ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ¨"ΣΤΕΦΑΝΙΑΙΩΝ ΕΝΔΟΠΡΟΘΕΣΕΩΝ¨"
Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών "Παναγία η Βοήθεια"
ΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΕΝΔΟΠΡΟΘΕΣΕΙΣ
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-12
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Δυτική Ελλάδα › Αχαΐα
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-28 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια ¨"στεφανιαιων ενδοπροθεσεων¨"
Σύντομη περιγραφή: ΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΕΝΔΟΠΡΟΘΕΣΕΙΣ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Στεφανιαίες ενδοπροθέσεις 📦
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 18
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 18
1️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου
Περιγραφή της προμήθειας:
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Αχαΐα 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές ✅
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
2️⃣
Τίτλος: Stent επικαλυμμένο με φάρμακο Everolimus κατασκευασμένo από χρώμιο- κοβάλτιο
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
3️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα πλατίνας-χρωμίου,
Περιγραφή της προμήθειας:
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ (1) ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
4️⃣
Περιγραφή της προμήθειας:
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ(1) ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
5️⃣
Περιγραφή της προμήθειας:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
6️⃣
Τίτλος: Stent με ενεργή εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Zotarolimus
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
7️⃣
Τίτλος: Stent με εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Sirolimus
Περιγραφή της προμήθειας:
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ(1) ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
8️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου -επικάλυψη πολυουρεθάνης
Περιγραφή της προμήθειας:
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
9️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου, με βιοδιασπώμενο πολυμερές
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣0️⃣
Τίτλος: Stent με ενεργή εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Zotarolimus, κατασκευασμένο από πολυστρωματικά κραμάτων
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣1️⃣
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣2️⃣
Τίτλος: Stent χωρίς πολυμερές, εκλύουσες Amphilimus. να είναι κατασκευασμένo από κράμα χρωμίου κοβαλτίου
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣3️⃣
Τίτλος: Στεφανιαίο αγγειακό ικρίωμα πλήρως βιοαπορροφήσιμο εντός 24-36 μηνών, χωρίς παραμονή μόνιμου μεταλλικού σκελετού
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣4️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα Κοβαλτίου-Χρωμίου με βιοσυμβατό, πλήρως αποδομήσιμο Πολυμερές (PLLA)
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣5️⃣
Τίτλος: Stent από κράμα Cr-Co κατασκευασμένο με συνδυαστική τεχνολογία DES+DCB.
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣6️⃣
Τίτλος: Stent με εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Sirolimus, χωρίς πολυμερές, με διπλή τεχνολογία φαρμάκου (Sirolimus & Probucol)
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣7️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα πλατίνας-χρωμίου, καλυμμένο από βιοαπορροφήσιμο πολυμερές και εκλύουσα φαρμακευτική ουσία Everolimus.
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
1️⃣8️⃣
Τίτλος: Stent χρωμίου-κοβαλτίου εκλύσεως sirolimus με πλήρως βιοαπορροφήσιμη επικάλυψη περιμετρικά των δοκίδων και διαφοροποιημένο αριθμό αρθρώσεων
Περιγραφή της προμήθειας:
