Υπηρεσίες μηχανουργικής φύσεως στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚ ΑΕ

Οργανισμός Ανάπτυξης Κρήτης ΑΕ

Υπηρεσίες μηχανουργικής φύσεως στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚ ΑΕ

Προθεσμία

Deadline 2026-09-30

Ποιος Τι Πού
Ιστορικό προμηθειών
Ημερομηνία Έγγραφο
2026-08-24 Προκήρυξη σύμβασης
Προκήρυξη σύμβασης (2026-08-24)
Αντικείμενο
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Τίτλος: Υπηρεσίες μηχανουργικής φύσεως στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚ ΑΕ
Σύντομη περιγραφή: Υπηρεσίες μηχανουργικής φύσεως στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚ ΑΕ
Τύπος σύμβασης: Υπηρεσίες
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ηλεκτρικών κινητήρων 📦
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 112 000 EUR 💰
Πληροφορίες για τα οικόπεδα
Η παρούσα σύμβαση χωρίζεται σε τμήματα
Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν για μέγιστο αριθμό παρτίδων: 2

1️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 1: Επισκευές/συντήρηση μηχανολογικής φύσεως, ηλεκτροκινητήρων μέσης / χαμηλής τάσης.
Περιγραφή της προμήθειας:
Επισκευές/συντήρηση μηχανολογικής φύσεως, μηχανουργικών εργασιών ηλεκτροκινητήρων μέσης / χαμηλής τάσης και χαλκός διπλής επίστρωσης.
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες: Χαλκός 📦
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Τόπος εκτέλεσης: Χανιά 🏙️
Διάρκεια: 24 μήνες
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί δικαίωμα προαίρεσης παράτασης της συνολικής διάρκειας της συμφωνίας-πλαίσιο για επιπλέον δώδεκα (12) μήνες και αντίστοιχης αύξησης του συνολικού οικονομικού αντικειμένου, κατά ποσό έως 36.000,00 € πλέον ΦΠΑ για το Τμήμα 1. Το δικαίωμα δύναται να ενεργοποιηθεί μονομερώς από την Αναθέτουσα Αρχή με έγγραφη γνωστοποίηση προς τον/τους αναδόχους: (α) πριν τη συμπλήρωση των αρχικών δώδεκα (12) μηνών ισχύος της συμφωνίας-πλαίσιο, ή (β) νωρίτερα, εφόσον το αρχικό οικονομικό αντικείμενο εξαντληθεί προ της λήξης της αρχικής διάρκειας. Η ενεργοποίηση της προαίρεσης δεν συνιστά ουσιώδη τροποποίηση κατά την έννοια της παρ. 4 του άρθρου 132 του ν. 4412/2016.
Εμφάνιση περισσότερων
Κριτήρια απονομής
Τιμή
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0001

2️⃣
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 2: Επισκευές/συντήρηση μηχανολογικής φύσεως των αντλητικών συστημάτων στα αντλητικά συγκροτήματα
Εκτιμώμενη αξία χωρίς ΦΠΑ: 40 000 EUR 💰
Περιγραφή της προμήθειας:
Επισκευές/συντήρηση μηχανολογικής φύσεως μηχανουργικών εργασιών, των αντλητικών συστημάτων στα αντλητικά συγκροτήματα
Προϊόντα/υπηρεσίες: Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αντλιών, δικλείδων, στροφίγγων, μεταλλικών δοχείων και μηχανημάτων 📦
Πληροφορίες σχετικά με τις επιλογές
Περιγραφή των επιλογών:
Η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί δικαίωμα προαίρεσης παράτασης της συνολικής διάρκειας της συμφωνίας-πλαίσιο για επιπλέον δώδεκα (12) μήνες και αντίστοιχης αύξησης του συνολικού οικονομικού αντικειμένου κατά ποσό έως 20.000,00 € πλέον ΦΠΑ, για το Τμήμα 2. Το δικαίωμα δύναται να ενεργοποιηθεί μονομερώς από την Αναθέτουσα Αρχή με έγγραφη γνωστοποίηση προς τον/τους αναδόχους: (α) πριν τη συμπλήρωση των αρχικών δώδεκα (12) μηνών ισχύος της συμφωνίας-πλαίσιο, ή (β) νωρίτερα, εφόσον το αρχικό οικονομικό αντικείμενο εξαντληθεί προ της λήξης της αρχικής διάρκειας. Η ενεργοποίηση της προαίρεσης δεν συνιστά ουσιώδη τροποποίηση κατά την έννοια της παρ. 4 του άρθρου 132 του ν. 4412/2016.
Εμφάνιση περισσότερων
Τίτλος
Αριθμός αναγνώρισης παρτίδας: LOT-0002
Πεδίο εφαρμογής της προμήθειας
Πρόσθετα προϊόντα/υπηρεσίες:
Διαδικασία
Τύπος διαδικασίας
Ανοικτή διαδικασία
Νομική βάση: Οδηγία 2014/24/ΕΕ
Διοικητικές πληροφορίες
Προθεσμία παραλαβής προσφορών ή αιτήσεων συμμετοχής: 2026-09-30 15:00:00 📅
Όροι αποσφράγισης των προσφορών: 2026-10-05 10:00:00 📅
Γλώσσες στις οποίες μπορούν να υποβληθούν οι προσφορές ή οι αιτήσεις συμμετοχής: Ελληνικά 🗣️
Ελάχιστο χρονικό διάστημα κατά το οποίο ο προσφέρων πρέπει να διατηρήσει την προσφορά: 12 μήνες
Πληροφορίες σχετικά με μια συμφωνία-πλαίσιο ή ένα δυναμικό σύστημα αγορών
Συμφωνία-πλαίσιο με διάφορους φορείς εκμετάλλευσης
Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων: 3
Όροι υποβολής προσφορών
Hμερομηνία aποσφράγισης: 2026-10-05 10:00:00 📅
Ηλεκτρονική τιμολόγηση: Υποχρεωτική
Θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πληρωμές

