Προμήθεια κι εγκατάσταση Γενικών Πινάκων Διανομής Χαμηλής Τάσης (Γ.Π.Δ.Χ.Τ.) σε κτίρια των Σχολών του ΑΠΘ, αντικατάσταση των παλαιών ηλεκτρικών πινάκων και έλεγχος των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων για την ενεργειακή διαχείριση των καταναλώσεων στα κτίρια του ΑΠΘ

ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΠΘ

Προμήθεια κι εγκατάσταση Γενικών Πινάκων Διανομής Χαμηλής Τάσης (Γ.Π.Δ.Χ.Τ.) σε κτίρια των Σχολών του ΑΠΘ, αντικατάσταση των παλαιών ηλεκτρικών πινάκων και έλεγχος των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων για την ενεργειακή διαχείριση των καταναλώσεων στα κτίρια του ΑΠΘ

Προθεσμία

Deadline 2026-09-30

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-28 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια κι εγκατάσταση Γενικών Πινάκων Διανομής Χαμηλής Τάσης (Γ.Π.Δ.Χ.Τ.) σε κτίρια των Σχολών του ΑΠΘ, αντικατάσταση των παλαιών ηλεκτρικών πινάκων και έλεγχος των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων για την ενεργειακή διαχείριση των καταναλώσεων στα κτίρια του ΑΠΘ
Σύντομη περιγραφή:
Προμήθεια κι εγκατάσταση Γενικών Πινάκων Διανομής Χαμηλής Τάσης (Γ.Π.Δ.Χ.Τ.) σε κτίρια των Σχολών του ΑΠΘ, αντικατάσταση των παλαιών ηλεκτρικών πινάκων και έλεγχος των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων για την ενεργειακή διαχείριση των καταναλώσεων στα κτίρια του ΑΠΘ
Εμφάνιση περισσότερων
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ηλεκτρικοί πίνακες 📦
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 200563/28-08-2026
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 241 900 EUR 💰
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Θεσσαλονίκη 🏙️
Διάρκεια: 6 μήνες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Γ Σεπτεμβρίου Πανεπιστημιούπολη
Ταχυδρομικός κώδικας: 54636
Πόλη: Θεσσαλονικη

Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-30 14:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-05 11:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-05 11:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Κριτήριο επιλογής: Αναφορές σε καθορισμένες παραδόσεις
Κατάλογος και σύντομη περιγραφή των κανόνων και των κριτηρίων: Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Κριτήριο επιλογής: Γενικός ετήσιος τζίρος
Εγγραφή σε εμπορικό μητρώο
Εγγραφή σε σχετικό επαγγελματικό μητρώο
Πιστοποιητικά από ανεξάρτητους φορείς σχετικά με πρότυπα διασφάλισης της ποιότητας
Πιστοποιητικά από ανεξάρτητους φορείς σχετικά με συστήματα ή πρότυπα διαχείρισης του περιβάλλοντος
Τεχνικοί ή τεχνικά σώματα για την εκτέλεση της εργασίας
Λόγος αποκλεισμού:
Άμεση ή έμμεση συμμετοχή στην κατάρτιση της παρούσας διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Αμιγώς εθνικοί λόγοι αποκλεισμού
Αναστολή επιχειρηματικών δραστηριοτήτων
+ 21 ακόμη
Απάτη
Αφερεγγυότητα
Διακανονισμός με τους πιστωτές
Διαφθορά
Κατάσταση ανάλογη της πτώχευσης, δυνάμει της εθνικής νομοθεσίας
Νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες ή χρηματοδότηση της τρομοκρατίας
Παιδική εργασία και άλλες μορφές εμπορίας ανθρώπων
Παράβαση υποχρέωσης που σχετίζεται με την καταβολή εισφορών κοινωνικής ασφάλισης
Παράβαση υποχρέωσης που σχετίζεται με την καταβολή φόρων
Παράβαση υποχρεώσεων στους τομείς του εργατικού δικαίου
Παράβαση υποχρεώσεων στους τομείς του κοινωνικού δικαίου
Παράβαση υποχρεώσεων στους τομείς του περιβαλλοντικού δικαίου
Περιουσιακά στοιχεία υπό αναγκαστική διαχείριση από εκκαθαριστή
Πρόωρη λήξη, αποζημιώσεις ή άλλες παρόμοιες κυρώσεις
Πτώχευση
Σοβαρό επαγγελματικό παράπτωμα
Συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση
Συμφωνίες με άλλους οικονομικούς φορείς με στόχο τη στρέβλωση του ανταγωνισμού
Σύγκρουση συμφερόντων λόγω της συμμετοχής του στη διαδικασία σύναψης της σύμβασης
Τρομοκρατικά εγκλήματα ή εγκλήματα συνδεόμενα με τρομοκρατικές δραστηριότητες
Ψευδείς δηλώσεις, απόκρυψη πληροφοριών, ανικανότητα παροχής των απαιτούμενων εγγράφων ή λήψη πληροφοριών εμπιστευτικού χαρακτήρα που αφορούν την παρούσα διαδικασία
Περιγραφή των λόγων αποκλεισμού:
παράγραφος 2.2.3 της προκύρηξης
παράγραφος 1.7 της προκύρηξης

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Ειδικος λογαριασμος κονδυλιων ερευνας απθ
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1020.Ε00324.0001
Τμήμα: Γραφειο προμηθειων
Ταχυδρομική διεύθυνση: 3ης Σεπτεμβρίου - Πανεπιστημιούπολη
Ταχυδρομικός κώδικας: 54636
Ταχυδρομική πόλη: Θεσσαλονικη
Περιοχή: Θεσσαλονίκη 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Θεοδοσιάδης Ευάγγελος, Γκαράγκου Ιωάννα, Αναγνώστου Περικλής, Μαγκλαβέρα Μαρία
E-mail: procur@rc.auth.gr 📧
Τηλέφωνο: 2310996754 📞
URL: https://rc.auth.gr/ 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://rc.auth.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Εκπαίδευση
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Θηβών 196198 (5ος όροφος)
Ταχυδρομικός κώδικας: 18233
Ταχυδρομική πόλη: Αγ. ιωαννης ρεντης νικαια
Περιοχή: Πειραιάς, Νήσοι 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
(α) δέκα (10) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης στον ενδιαφερόμενο οικονομικό φορέα αν η πράξη κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικά μέσα ή (β) δεκαπέντε (15) ημέρες από την κοινοποίηση της προσβαλλόμενης πράξης σε αυτόν αν χρησιμοποιήθηκαν άλλα μέσα επικοινωνίας, άλλως (γ) δέκα (10) ημέρες από την πλήρη, πραγματική ή τεκμαιρόμενη, γνώση της πράξης που βλάπτει τα συμφέροντα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα
Εμφάνιση περισσότερων
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 167-598993 (2026-08-28)