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Πόλη: Πατρα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-12 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-15 13:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 365 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-15 13:30:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιακο γενικο νοσοκομειο πατρων "παναγια η βοηθεια"
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Ταχυδρομική πόλη: Πατρα
Περιοχή: Αχαΐα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: s.alexandri@pgnp.gr 📧
Τηλέφωνο: 2613603417 📞
Φαξ: 2613603417 📠
URL: www.pgnp.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 104 32
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: www.pgnp.gr 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 167-598824 (2026-08-28)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμηθεια ¨"στεφανιαιων ενδοπροθεσεων¨"
Σύντομη περιγραφή: ΣΤΕΦΑΝΙΑΙΕΣ ΕΝΔΟΠΡΟΘΕΣΕΙΣ
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Στεφανιαίες ενδοπροθέσεις 📦
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα ✅
Μέγιστος αριθμός παρτίδων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 18
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 18
1️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου, με εξαιρετικά λεπτά struts
(60μm σε όλες τις διαμέτρους) και βιοαπορροφήσιμο πολυμερές σε όλη την
επιφάνεια (περιμετρικά), με διαθεσιμότητα μήκους εως και 48mm, και
υπερέκπτυξη έως 5.6 mm. Η απελευθέρωση φαρμάκου sirolimus να γίνεται
τριφασικά εντός 48 ημερών, και να διαθέτει υβριδική πλέξη (συνδυασμό κλειστών
και ανοικτών κυψελών) για άριστη ευελιξία και ευκολία πρόσβασης σε πλάγιους
κλάδους
Εμφάνιση περισσότερων
Τόπος εκτέλεσης: Αχαΐα 🏙️
Διάρκεια: 2 έτη
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές ✅
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
2️⃣
Τίτλος: Stent επικαλυμμένο με φάρμακο Everolimus κατασκευασμένo από χρώμιο- κοβάλτιο
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent επικαλυμμένο με φάρμακο Everolimus κατασκευασμένo από χρώμιο-
κοβάλτιο L-605 και επικάλυψη 2 σταθερών πολυμερών ακρυλικού-φθορίου για
νόσο στελέχους και δυνατότητα τοποθέτησης σε αγγεία διαφορετικής διαμέτρου, με
δυνατότητα υπερέκπτυξης έως 5.75mm και για επιμήκεις βλάβες έως 48mm, με
πάχος δοκίδων 81μm, με δυνατότητα διακοπής της διπλής αντιαιμοπεταλιακής
αγωγής στον έναν (1) μήνα. Να διατίθεται σε διαμέτρους από 2.0mm έως 5.0mm
και σε μήκη από 8mm έως 48mm.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0002
3️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα πλατίνας-χρωμίου,
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα πλατίνας-χρωμίου, σταθερό πολυμερές,
εγκεκριμένο για βραχείας διάρκειας (1 μήνας) χορήγηση διπλής
αντιαιμοπεταλιακής αγωγής.
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ (1) ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0003
4️⃣
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου, με εξαιρετικά λεπτά struts
(έως 65μm), χωρίς πολυμερές και προφίλ εισαγωγης λιγότερο του 0,017’’
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ(1) ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0004
5️⃣
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου, με εξαιρετικά λεπτά struts
(έως 60-80μm) και βιοαπορροφήσιμο πολυμερές που εκλύει sirolimus, εγκεκριμένο
για βραχείας διάρκειας (1 μήνας) χορήγηση διπλής αντιαιμοπεταλιακής αγωγής.
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0005
6️⃣
Τίτλος: Stent με ενεργή εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Zotarolimus
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent με ενεργή εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Zotarolimus, κατασκευασμένες
από πολυστρωματικά κράματα μετάλλων (εξωτερική επιφάνεια από κράμα χρωμίου
