης τραπεζας
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τράπεζες χειρουργείου 📦
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ημαθία 🏙️
Διάρκεια: 4 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Τίτλος: Προμηθεια κλιβανου πλασματος
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΛΙΒΑΝΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Κλίβανος 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
3️⃣
Τίτλος: Προμηθεια κλινων νοσηλειας
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΛΙΝΩΝ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ηλεκτρικώς κινούμενα κρεβάτια νοσοκομείων 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0003
4️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ψυγειο νεκρων
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΨΥΓΕΙΟ ΝΕΚΡΩΝ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Θάλαμοι ψύξης ή κατάψυξης για νεκροτομεία 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0004
5️⃣
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΥ 12ΚΑΝΑΛΟΥ
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΥ 12ΚΑΝΑΛΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καρδιογράφοι 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0005
6️⃣
Τίτλος: Προμηθεια τραπεζας νεκροτομης
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΝΕΚΡΟΤΟΜΗΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Τράπεζες ή εξαρτήματα νεκροψίας 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0006
7️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ορθοπαντογραφου
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΡΘΟΠΑΝΤΟΓΡΑΦΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ακτινογραφία δοντιών 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0007
8️⃣
Τίτλος: Προμηθεια μηχανηματος τομογραφιας οπτικης συνοχης oct
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ ΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑΣ ΟΠΤΙΚΗΣ ΣΥΝΟΧΗΣ OCT
Προϊόντα/υπηρεσίες: Οφθαλμολογικός εξοπλισμός 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0008
9️⃣
Τίτλος: Προμηθεια οπτικου περιμετρου
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΠΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΥ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Οπτικά όργανα 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Τίτλος: Προμηθεια φορειου μεταφορας ασθενων
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΟΡΕΙΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΣΘΕΝΩΝ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Φορεία 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Τίτλος: Προμηθεια φορητου αναπνευστηρα
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΟΡΗΤΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ιατρικές αναπνευστικές συσκευές 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Τίτλος: Προμηθεια συστημα τοποθετησης ασθενων
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΣΘΕΝΩΝ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ψυγειου βαθιας καταψυξης
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΨΥΓΕΙΟΥ ΒΑΘΙΑΣ ΚΑΤΑΨΥΞΗΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ψυγεία-καταψύκτες 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Τίτλος: Προμηθεια ψηφιακου ακτινογραφικου μηχανηματος
Περιγραφή της προμήθειας: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ακτινολογικά μηχανήματα 📦
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0014
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-16 14:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 360 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο ναουσας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.Ε01004.0001
Ταχυδρομικός κώδικας: 59200
Ταχυδρομική πόλη: Ναουσα
Περιοχή: Ημαθία 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: director@gnnaousas.gr 📧
Τηλέφωνο: 2332350104 📞
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: greafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 2132141227 📞
Φαξ: 2132141227 📠
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-604960 (2026-09-01)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