Προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Θήρας
Δήμος Θήρας
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Μεγαφωνικών Αναγγελιών, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου
ΠροθεσμίαDeadline 2026-10-05
Ποιος Τι- • Εξοπλισμός ασφαλείας και πυρόσβεσης, αστυνομικός και αμυντικός εξοπλισμός › Εξοπλισμός εκτάκτου ανάγκης και ασφαλείας
- • Επιβατικά αυτοκίνητα › Ειδικά οχήματα
- • Στρατιωτικά αεροσκάφη › Μη επανδρωμένα εναέρια οχήματα
- • Συστήματα πληροφόρησης και εξυπηρετητές › Συστήματα πληροφόρησης
- • Τηλεπικοινωνιακό υλικό › Σύστημα ασύρματης τηλεπικοινωνίας
- • Aττική › Κεντρικός Τομέας Αθηνών
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Νότιο Αιγαίο › Άνδρος, Θήρα, Κέα, Μήλος, Μύκονος, Νάξος, Πάρος, Σύρος, Τήνος
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-31 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Θήρας
Αριθμός αναφοράς:
Σύντομη περιγραφή:
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ειδικά οχήματα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 438 672 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Άνδρος, Θήρα, Κέα, Μήλος, Μύκονος, Νάξος, Πάρος, Σύρος, Τήνος 🏙️
Διάρκεια: 12 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Φηρά Θήρας
Ταχυδρομικός κώδικας: 84700
Πόλη: Θήρα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-05 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-09 11:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 11 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-09 11:00:00 📅
Τόπος: Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος θηρας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: Τμημα προμηθειων και αποθηκων
Ταχυδρομική διεύθυνση: Φηρά Θήρας
Ταχυδρομικός κώδικας: 84700
Ταχυδρομική πόλη: Θήρα
Περιοχή: Άνδρος, Θήρα, Κέα, Μήλος, Μύκονος, Νάξος, Πάρος, Σύρος, Τήνος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: prom@thira.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2286360188 📞
URL: http://www.thira.gov.gr 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: http://www.thira.gov.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στα έγγραφα της σύμβασης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-601199 (2026-08-31)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Θήρας
Αριθμός αναφοράς:
517080
Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Μεγαφωνικών Αναγγελιών, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου
Τύπος σύμβασης: Προμήθειες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Ειδικά οχήματα 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 438 672 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
517080
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Άνδρος, Θήρα, Κέα, Μήλος, Μύκονος, Νάξος, Πάρος, Σύρος, Τήνος 🏙️
Διάρκεια: 12 μήνες
Κριτήρια απονομής
Τιμή ✅
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Ταχυδρομική διεύθυνση: Φηρά Θήρας
Ταχυδρομικός κώδικας: 84700
Πόλη: Θήρα
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-10-05 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-09 11:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών (τόπος): Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Όροι για την αποσφράγιση των προσφορών (Πληροφορίες σχετικά με τα εξουσιοδοτημένα πρόσωπα και τη διαδικασία αποσφράγισης): Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 11 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Απαιτείται προηγμένη ή εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή ή σφραγίδα [όπως ορίζεται στον κανονισμό (ΕΕ) αριθ 910/2014]
Απαιτείται εγγύηση ✅
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-09 11:00:00 📅
Τόπος: Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Πρόσθετες πληροφορίες: Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές ✅
Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Απαιτούμενες καταθέσεις και εγγυήσεις: Όπως ορίζει η Διακήρυξη
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Δημος θηρας
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1007.Ε86001.0001
Τμήμα: Τμημα προμηθειων και αποθηκων
Ταχυδρομική διεύθυνση: Φηρά Θήρας
Ταχυδρομικός κώδικας: 84700
Ταχυδρομική πόλη: Θήρα
Περιοχή: Άνδρος, Θήρα, Κέα, Μήλος, Μύκονος, Νάξος, Πάρος, Σύρος, Τήνος 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: prom@thira.gov.gr 📧
Τηλέφωνο: +30 2286360188 📞
URL: http://www.thira.gov.gr 🌏
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: http://www.thira.gov.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Αρχή τοπικής αυτοδιοίκησης
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: www.promitheus.gov.gr 🌏
URL συμμετοχής: www.nepps.eprocurement.gov.gr 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου:
1000.E00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Διαδικασία αναθεώρησης
Ακριβείς πληροφορίες σχετικά με την προθεσμία (ή τις προθεσμίες) για τις διαδικασίες επανεξέτασης: Σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στα έγγραφα της σύμβασης
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 168-601199 (2026-08-31)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Εξοπλισμός μεταφοράς και βοηθητικά μέσα μεταφοράς (>20 νέες προμήθειες)