– κοβαλτίου και πυρήνας από κράμα πλατίνας-ιριδίου) συνεχούς ημιτονοειδούς
μορφής. Να διαθέτει επίστρωση σταθερού, βιοσυμβατού πολυμερούς (BioLinx)
διπλού βιομιμητικού μείγματος από υδρόφιλο και υδρόφοβο πολυμερές για ταχεία,
πλήρη και λειτουργική επούλωση της βλάβης. Ο σχεδιασμός να εξασφαλίζει την
ελάχιστη δυνατή διαμήκη παραμόρφωση χωρίς να εμποδίζει την εύκολη πρόσβαση
σε πλευρικούς κλάδους με μικρό πάχος των σπειραμάτων της πρόθεσης της
πρόθεσης ≤81 μm και crossing profile 0,038” και Tip O.D. 0,023”, και χαμηλό
προφίλ εισόδου στην βλάβη Lesion Entry Profile 0.020”. Να διαθέτει το σώμα του
καθετήρα τύπου hypotube υδρόφιλης επικάλυψης, και να διαθέτει μπαλόνι dualflex
balloon διπλής επίστρωσης, το εσωτερικό επίπεδο να ενισχύει την ευελιξία και
το εξωτερικό στρώμα να διατηρεί την αντοχή. Να έχει δυνατότητα υπερδιάτασης
έως 6.0 mm. Να έχουν δυνατότητα μόνιμης ή περιοδικής διακοπής της διπλής
αντιαιμοπεταλιακής αγωγής (DAPT) οποιαδήποτε χρονική στιγμή μετά τον ένα
μήνα, ιδιαίτερα για ασθενείς υψηλού αιμορραγικού κίνδυνου, με βάση κλινικές
μελέτες.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0006
7️⃣
Τίτλος: Stent με εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Sirolimus
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent με εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Sirolimus, τοποθετημένη σε
βιοδιασπώμενο πολυμερές, σε πλατφόρμα stent κράματος χρωμίου-κοβαλτίου με
μικροπορώδη επιφάνεια και σχεδιασμό δυο συνδέσμων μεταξύ των struts. Να είναι
επικαλυμμένη με χαμηλής δόσης φάρμακο Sirolimus σε αναλογία 12,5μg/mm, με
βιοδιασπώμενο πολυμερές polylactide-PLA (διάρκεια 6-9 μήνες), το 80% το
φαρμάκου να αποδεσμεύεται σε 28 ημέρες. Να διαθέτει τεχνολογία sand blasting
και λεπτά struts Cr-Co, L-605, 68-79μm. Να έχει εξαιρετικά χαμηλό προφίλ
εισόδου 0.016", crossing profile: 0.91mm και μικροπορώδη επιφάνεια (1Μ
pores/cm2) για στοχευμένη απελευθέρωση φαρμάκου. Να έχει σχεδιασμό 2
συνδέσμων που εξασφαλίζει τη μέγιστη ευελιξία και πρόσβαση σε παράπλευρους
κλάδους. Να διαθέτει δυο ακτινοσκιερούς δείκτες πλατίνας-ιριδίου και κλινικές
μελέτες 10 ετών για αποτελεσματικότητα και ασφάλεια.
Εμφάνιση περισσότερων
Περιγραφή των επιλογών: ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΝΟΣ(1) ΕΤΟΥΣ
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0007
8️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου -επικάλυψη πολυουρεθάνης
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου -επικάλυψη πολυουρεθάνης,
διαμέτρων 2.5-5.0mm, και μηκών 15-26mm παθητική επικάλυψη: proBIO
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0008
9️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου, με βιοδιασπώμενο πολυμερές
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα χρωμίου-κοβαλτίου, με βιοδιασπώμενο
πολυμερές, φαρμακευτική ουσία Sirolimus, δυνατότητα υπερδιάτασης σε διάμετρο
έως 6.25mm και μήκη έως 50 mm. Να έχουν ειδικά σχεδιασμένη βαθμιδωτή
επικάλυψη (gradient coating) για να διασφαλίζεται η ακεραιότητα του πολυμερούς,
ακόμη και σε περίπτωση υπέρ-διάτασης του συστήματος. Να συνοδεύονται από
ισχυρά κλινικά στοιχεία και μελέτες και δήλωση μοναδικότητας 1-month DAPT με
CE-mark label και από μελέτες που να επιβεβαιώνουν την κατά 85%
ενδοθηλιοποίηση του πλέγματος (stent struts) από τον πρώτο κιόλας μήνα μετά την
τοποθέτηση της στο αγγείο του ασθενή, και δεδομένα για χρήση σε σύμπλοκες
βλάβες.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Τίτλος: Stent με ενεργή εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Zotarolimus, κατασκευασμένο από πολυστρωματικά κραμάτων
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent με ενεργή εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Zotarolimus, κατασκευασμένο από
πολυστρωματικά κραμάτων μετάλλων (εξωτερική επιφάνεια από κράμα χρωμίου –
κοβαλτίου και πυρήνας από κράμα πλατίνας-ιριδίου) συνεχούς ημιτονοειδούς
