ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ-ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ

ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ(ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΔΡΑΣ ΚΙΛΚΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ)

Προθεσμία

Deadline 2026-10-05

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-09-01 Προκήρυξη σύμβασης
2026-09-02 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-01)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια καυσιμων
Σύντομη περιγραφή:
ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ(ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΔΡΑΣ ΚΙΛΚΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ)
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Καύσιμα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 229545.4 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 5
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 5

1️⃣
Τίτλος: Καυσιμα-πετρελαιο θερμανσης κιλκις
Ποσότητα: 70000 λίτρο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 101 360 EUR 💰
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ)
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΑΥΣΙΜΑ-ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΙΛΚΙΣ
Προϊόντα/υπηρεσίες: Πετρέλαιο και αποστάγματα 📦
Πόλη: Γουμενισσα
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Κιλκίς 🏙️
Διάρκεια
Ημερομηνία έναρξης: 2026-09-01 📅
Ημερομηνία λήξης: 2026-10-05 📅
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Τίτλος: Καυσιμα-πετρελαιο κινησης κιλκις
Ποσότητα: 7500 λίτρο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 11 355 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΑΥΣΙΜΑ-ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΙΛΚΙΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002

3️⃣
Τίτλος: Καυσιμα-αμολυβδη βενζινη κιλκις
Ποσότητα: 400 λίτρο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 660.4 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΑΥΣΙΜΑ-ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΙΛΚΙΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0003

4️⃣
Τίτλος: Καυσιμα-πετρελαιο θερμανσης γουμενισσα
Ποσότητα: 75000 λίτρο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 108 600 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΑΥΣΙΜΑ-ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ
Ταχυδρομικός κώδικας: 61300
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0004

5️⃣
Τίτλος: Καυσιμα-πετρελαιο κινησης γουμενισσα
Ποσότητα: 5000 λίτρο
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 7 570 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας: ΚΑΥΣΙΜΑ-ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0005
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Πετρέλαιο και αποστάγματα 📦
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 9
ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ 1
Πόλη: Γουμενισσα κιλκις

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-05 10:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 35 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Απαιτείται εγγύηση
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές
Προθεσμία αιτήματος για παροχή πρόσθετων πληροφοριών: 2026-09-30 10:00:00 📅

