Retender - Restoration and Extension of Stone Cottage, Demolition of Two Stone Outbuildings, and Installation of New WWTS
European Dynamics S.A.
The works consist of - Demolition of stone shed and block lean-to extension. - Refurbishment of old stone cottage – the cottage requires a new ground bearing floor slab and a new roof, the existing rubble stone walls will have to be raked out and repointed on the outside and plastered with insulating lime based plaster on the inside. The cottage needs all new windows and doors and full internal fitout. - Construction of a new 64m2 single storey extension - External site works – all site drainage and construction of a patio - Construction of a new Waste Water Treatment System
ΠροθεσμίαDeadline 2026-09-30
Ποιος Τι Πού- • Aττική › Βόρειος Τομέας Αθηνών
- • Eastern and Midland › Dublin
- • Southern › South-West
Ιστορικό προμηθειών
| Ημερομηνία | Έγγραφο |
|---|---|
| 2026-08-27 | Προκήρυξη σύμβασης |
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Retender - Restoration and Extension of Stone Cottage, Demolition of Two Stone Outbuildings, and Installation of New WWTS
Σύντομη περιγραφή:
Τύπος σύμβασης: Έργα
Προϊόντα/υπηρεσίες: Κατασκευαστικές εργασίες 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 390 000 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Χώρα: Ιρλανδία 🇮🇪
Τόπος εκτέλεσης: South-West 🏙️
Διάρκεια: 187 μήνες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Heir Island, Co. Cork, Ireland
Ταχυδρομικός κώδικας: P81 EP95
Πόλη: Heir Island
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Άλλο
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-30 17:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Αγγλικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 5 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Προθεσμία αιτήματος για παροχή πρόσθετων πληροφοριών: 2026-09-23 12:00:00 📅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: European Dynamics S.A.
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: European Dynamics S.A.
Ταχυδρομικός κώδικας: 15125
Ταχυδρομική πόλη: Athens
Περιοχή: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: eproc-esender@eurodyn.com 📧
Τηλέφωνο: +30 2108094500 📞
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.etneders.gov.ie 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Είδος αναθέτοντος κυρίου: Ο αγοραστής δεν είναι αναθέτων φορέας
Κύρια δραστηριότητα
Αναψυχή, πολιτισμός και θρησκεία
Πληροφορίες σχετικά με τις κοινές προμήθειες
Η σύμβαση περιλαμβάνει κοινή προμήθεια ✅
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/listContractDocuments.do?resourceId=8920312 🌏
URL συμμετοχής: https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=8920312 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: The High Court of Ireland
Εθνικός αριθμός μητρώου:
Τμήμα: The High Court of Ireland
Ταχυδρομική διεύθυνση: Four Courts, Inns Quay, Dublin 7
Ταχυδρομικός κώδικας: D07 WDX8
Ταχυδρομική πόλη: Dublin
Περιοχή: Dublin 🏙️
Χώρα: Ιρλανδία 🇮🇪
E-mail: highcourtcentraloffice@courts.ie 📧
Τηλέφωνο: +353 1 8886000 📞
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πηγή: OJS 2026/S 167-597988 (2026-08-27)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Retender - Restoration and Extension of Stone Cottage, Demolition of Two Stone Outbuildings, and Installation of New WWTS
Σύντομη περιγραφή:
The works consist of - Demolition of stone shed and block lean-to extension. - Refurbishment of old stone cottage – the cottage requires a new ground bearing floor slab and a new roof, the existing rubble stone walls will have to be raked out and repointed on the outside and plastered with insulating lime based plaster on the inside. The cottage needs all new windows and doors and full internal fitout. - Construction of a new 64m2 single storey extension - External site works – all site drainage and construction of a patio - Construction of a new Waste Water Treatment System
Εμφάνιση περισσότερων
Προϊόντα/υπηρεσίες: Κατασκευαστικές εργασίες 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 390 000 EUR 💰
Περιγραφή
Εσωτερικό αναγνωριστικό:
0
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Η εν λόγω σύμβαση είναι επίσης κατάλληλη για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ) ✅
Χώρα: Ιρλανδία 🇮🇪
Τόπος εκτέλεσης: South-West 🏙️
Διάρκεια: 187 μήνες
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας:
LOT-0001
Περιγραφή
Ταχυδρομική διεύθυνση: Heir Island, Co. Cork, Ireland
Ταχυδρομικός κώδικας: P81 EP95
Πόλη: Heir Island
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία ✅
Νομική βάση: Άλλο
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-30 17:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Αγγλικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 5 μήνες
Όροι υποβολής προσφορών
Οι προσφέροντες μπορούν να υποβάλουν περισσότερες από μία προσφορές
Προθεσμία αιτήματος για παροχή πρόσθετων πληροφοριών: 2026-09-23 12:00:00 📅
Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: European Dynamics S.A.
Εθνικός αριθμός μητρώου:
002024901000
Τμήμα: European Dynamics S.A.
Ταχυδρομικός κώδικας: 15125
Ταχυδρομική πόλη: Athens
Περιοχή: Βόρειος Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: eproc-esender@eurodyn.com 📧
Τηλέφωνο: +30 2108094500 📞
Διεύθυνση του προφίλ αγοραστή: https://www.etneders.gov.ie 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Είδος αναθέτοντος κυρίου: Ο αγοραστής δεν είναι αναθέτων φορέας
Κύρια δραστηριότητα
Αναψυχή, πολιτισμός και θρησκεία
Πληροφορίες σχετικά με τις κοινές προμήθειες
Η σύμβαση περιλαμβάνει κοινή προμήθεια ✅
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/listContractDocuments.do?resourceId=8920312 🌏
URL συμμετοχής: https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=8920312 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική
Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: The High Court of Ireland
Εθνικός αριθμός μητρώου:
The High Court of Ireland
Τμήμα: The High Court of Ireland
Ταχυδρομική διεύθυνση: Four Courts, Inns Quay, Dublin 7
Ταχυδρομικός κώδικας: D07 WDX8
Ταχυδρομική πόλη: Dublin
Περιοχή: Dublin 🏙️
Χώρα: Ιρλανδία 🇮🇪
E-mail: highcourtcentraloffice@courts.ie 📧
Τηλέφωνο: +353 1 8886000 📞
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Σώμα αναθεώρησης
Πηγή: OJS 2026/S 167-597988 (2026-08-27)
Νέες προμήθειες σε συναφείς κατηγορίες 🆕
- Κατασκευαστικές εργασίες (>20 νέες προμήθειες)