μορφής. Να διαθέτει επίστρωση σταθερού, βιοσυμβατού πολυμερούς (BioLinx)
διπλού βιομιμητικού μείγματος από υδρόφιλο και υδρόφοβο πολυμερές για ταχεία,
πλήρη και λειτουργική επούλωση της βλάβης. Ο σχεδιασμός τους να εξασφαλίζει
την ελάχιστη δυνατή διαμήκη παραμόρφωση χωρίς να εμποδίζει την εύκολη
πρόσβαση σε πλευρικούς κλάδους με μικρό πάχος των σπειραμάτων της πρόθεσης
≤81 μm και crossing profile 0,041” και Tip O.D. 0,021”, και χαμηλό προφίλ
εισόδου στην βλάβη Lesion Entry Profile 0.019”. Να που μπορούν να διαταθούν
έως 5.0mm. Να έχουν δυνατότητα μόνιμης ή περιοδικής διακοπής της διπλής
αντιαιμοπεταλιακής αγωγής (DAPT) οποιαδήποτε χρονική στιγμή μετά τον ένα
μήνα, ιδιαίτερα για ασθενείς υψηλού αιμορραγικού κίνδυνου, με βάση κλινικές
μελέτες.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent επικαλυμμένο με φάρμακο Everolimus κατασκευασμένo από χρώμιο-
κοβάλτιο L-605 και επικάλυψη 2 σταθερών πολυμερών ακρυλικού-φθορίου για
νόσο στελέχους και δυνατότητα τοποθέτησης σε αγγεία διαφορετικής διαμέτρου, με
δυνατότητα υπερέκπτυξης έως 5.5mm, με πάχος δοκίδων 81μm, με δυνατότητα
διακοπής της διπλής αντιαιμοπεταλιακής αγωγής στον έναν (1) μήνα. Να διατίθεται
σε διαμέτρους από 2.0mm έως 4.0mm και σε μήκη από 8mm έως 38mm.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Τίτλος: Stent χωρίς πολυμερές, εκλύουσες Amphilimus. να είναι κατασκευασμένo από κράμα χρωμίου κοβαλτίου
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent χωρίς πολυμερές, εκλύουσες Amphilimus. να είναι κατασκευασμένo από
κράμα χρωμίου κοβαλτίου, με μεταβλητό πάχος δοκίδων αναλόγως της διαμέτρου,
να διαθέτουν, επικάλυψη βιο-επαγωγέα και τεχνολογία ρεζερβουάρ, περιμετρικά
των δοκίδων, και να έχουν ένδειξη CE mark για διακοπή της διπλής
αντιαιμοπεταλιακής αγωγής στον ένα μήνα.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Τίτλος: Στεφανιαίο αγγειακό ικρίωμα πλήρως βιοαπορροφήσιμο εντός 24-36 μηνών, χωρίς παραμονή μόνιμου μεταλλικού σκελετού
Περιγραφή της προμήθειας:
Στεφανιαίο αγγειακό ικρίωμα πλήρως βιοαπορροφήσιμο εντός 24-36 μηνών, χωρίς
παραμονή μόνιμου μεταλλικού σκελετού με ελεγχόμενη τοπική αποδέσμευση
Sirolimus κατασκευασμένο από Poly-L-lactide (PLLA) με πυκνότητα φαρμάκου
1.25 μg/mm² ελεγχόμενης κινητικής αποδέσμευσης και σύστημα μεταφοράς τύπου
Rapid Exchange (Rx), με πάχος δοκίδων 100μm, παρέχοντας επαρκή αρχική
ακτινική αντοχή και καλή ικανότητα προώθησης και πλοήγησης σε σύνθετες
στεφανιαίες βλάβες, με γεωμετρία κελιών ώστε να εξασφαλίζει ισορροπία μεταξύ
ακτινικής αντοχής και ευκαμψίας, επιτρέποντας πρόσβαση σε πλάγιους κλάδους
ενώ παράλληλα φέρει ενσωματωμένους ακτινοσκιερούς δείκτες από πλατίνα στα
άκρα για ακριβή απεικονιστική καθοδήγηση κατά την εμφύτευση
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα Κοβαλτίου-Χρωμίου με βιοσυμβατό, πλήρως αποδομήσιμο Πολυμερές (PLLA)
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα Κοβαλτίου-Χρωμίου με βιοσυμβατό, πλήρως
αποδομήσιμο Πολυμερές (PLLA), εκλύουσα φαρμακευτική ουσία Sirolimus,
συγκέντρωσης 1.25 μg/ mm², με αντι-επαναστενωτική δράση. Το 70% της
φαρμακευτικής ουσίας να απελευθερώνεται στην βλάβη μέσα σε 30 ημέρες και η
πλήρης απελευθέρωση του φαρμάκου στον περιβάλλοντα αρτηριακό ιστό να
ολοκληρώνεται σε 120 μέρες. Η ενδοπρόθεση να διαθέτει σχεδιασμό 6 κελιών για
τις διαμέτρους 2.25 – 2.50 mm, 8 κελιών για τις διαμέτρους 2.75 – 3.50 mm και 10
κελιών για τις διαμέτρους 4.00 – 4.50 mm για την εξασφάλιση της ομοιόμορφης
κατανομής κατά την έκπτυξη στα τοιχώματα του αγγείου. Οι δοκίδες της
ενδοπρόθεσης να έχουν πάχος 71 μm, εξασφαλίζοντας έτσι και χαμηλό προφίλ για
την εύκολη διέλευση σε ελικοειδείς ανατομίες/βλάβες, αλλά και την απαιτούμενη
ακτινική δύναμη.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0014
1️⃣5️⃣
Τίτλος: Stent από κράμα Cr-Co κατασκευασμένο με συνδυαστική τεχνολογία DES+DCB.