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Κριτήριο επιλογής: Εγγραφή σε εμπορικό μητρώο
Κατάλογος και σύντομη περιγραφή των κανόνων και των κριτηρίων:
Για την απόδειξη της απαίτησης παραγράφου 2.2.4, (απόδειξη καταλληλότητας για την άσκηση επαγγελματικής δραστηριότητας), προσκομίζουν πιστοποιητικό/βεβαίωση του οικείου επαγγελματικού ή εμπορικού μητρώου του κράτους εγκατάστασης. Οι οικονομικοί φορείς που είναι εγκατεστημένοι σε κράτος μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης προσκομίζουν πιστοποιητικό/βεβαίωση του αντίστοιχου επαγγελματικού ή εμπορικού μητρώου του Παραρτήματος XI του Προσαρτήματος Α΄ του ν. 4412/2016, με το οποίο πιστοποιείται αφενός η εγγραφή τους σε αυτό και αφετέρου το ειδικό επάγγελμά τους. Στην περίπτωση που χώρα δεν τηρεί τέτοιο μητρώο, το έγγραφο ή το πιστοποιητικό μπορεί να αντικαθίσταται από ένορκη βεβαίωση ή, στα κράτη - μέλη ή στις χώρες όπου δεν προβλέπεται ένορκη βεβαίωση, από υπεύθυνη δήλωση του ενδιαφερομένου ενώπιον αρμόδιας δικαστικής ή διοικητικής αρχής, συμβολαιογράφου ή αρμόδιου επαγγελματικού ή εμπορικού οργανισμού της χώρας καταγωγής ή της χώρας όπου είναι εγκατεστημένος ο οικονομικός φορέας ότι δεν τηρείται τέτοιο μητρώο και ότι ασκεί τη δραστηριότητα που απαιτείται για την εκτέλεση του αντικειμένου της υπό ανάθεση σύμβασης. Οι εγκατεστημένοι στην Ελλάδα οικονομικοί φορείς προσκομίζουν βεβαίωση εγγραφής στο Βιοτεχνικό ή Εμπορικό ή Βιομηχανικό Επιμελητήριο ή πιστοποιητικό που εκδίδεται από την οικεία υπηρεσία του Γ.Ε.Μ.Η. των ως άνω Επιμελητηρίων
Εμφάνιση περισσότερων
Λόγος αποκλεισμού: Πτώχευση
Περιγραφή των λόγων αποκλεισμού:
Αποκλείεται από τη συμμετοχή στην παρούσα διαδικασία σύναψης σύμβασης (διαγωνισμό) προσφέρων οικονομικός φορέας, εφόσον συντρέχει στο πρόσωπό του (εάν πρόκειται για μεμονωμένο φυσικό ή νομικό πρόσωπο) ή σε ένα από τα μέλη του (εάν πρόκειται για ένωση οικονομικών φορέων) ένας ή περισσότεροι από τους ακόλουθους λόγους: 2.2.3.1. Όταν υπάρχει σε βάρος του τελεσίδικη καταδικαστική απόφαση για ένα από τα ακόλουθα εγκλήματα: α) συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση, όπως αυτή ορίζεται στο άρθρο 2 της απόφασης-πλαίσιο 2008/841/ΔΕΥ του Συμβουλίου της 24ης Οκτωβρίου 2008, για την καταπολέμηση του οργανωμένου εγκλήματος (ΕΕ L 300 της 11.11.2008 σ.42), β) ενεργητική δωροδοκία, όπως ορίζεται στο άρθρο 3 της σύμβασης περί της καταπολέμησης της δωροδοκίας στην οποία ενέχονται υπάλληλοι των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων ή των κρατών-μελών της Ένωσης (ΕΕ C 195 της 25.6.1997, σ. 1) και στην παράγραφο 1 του άρθρου 2 της απόφασης-πλαίσιο 2003/568/ΔΕΥ του Συμβουλίου της 22ας Ιουλίου 2003, για την καταπολέμηση της δωροδοκίας στον ιδιωτικό τομέα (ΕΕ L 192 της 31.7.2003, σ 54), καθώς και όπως ορίζεται στην κείμενη νομοθεσία ή στο εθνικό δίκαιο του οικονομικού φορέα, γ) απάτη, κατά την έννοια των άρθρων 1 της σύμβασης σχετικά με την προστασία των οικονομικών συμφερόντων των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων (ΕΕ C316 της 27.11.1995, σ 48), η οποία κυρώθηκε με το ν. 2803/2000(Α’ 48), δ) τρομοκρατικά εγκλήματα ή εγκλήματα συνδεόμενα με τρομοκρατικές δραστηριότητες, όπως ορίζονται, αντιστοίχως, στα άρθρα 1 και 3 της α΄πόφασης πλαίσιο 2002/475/ΔΕΥ του Συμβουλίου της 13ης Ιουνίου 2002, για την καταπολέμηση της τρομοκρατίας (ΕΕ L 164 της 22.06.2002, σ3) ή ηθική αυτουργία ή συνέργεια ή απόπειρα διάπραξης εγκλήματος, όπως ορίζονται στο άρθρο 4 αυτής, ε) νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες ή χρηματοδότηση της τρομοκρατίας, όπως αυτές ορίζονται στο άρθρο 1 της Οδηγίας 2005/60/ΕΚ του του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου της 26ης Οκτωβρίου 2005, σχετικά με την πρόληψη της χρησιμοποίησης του χρηματοπιστωτικού συστήματος για τη νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες και τη χρηματοδότηση της τρομοκρατίας (ΕΕ L 309 της 25.11.2005, σ15), η οπόια ενσωματώθηκε στην εθνική νομοθεσία με το ν. 3691/2008(Α’ 166), στ) παιδική εργασία και άλλες μορφές εμπορίας ανθρώπων, όπως ορίζονται στο άρθρο 2 της Οδηγίας 2011/36/ΕΕ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου της 5ης Απριλίου 2011, για την πρόληψη και την καταπολέμηση της εμπορίας ανθρώπων και για την προστασία των θυμάτων της, καθώς και για την αντικατάσταση της απόφασης-πλαίσιο 2002/629/ΔΕΥ του Συμβουλίου (ΕΕ L 101 της 15.4.2011, σ. 1), η οποία ενσωματώθηκε στην εθνική νομοθεσία με το ν. 4198/2013 (Α’ 215). Ο οικονομικός φορέας αποκλείεται, επίσης, όταν το πρόσωπο εις βάρος του οποίου εκδόθηκε αμετάκλητη καταδικαστική απόφαση είναι μέλος του διοικητικού, διευθυντικού ή εποπτικού οργάνου του ή έχει εξουσία εκπροσώπησης, λήψης αποφάσεων ή ελέγχου σε αυτό. Η υποχρέωση του προηγούμενου εδαφίου αφορά: - στις περιπτώσεις εταιρειών περιορισμένης ευθύνης (Ε.Π.Ε.), ιδιωτικών κεφαλαιουχικών εταιρειών (Ι.Κ.Ε.) και προσωπικών εταιρειών (Ο.Ε. και Ε.Ε.) τους διαχειριστές. - στις περιπτώσεις ανωνύμων εταιρειών (Α.Ε.), τον διευθύνοντα Σύμβουλο, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, καθώς και τα πρόσωπα στα οποία με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου έχει ανατεθεί το σύνολο της διαχείρισης και εκπροσώπησης της εταιρείας. - στις περιπτώσεις Συνεταιρισμών, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου. - σε όλες τις υπόλοιπες περιπτώσεις νομικών προσώπων, τον κατά περίπτωση νόμιμο εκπρόσωπο.
Εμφάνιση περισσότερων

