«Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»
Νοσοκομείο Θείας Πρόνοιας «Η Παμμακάριστος»
Διακήρυξη Ηλεκτρονικού Ανοιχτού Διαγωνισμού άνω των ορίων, μέσω ΕΣΗΔΗΣ, για την προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού στο πλαίσιο υλοποίησης του Υποέργου 1 με τίτλο «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η Παμμακάριστος» της Πράξης «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»» (Κωδικός ΟΠΣ που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση, από το Πρόγραμμα ΕΣΠΑ «ΑΤΤΙΚΗ 2021-2027» , εκτιμώμενης αξίας 403.225,81€ μη περιλαμβανομένου ΦΠΑ (εκτιμώμενη αξία σύμβασης με ΦΠΑ: 500.000,00€, ΦΠΑ: €96.774,19 €)
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-07
Ποιος Τι- • Βιοχημικοί αναλύτες › Βιοϊατρικός εξοπλισμός
- • Εγχειριτική τεχνική › Διατάξεις ενδοσκοπίας και ενδοχειρουργικής
- • Εξοπλισμός απεικόνισης ιατρικής, οδοντιατρικής και κτηνιατρικής χρήσης › Ακτινολογικά μηχανήματα
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-28 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»
Σύντομη περιγραφή:
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Διατάξεις ενδοσκοπίας και ενδοχειρουργικής 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 403225.81 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2
1️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 1: 1- Προμήθεια πλήρους ενδοσκοπικού πύργου, αποτελούμενου από γαστροσκόπιο, κολονοσκόπιο και πλυντήριο ενδοσκοπίων
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 201612.9 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια: 6 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 2: 2- Προμήθεια ψηφιακού ακτινολογικού μηχανήματος οροφής με ενσωματωμένα συστήματα ψηφιακής απεικόνισης επίπεδων ανιχνευτών, ψηφιακή κονσόλα με ηλεκτρονικό υπολογιστή και σύστημα DICOM
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Ακτινολογικά μηχανήματα 📦
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-07 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-09 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-09 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Νοσοκομειο θειας προνοιας «η παμμακαριστος»
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομικός κώδικας: 11144
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Καρεκλάς Γεώργιος
E-mail: promithies@pammakaristos-hosp.gr 📧
Τηλέφωνο: 213 2042276 📞
URL: http://www.pammakaristos-hosp.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Εαδησυ
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 213 2141227 📞
URL: www.eadhsy.gr 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 167-598693 (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»
Σύντομη περιγραφή:
Διακήρυξη Ηλεκτρονικού Ανοιχτού Διαγωνισμού άνω των ορίων, μέσω ΕΣΗΔΗΣ, για την προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού στο πλαίσιο υλοποίησης του Υποέργου 1 με τίτλο «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η Παμμακάριστος» της Πράξης
«Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας
«Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»» (Κωδικός ΟΠΣ
που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση, από το
Πρόγραμμα ΕΣΠΑ «ΑΤΤΙΚΗ 2021-2027» ,
εκτιμώμενης αξίας 403.225,81€ μη περιλαμβανομένου ΦΠΑ
(εκτιμώμενη αξία σύμβασης με ΦΠΑ: 500.000,00€, ΦΠΑ: €96.774,19 €)
Εμφάνιση περισσότερων
Προϊόντα/υπηρεσίες: Διατάξεις ενδοσκοπίας και ενδοχειρουργικής 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 403225.81 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2
1️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 1: 1- Προμήθεια πλήρους ενδοσκοπικού πύργου, αποτελούμενου από γαστροσκόπιο, κολονοσκόπιο και πλυντήριο ενδοσκοπίων
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 201612.9 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Τμήμα 1: Προμήθεια 1 πλήρους ενδοσκοπικού πύργου, αποτελούμενου από γαστροσκόπιο, κολονοσκόπιο και πλυντήριο ενδοσκοπίων, εκτιμώμενης αξίας €201.612,90 πλέον ΦΠΑ 24% €48.397,1 (εκτιμώμενη αξία συμπ. ΦΠΑ €250.000,00).
Προϊόντα/υπηρεσίες: Βιοϊατρικός εξοπλισμός
📦
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Διάρκεια: 6 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 2: 2- Προμήθεια ψηφιακού ακτινολογικού μηχανήματος οροφής με ενσωματωμένα συστήματα ψηφιακής απεικόνισης επίπεδων ανιχνευτών, ψηφιακή κονσόλα με ηλεκτρονικό υπολογιστή και σύστημα DICOM
Περιγραφή της προμήθειας:
Τμήμα 2: Προμήθεια 1 ψηφιακού ακτινολογικού μηχανήματος οροφής με ενσωματωμένα συστήματα ψηφιακής απεικόνισης επίπεδων ανιχνευτών, ψηφιακή κονσόλα με ηλεκτρονικό υπολογιστή και σύστημα DICOM, εκτιμώμενης αξίας €201.612,90 πλέον ΦΠΑ 24% €48.397,1 (εκτιμώμενη αξία συμπ. ΦΠΑ €250.000,00).
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Ακτινολογικά μηχανήματα 📦
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-07 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-09 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-09 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Νοσοκομειο θειας προνοιας «η παμμακαριστος»
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.E00168.0001
Ταχυδρομικός κώδικας: 11144
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Καρεκλάς Γεώργιος
E-mail: promithies@pammakaristos-hosp.gr 📧
Τηλέφωνο: 213 2042276 📞
URL: http://www.pammakaristos-hosp.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Δώρου 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθήνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Εαδησυ
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: 213 2141227 📞
URL: www.eadhsy.gr 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 167-598693 (2026-08-28)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Ιατρικές συσκευές, φαρμακευτικά προϊόντα και προϊόντα ατομικής περιποίησης (>20 νέες προμήθειες)