Προμήθεια και εγκατάσταση καθισμάτων
ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΠΘ
Προμήθεια και εγκατάσταση εδράνων - καθισμάτων για αμφιθέατρα και αίθουσες διδασκαλίας στο νέο Φυτικής Παραγωγής του Τμήματος Γεωπονίας - αγρόκτημα ΑΠΘ
ΠροθεσμίαDeadline 2026-09-29
Ποιος Τι- • Έπιπλα › Τραπέζια, ντουλάπια, γραφεία και βιβλιοθήκες
- • Εγκατάσταση τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού › Καλωδιακή υποδομή
- • Καθίσματα, καρέκλες και συναφή μέρη και εξαρτήματα › Καθίσματα
- • Aττική › Πειραιάς, Νήσοι
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Κεντρική Μακεδονία › Θεσσαλονίκη
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-27 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια και εγκατάσταση καθισμάτων
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καθίσματα 📦
Περιγραφή
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 178 350 EUR 💰
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Πόλη: Νέο κτήριο Φυτικής Παραγωγής, Τμήμα Γεωπονίας, Αγρόκτημα, ΑΠΘ
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Θεσσαλονίκη 🏙️
Διάρκεια: 6 μήνες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-29 14:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Κριτήριο επιλογής: Αναφορές σε καθορισμένες παραδόσεις
Κατάλογος και σύντομη περιγραφή των κανόνων και των κριτηρίων: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Κριτήριο επιλογής: Γενικός ετήσιος τζίρος
Εγγραφή σε εμπορικό μητρώο
Εγγραφή σε σχετικό επαγγελματικό μητρώο
Πιστοποιητικά από ανεξάρτητους φορείς σχετικά με πρότυπα διασφάλισης της ποιότητας
Πιστοποιητικά από ανεξάρτητους φορείς σχετικά με συστήματα ή πρότυπα διαχείρισης του περιβάλλοντος
Δείγματα, περιγραφές ή φωτογραφίες χωρίς πιστοποίηση αυθεντικότητας
Λόγος αποκλεισμού:
Περιγραφή των λόγων αποκλεισμού:
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ειδικος λογαριασμος κονδυλιων ερευνας απθ
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: Γραφειο προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: 3ης Σεπτεμβρίου - Πανεπιστημιούπολη
Ταχυδρομικός κώδικας: 54636
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονικη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Θεοδοσιάδης Ευάγγελος, Γκαράγκου Ιωάννα, Αναγνώστου Περικλής, Μαγκλαβέρα Μαρία
E-mail: procur@rc.auth.gr 📧
Τηλέφωνο: 2310994076 📞
URL: https://rc.auth.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://rc.auth.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Θηβών 196-198 (5ος όροφος)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-594908 (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια και εγκατάσταση καθισμάτων
Σύντομη περιγραφή:
Προμήθεια και εγκατάσταση εδράνων - καθισμάτων για αμφιθέατρα και αίθουσες διδασκαλίας στο νέο Φυτικής Παραγωγής του Τμήματος Γεωπονίας - αγρόκτημα ΑΠΘ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καθίσματα 📦
Περιγραφή
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 178 350 EUR 💰
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Πόλη: Νέο κτήριο Φυτικής Παραγωγής, Τμήμα Γεωπονίας, Αγρόκτημα, ΑΠΘ
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Θεσσαλονίκη 🏙️
Διάρκεια: 6 μήνες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-29 14:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Κριτήριο επιλογής: Αναφορές σε καθορισμένες παραδόσεις
Κατάλογος και σύντομη περιγραφή των κανόνων και των κριτηρίων: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Κριτήριο επιλογής: Γενικός ετήσιος τζίρος
Εγγραφή σε εμπορικό μητρώο
Εγγραφή σε σχετικό επαγγελματικό μητρώο
Πιστοποιητικά από ανεξάρτητους φορείς σχετικά με πρότυπα διασφάλισης της ποιότητας
Πιστοποιητικά από ανεξάρτητους φορείς σχετικά με συστήματα ή πρότυπα διαχείρισης του περιβάλλοντος
Δείγματα, περιγραφές ή φωτογραφίες χωρίς πιστοποίηση αυθεντικότητας
Λόγος αποκλεισμού:
Άμεση ή έμμεση συμμετοχή στην κατάρτιση της παρούσας διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Αμιγώς εθνικοί λόγοι αποκλεισμού
Αναστολή επιχειρηματικών δραστηριοτήτων
+ 21 ακόμη
Απάτη
Αφερεγγυότητα
Διακανονισμός με τους πιστωτές
Διαφθορά
Κατάσταση ανάλογη της πτώχευσης, δυνάμει της εθνικής νομοθεσίας
Νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες ή χρηματοδότηση της τρομοκρατίας
Παιδική εργασία και άλλες μορφές εμπορίας ανθρώπων
Παράβαση υποχρέωσης που σχετίζεται με την καταβολή εισφορών κοινωνικής ασφάλισης
Παράβαση υποχρέωσης που σχετίζεται με την καταβολή φόρων
Παράβαση υποχρεώσεων στους τομείς του εργατικού δικαίου
Παράβαση υποχρεώσεων στους τομείς του κοινωνικού δικαίου
Παράβαση υποχρεώσεων στους τομείς του περιβαλλοντικού δικαίου
Περιουσιακά στοιχεία υπό αναγκαστική διαχείριση από εκκαθαριστή
Πρόωρη λήξη, αποζημιώσεις ή άλλες παρόμοιες κυρώσεις
Πτώχευση
Σοβαρό επαγγελματικό παράπτωμα
Συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση
Συμφωνίες με άλλους οικονομικούς φορείς με στόχο τη στρέβλωση του ανταγωνισμού
Σύγκρουση συμφερόντων λόγω της συμμετοχής του στη διαδικασία σύναψης της σύμβασης
Τρομοκρατικά εγκλήματα ή εγκλήματα συνδεόμενα με τρομοκρατικές δραστηριότητες
Ψευδείς δηλώσεις, απόκρυψη πληροφοριών, ανικανότητα παροχής των απαιτούμενων εγγράφων ή λήψη πληροφοριών εμπιστευτικού χαρακτήρα που αφορούν την παρούσα διαδικασία
Παράγραφος 2.2.3 της Προκήρυξης
Παράγραφος 1.7 της Προκήρυξης
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ειδικος λογαριασμος κονδυλιων ερευνας απθ
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1020.Ε00324.0001
Τμήμα: Γραφειο προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: 3ης Σεπτεμβρίου - Πανεπιστημιούπολη
Ταχυδρομικός κώδικας: 54636
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονικη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Θεοδοσιάδης Ευάγγελος, Γκαράγκου Ιωάννα, Αναγνώστου Περικλής, Μαγκλαβέρα Μαρία
E-mail: procur@rc.auth.gr 📧
Τηλέφωνο: 2310994076 📞
URL: https://rc.auth.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://rc.auth.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Θηβών 196-198 (5ος όροφος)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης - νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης σε αυτόν αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, άλλως δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα
Εμφάνιση περισσότερων
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 166-594908 (2026-08-27)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