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent από κράμα Cr-Co κατασκευασμένο με συνδυαστική τεχνολογία DES+DCB.
Να διαθέτει επικάλυψη από βιοαπορροφήσιμο πολυμερές PLLA/PLGA και
Sirolimus και να είναι φορτωμένο σε επικαλυμμένο μπαλόνι με Sirolimus
ενθυλακωμένο ομοίως σε πολυμερές PLLA/PLGA. Να είναι στοχευμένης
αποδέσμευσης καλύπτοντας πλήρως με φάρμακο όλη την επιφάνεια στένωσης του
αγγείου.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0015
1️⃣6️⃣
Τίτλος: Stent με εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Sirolimus, χωρίς πολυμερές, με διπλή τεχνολογία φαρμάκου (Sirolimus & Probucol)
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent με εκλυόμενη φαρμακευτική ουσία Sirolimus, χωρίς πολυμερές, με διπλή
τεχνολογία φαρμάκου (Sirolimus & Probucol) σε πλατφόρμα stent κράματος
χρωμίου-κοβαλτίου με μικροπορώδη επιφάνεια και σχεδιασμό ανοιχτών κελιών.
Να είναι επικαλυμμένο με χαμηλής δόσης φάρμακο Sirolimus σε αναλογία 2,6
μg/mm2, χωρίς πολυμερές αλλά με τη χρήση προμπουκόλης (probucol) η οποία
λόγω της υψηλής λιποφιλίας της, διευκολύνει την ελεγχόμενη έκλυση του
φαρμάκου Sirolimus. Να διαθέτει λεπτά struts Cr-Co, L-605, 68-79μm. Να έχει
χαμηλό προφίλ εισόδου 0,039mm και μικροπορώδη επιφάνεια (1Μ pores/cm2) για
στοχευμένη απελευθέρωση φαρμάκου. Η διπλή τεχνολογία φαρμάκου να είναι
επικαλυμμένη με ρητίνη shellac στην εξωτερική πλευρά του stent (abluminal),
επιτρέποντας τη βέλτιστη ενδοθηλιοποίηση του αγγείου μειώνοντας τον κίνδυνο
θρόμβωσης. Να διαθέτει δυο ακτινοσκιερούς δείκτες πλατίνας - ιριδίου. Να
υποστηρίζεται από κλινικές μελέτες 10ετιας για αποτελεσματικότητα και ασφάλεια.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0016
1️⃣7️⃣
Τίτλος: Stent κατασκευασμένο από κράμα πλατίνας-χρωμίου, καλυμμένο από βιοαπορροφήσιμο πολυμερές και εκλύουσα φαρμακευτική ουσία Everolimus.
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent κατασκευασμένο από κράμα πλατίνας-χρωμίου, καλυμμένο από
βιοαπορροφήσιμο πολυμερές και εκλύουσα φαρμακευτική ουσία Everolimus.
