ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ KAI ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΗΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 300 m3 ΠΟΣΙΜΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝ
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ KAI ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΗΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 300 m3 ΠΟΣΙΜΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-02
Ποιος Τι Πού- • Luxembourg › Luxembourg
- • Βόρειο Αιγαίο › Ικαρία, Σάμος
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-09-01 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-01)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ KAI ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΗΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 300 m3 ΠΟΣΙΜΟΥ ΝΕΡΟΥ
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Συσκευές αφαλάτωσης 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 350 000 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Πόλη: Φουρνοι κορσεων
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ικαρία, Σάμος 🏙️
Διάρκεια: 60 ημέρες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος φουρνων κορσεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομικός κώδικας: 83400
Ταχυδρομική πόλη: Φουρνοι κορσεων
Περιοχή: Ικαρία, Σάμος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: oikonomiki@fourni.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: 2275350600 📞
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://portal.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-604275 (2026-09-01)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ KAI ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΗΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 300 m3 ΠΟΣΙΜΟΥ ΝΕΡΟΥ
Σύντομη περιγραφή:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ KAI ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΗΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 300 m3 ΠΟΣΙΜΟΥ ΝΕΡΟΥ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Συσκευές αφαλάτωσης 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 350 000 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
1649/24.08.2026
Πόλη: Φουρνοι κορσεων
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Ικαρία, Σάμος 🏙️
Διάρκεια: 60 ημέρες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-02 15:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος φουρνων κορσεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1007.E85402.0001
Ταχυδρομικός κώδικας: 83400
Ταχυδρομική πόλη: Φουρνοι κορσεων
Περιοχή: Ικαρία, Σάμος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: oikonomiki@fourni.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: 2275350600 📞
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://portal.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://portal.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Σε περίπτωση προσφυγής κατά πράξης της αναθέτουσας αρχής, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι:
(α) δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή
(β) δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης σε αυτόν αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, άλλως
(γ) δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα. Ειδικά για την άσκηση προσφυγής κατά προκήρυξης, η πλήρης γνώση αυτής τεκμαίρεται μετά την πάροδο δεκαπέντε (15) ημερών από τη δημοσίευση στο ΚΗΜΔΗΣ.
Σε περίπτωση παράλειψης που αποδίδεται στην αναθέτουσα αρχή, η προθεσμία για την άσκηση της προδικαστικής προσφυγής είναι δεκαπέντε (15) ημέρες από την επομένη της συντέλεσης της προσβαλλόμενης παράλειψης .
Εμφάνιση περισσότερων
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-604275 (2026-09-01)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Μηχανήματα βιομηχανικών εγκαταστάσεων (20 νέες προμήθειες)