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Γενικο νοσοκομειο κιλκις-αποκεντρωμενη οργανικη μοναδα γουμενισσα
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1015.E00235.0001
Ταχυδρομικός κώδικας: 61300
Ταχυδρομική πόλη: Γουμενισσα
Περιοχή: Κιλκίς 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: prom3@gngoum.gr 📧
Τηλέφωνο: 00302343350338 📞
URL: https://www.aepp-procurement.gr/ 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Ο ανάδοχος μπορεί κατά των αποφάσεων που επιβάλλουν σε βάρος του κυρώσεις, δυνάμει των όρων των άρθρων 5.2 (Κήρυξη οικονομικού φορέα εκπτώτου - Κυρώσεις), 6.1. (Χρόνος παράδοσης υλικών), 6.4. (Απόρριψη συμβατικών υλικών – αντικατάσταση), καθώς και κατ’ εφαρμογή των συμβατικών όρων να ασκήσει προσφυγή για λόγους νομιμότητας και ουσίας ενώπιον του φορέα που εκτελεί τη σύμβαση μέσα σε ανατρεπτική προθεσμία (30) ημερών από την ημερομηνία της κοινοποίησης ή της πλήρους γνώσης της σχετικής απόφασης. Η εμπρόθεσμη άσκηση της προσφυγής αναστέλλει τις επιβαλλόμενες κυρώσεις. Επί της προσφυγής αποφασίζει το αρμοδίως αποφαινόμενο όργανο, ύστερα από γνωμοδότηση του προβλεπόμενου στο τελευταίο εδάφιο της περίπτωσης β΄ της παραγράφου 11 του άρθρου 221 του ν.4412/2016 οργάνου, εντός προθεσμίας τριάντα (30) ημερών από την άσκησή της, άλλως θεωρείται ως σιωπηρώς απορριφθείσα. Κατά της απόφασης αυτής δεν χωρεί η άσκηση άλλης οποιασδήποτε φύσης διοικητικής προσφυγής. Αν κατά της απόφασης που επιβάλλει κυρώσεις δεν ασκηθεί εμπρόθεσμα η προσφυγή ή αν απορριφθεί αυτή από το αποφαινόμενο αρμοδίως όργανο, η απόφαση καθίσταται οριστική. Αν ασκηθεί εμπρόθεσμα προσφυγή, αναστέλλονται οι συνέπειες της απόφασης μέχρι αυτή να οριστικοποιηθεί. Η εν λόγω απόφαση δεν επιδέχεται προσβολή με άλλη οποιασδήποτε φύσεως διοικητική προσφυγή.
Εμφάνιση περισσότερων
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 169-605418 (2026-09-01)
Προκήρυξη σύμβασης (2026-09-02)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 229545.4 EUR 💰
Περιγραφή
101 360 EUR 💰
11 355 EUR 💰
660.4 EUR 💰
108 600 EUR 💰
7 570 EUR 💰

Αλλαγές
Άλλες πρόσθετες πληροφορίες
ΑΚΥΡΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΛΑΘΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ ΚΤΛ
Κύριος λόγος της αλλαγής: Ακύρωση της προκήρυξης
Πληροφορίες σχετικά με τις τροποποιήσεις
Η έκδοση της προηγούμενης προκήρυξης πρέπει να τροποποιηθεί: 605418-2026
Πηγή: OJS 2026/S 170-608363 (2026-09-02)