Κατάλληλο για στελέχη και αγγεία μεγάλης διαμέτρου. Σχεδιασμένο με συνδυασμό
χαμηλής δόσης φαρμακευτικής ουσίας (1μg/mm2) και πολυμερές από
πολυ(γαλακτικό-γλυκολικό) οξύ (PLGA) που καλύπτει αποκλειστικά και μόνο την
εξωτερική πλευρά των δοκίδων της ενδοπρόθεσης, με μία στρώση μόλις 4μm,
ελαχιστοποιώντας τις φλεγμονώδεις αντιδράσεις και συμβάλλοντας στην ταχύτερη
απορρόφησή του. Να διαθέτει εξαιρετικά λεπτές δοκίδες 0.0029” ώστε να είναι
εξαιρετικά ευέλικτο και σε συνδυασμό με την απορρόφηση του πολυμερούς, να
ευνοεί την ταχεία του ενδοθηλιοποίηση. Να είναι προφορτωμένο σε μπαλόνι 2
στρωμάτων Pebax διαφορετικής ενδοτικότητας προσδίδοντας ευελιξία και χαμηλή
ενδοτικότητα. Ο αυλός του φέροντα καθετήρα να διαθέτει σκληρότητα εγγύς και
ευκαμψία στο περιφερικό τμήμα, και να διαθέτει εγγύς τμήμα σωλήνα νιτινόλης
που φέρει μικροεγκοπές για αυξημένη προωθητικότητα και προσβασιμότητά σε
απαιτητικές ανατομίες. Να έχει δυνατότητα υπερέκπτυξης έως 6 mm. Να είναι
κατάλληλο για βραχείας διάρκειας διπλής αντι-αιμοπεταλιακής αγωγής (DAPT), με
δυνατότητα διακοπής της μετά τον πρώτο μήνα σε ασθενείς υψηλού αιμορραγικού
κινδύνου όπως φαίνεται στην τρέχουσα βιβλιογραφία
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0017
1️⃣8️⃣
Τίτλος: Stent χρωμίου-κοβαλτίου εκλύσεως sirolimus με πλήρως βιοαπορροφήσιμη επικάλυψη περιμετρικά των δοκίδων και διαφοροποιημένο αριθμό αρθρώσεων
Περιγραφή της προμήθειας:
Stent χρωμίου-κοβαλτίου εκλύσεως sirolimus με πλήρως βιοαπορροφήσιμη
επικάλυψη περιμετρικά των δοκίδων και διαφοροποιημένο αριθμό
αρθρώσεων αναλόγως του μήκους για άριστη εφαρμογή στο αγγείο. Να
διαθέτει εξαιρετικά χαμηλό προφίλ εισόδου ≤0,41 mm και προφίλ κυρίως
σώματος ≤0,97 mm, πάχος δοκίδων ≤60 μm σε όλες τις διαμέτρους και
εμβαδόν κυψελών ≤19 mm² για βέλτιστη πρόσβαση και προστασία των
πλαγίων κλάδων, με διαθεσιμότητα μήκους έως 48 mm. Να διαθέτει
βελτιωμένο σύστημα συγκράτησης του stent επί του μπαλονιού για ασφαλή
διέλευση και τοποθέτηση σε σύνθετες και ασβεστωμένες βλάβες. Να
διαθέτει σχεδιασμό ανοικτών κυψελών για βέλτιστη προσπέλαση πλαγίων
κλάδων, και βελτιωμένη προωθησιμότητα και ικανότητα πλοήγησης σε
ελικοειδή αγγεία και σύνθετες ανατομίες.
Εμφάνιση περισσότερων
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0018
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Πόλη: Πατρα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-12 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-15 13:30:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 365 ημέρες
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-15 13:30:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές παραγγελίες ✅
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Πανεπιστημιακο γενικο νοσοκομειο πατρων "παναγια η βοηθεια"
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1015.Ε00187.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: Ριον πατρων
Ταχυδρομικός κώδικας: 26504
Ταχυδρομική πόλη: Πατρα
Περιοχή: Αχαΐα 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: s.alexandri@pgnp.gr 📧
Τηλέφωνο: 2613603417 📞
Φαξ: 2613603417 📠
URL: www.pgnp.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Υγεία
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: https://nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 104 32
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: www.pgnp.gr 🌏
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης:
ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ(15 )ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ
ΣΤΟ ΚΗΜΔΗΣ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΜΕΝΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΣΤΟΝ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΦΟΡΕΑ
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 167-598824 (2026-08-28)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