Νομικές, οικονομικές, χρηματοπιστωτικές και τεχνικές πληροφορίες
Όροι συμμετοχής
Κριτήριο επιλογής: Εγγραφή σε σχετικό επαγγελματικό μητρώο
Κατάλογος και σύντομη περιγραφή των κανόνων και των κριτηρίων: Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη
Κριτήριο επιλογής: Αναφορές σε καθορισμένες υπηρεσίες
Σχετικές εκπαιδευτικές και επαγγελματικές προσόντα
Εργαλεία, εργοστάσια ή τεχνικός εξοπλισμός
Λόγος αποκλεισμού:
Απάτη
Λόγοι που σχετίζονται με αφερεγγυότητα, σύγκρουση συμφερόντων ή επαγγελματικό παράπτωμα
Νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες ή χρηματοδότηση της τρομοκρατίας
+ 9 ακόμη
Παιδική εργασία και άλλες μορφές εμπορίας ανθρώπων
Παράβαση υποχρέωσης που σχετίζεται με την καταβολή εισφορών κοινωνικής ασφάλισης
Παράβαση υποχρέωσης που σχετίζεται με την καταβολή φόρων
Περιουσιακά στοιχεία υπό αναγκαστική διαχείριση από εκκαθαριστή
Πτώχευση
Συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση
Συμφωνίες με άλλους οικονομικούς φορείς με στόχο τη στρέβλωση του ανταγωνισμού
Τρομοκρατικά εγκλήματα ή εγκλήματα συνδεόμενα με τρομοκρατικές δραστηριότητες
Ψευδείς δηλώσεις, απόκρυψη πληροφοριών, ανικανότητα παροχής των απαιτούμενων εγγράφων ή λήψη πληροφοριών εμπιστευτικού χαρακτήρα που αφορούν την παρούσα διαδικασία

Αναθέτουσα αρχή
Όνομα και διευθύνσεις
Όνομα: Οργανισμος αναπτυξης κρητης αε
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1039.Ε00874.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΟΑΣΗ ΒΑΡΥΠΕΤΡΟΥ ΟΔΟΣ ΓΟΛΓΟΘΑ 2
Ταχυδρομικός κώδικας: 73100
Ταχυδρομική πόλη: Χανια
Περιοχή: Χανιά 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
Πρόσωπο επικοινωνίας: Ευστρατιος μηλιδακης
E-mail: oakae@oakae.gr 📧
Τηλέφωνο: 2821029300 📞
Φαξ: 2821029250 📠
URL: www.oakae.gr 🌏
Τύπος της αναθέτουσας αρχής
Οργανισμός δημοσίου δικαίου
Κύρια δραστηριότητα
Γενικές δημόσιες υπηρεσίες
Επικοινωνία
URL εγγράφων: https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/500089 🌏
URL συμμετοχής: https://eprocurement.gov.gr/ 🌏
Ηλεκτρονική υποβολή: Υποχρεωτική

Συμπληρωματικές πληροφορίες
Σώμα αναθεώρησης
Όνομα: Ενιαια αρχη δημοσιων συμβασεων
Εθνικός αριθμός μητρώου: 1000.Ε00961.0001
Ταχυδρομική διεύθυνση: ΔΩΡΟΥ 7-9
Ταχυδρομικός κώδικας: 10432
Ταχυδρομική πόλη: Αθηνα
Περιοχή: Κεντρικός Τομέας Αθηνών 🏙️
Χώρα: Ελλάδα 🇬🇷
E-mail: grafeioproedrou@aepp-procurement.gr 📧
Τηλέφωνο: +302132141227 📞
Φαξ: +302132141227 📠
URL: https://www.eadhsy.gr/ 🌏
Υπηρεσία από την οποία μπορούν να ληφθούν πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία επανεξέτασης
Όπως: Όνομα και διευθύνσεις
Πληροφορίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές ροές εργασίας
Η ηλεκτρονική τιμολόγηση θα γίνεται δεκτή
Πηγή: OJS 2026/S 163-584377 (2026-08-24)